Senior Budapest-bajnokság: év végére két részre szakadt a mezőny

Év végére két csapat, a Bontó Senior és a BKG Senior maradt veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokságban. A mezőny két részre szakadt, 2024-ben úgy tűnik, 5 csapat küzd majd a dobogós helyekért, 5 pedig a további helyezésekért.

Bontó Senior - Terézvárosi BC 76-51

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Mező D. (13), Nagyfi L. (10/3) továbbá Erős Cs. és Barcsa L. (9/3-9/3) vezérletével biztosan a Bontó a nagyrészt V. Delgado (15/9), továbbá Mándoky B. és Mándoky Zs. (11-11) pontjaiban bízó Terézvárost.

A mérkőzés adatai:

Albatrosz - JKC Cuvée 64-30

A vendégek - akiktől P. Olmos (8) bizonyult a legjobb dobónak, a 2. negyed közepéig tartotta a lépést az Albatrosz gárdájával, amely Simon P. (23) és Bak T. (18/9) ponterős játékával végül simán győzött.

Eldorádó Senior - BEAC István Öregfiúk 82-32

Végig nagy fölényben játszva verte Rósa L. (19/9), Bogár B. (18/15), Papp A. (12/3) és Szeles P. (11) kosaraira alapozva simán az Eldorádó a BEAC István Öregfiúk gárdáját. A vendégektől egyedül dr. Pintér Á. (11) ért el kétszámjegyű pontot.

KKC Cuvée - Kisbojtár 49-52

Küzdelmes alsóházi rangadót nyert meg elsősorban Lelkes J. (13/3) és Mészáros N. (11/3) eredményességére építve a Kisbojtár a Reizer F. (16/9)-P. Olmos (13/3) kettős vezette JKC Cuvée otthonában.

Terézvárosi BC - Albatrosz 39-69

Minden negyedet megnyerve győzött Kiss S. (24) és Simon P. (21/3) ponterős játékával simán az Albatrosz a leginkább V. Delgado (14/6) és Mándoky Zs. (11) pontjaiban bízó Terézváros otthonában.

BEAC István Öregfiúk - BKG Senior 49-55

A küzdelmes összecsapás félidejében 6 ponttal még a helyenként eléggé egyemberes csapat benyomását keltő hazai gárda - amelyben a pontok csaknem felét az egyedüliként 8 pont fölé jutó Péter Zs. (24) szerezte - állt jobban, de a második félidőben Dukay G. (19/9) és Boldizsár N. (9) eredményességére építve fordított a BKG.

JKC Cuvée - Külker SC 49-83

A 22-2-re megnyert első negyedre, továbbá nagyrészt Kecskés P. (26/3), Spáth Cs. (20), Buzás S. (17/6) és Kiss P. (11/3) kosaraira alapozva verte biztosan a Külker az igazán jól elsősorban Kecskeméti P. (14) és Mihályi A. (10/6) jóvoltából igazán jól csak a 2. negyedben játszó JKC Cuvée gárdáját.

Albatrosz - Unitef Céh 77-29

Minden negyedet megnyerve győzte le Simon P. (28), Bak T. (24/18) és Kiss S. (11/3) vezérletével magabiztosan az Albatrosz az Unitef csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosának Gelencsér G. (8/6) bizonyult.

Eldorádó Senior - JKC Cuvée 79-46

A harmadik negyedet leszámítva Sütő K. (20), Tóth P. (16), Rósa L. (14/6) és Rósa Z. (10/6) nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet az Eldorádó az elsősorban Villányi G. (13/6) és P.Olmos (10) pontjaiban bízó JKC Cuvée ellen.

Külker SC - Terézvárosi BC 69-58

A 3. negyed után 4 ponttal még a Mándoky B. (16)-V. Delgado (13/6)-Mándoky Zs. (12)-Szabó Zs. (11) kvartett vezette vendég Terézváros állt jobban, de az elsősorban Kecskés P. (19), Spáth Cs. (18) és Tóth S. (12/6) pontjaiban bízó Külker a 24-9-re megnyert 4. negyedével a maga javára fordította a találkozót.

Bontó Senior - BEAC István Öregfiúk 81-58

A vendégek Varga Á. (14/3), Szabó B. (12/9) és Danóczy R. (9/3) révén az első félidőben még tartották a lépést a veretlen Bontóval, amely azonban szünet után Nagyfi L. és Czffra Cs. (19-19). Mező D. (16). valamint Mogyorósi G. (9/6) kosaraira alapozva elhúzott és biztosan nyert.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!