Senior Budapest-bajnokság: "Bekezdett" a Bontó, hosszabbításban verte az Eldorádó a Külkert

"Repülőrajttal", azaz az első három mérkőzését biztosan nyerve kezdte a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságot a Bontó Senior együttese. Az utóbbi évek bajnokcsapata, a Külker hosszabbításos vereséget szenvedett az Eldorádó Senior otthonában.

JKC Cuvée - Bontó Senior 49-75

Minden negyedet megnyerve, a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, egységes csapatjátékára, azon belül pedig leginkább Erős Cs. (13/9), Cziffra Cs. (11/3), Mogyorósi G. (11), valamint Balog Gy. és Barcsa L. (10-10) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Bontó a játékot a szünet után elsősorban dr. Tóth D. (12/6) és Villányi G. (10) révén kiegyenlítetté tevő JKC Cuvée otthonában.

A mérkőzés adatai:

Kisbojtár - Albatrosz 42-51

A szünetig szerzett 16 pontos előnyének, valamint Simon P. (18/6), Bak T. (12) és Kiss S. (11) eredményességének köszönhetően győzött az Albatrosz a szünet után elsősorban a hazai részről egyedüliként kétszámjegyű pontot elérő dr. Kamondi Sz. (10/6) jóvoltából 10 ponton belülre kerülő Kisbojtár otthonában.

Eldorádó Senior - Külker SC 70-63

A rendes játékidőben csupán egyetlen negyedet nyertek meg a csapatként nagyon egységes, nagyrészt Rósa L. (15/9), Szeles P. (15/3), Sütő K. (13), Bogár B. (12/12) és Tóth P. (11/3) eredményességére építő Eldorádó, de a 16-7-tel "behúzott" 2. negyed után szerzett előnye csaknem a mérkőzés végéig kitartott, ám a Spáth Cs. (16/3)-Kecskés P. (15)-Buzás S. (13)-Móra A. (10) kvartett vezette Külker a rendes játékidő végére ledolgozta hátrányát és hosszabbításra mentette a találkozót. Hiába voltak azonban lélektani előnyben a vendégek, a ráadásban újítani tudott az Eldorádó és a hosszabbítást 10-3-ra nyerve diadalmaskodott. Kulcsfontosságú volt az összecsapás kimenetele szempontjából, hogy a hazaiak (7/9, 77,77%) sokkal jobban dobták a büntetőket, mint a vonalról sokat hibázó (10/23, 43,48%) Külker.

BEAC István Öregfiúk - Terézvárosi BC 31-58

Minden negyedet megnyerve debütált a bajnokságban Mándoky B. (16), továbbá Mándoky Zs. és Hafner G. (11-11) vezérletével magabiztos győzelemmel a Terézváros, hazai részről dr. Pintér Á. (8/3) bizonyult a legeredményesebbnek.

Bontó Senior - Kisbojtár 73-60

A szünetig szerzett 16 pontos előnyének, valamint nagyrészt Nagyfi L. (18), Barcsa L. (18/12), Cziffra Cs. (13/3) és Mogyorósi G. (10) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Bontó az elsősorban Borostyán B. (16), dr. Kamondi Sz. (12/3) és Lelkes J. 10) jóvoltából szünet után feljavuló Kisbojtár csapatát.

Unitef Céh - BEAC István Öregfiúk 47-67

A páratlan egyedekben jobban, pontosabban játszva győzte le Péter Zs. (19), Danóczy R. (18/18) és Ottmár T. (12/6) kosaraira alapozva simán az BEAC István Öregfiúk együttese a dr. Torma P. (21)-Nemes B. (16) kettős vezette Unitef gárdáját.

Albatrosz - Eldorádó Senior 36-45

A 15-8-ra megnyert 2. negyednek, valamint Bogár B. (17/15), Rósa L. (15/9) és Tóth P. (10) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni az Eldorádó Senior az Albatrosz otthonában. Hazai részről egyedül Kiss S. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!