Senior Budapest-bajnokság: kiváló Külker-kezdés

Két, a szünet után fordítva megnyert összecsapással kezdte a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságot a Külker.

Két, a szünet után fordítva megnyert összecsapással kezdte a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságot a Külker. A címvédő Bontó is magabiztos győzelemmel indított, az Unitef Céh pedig Szigetszentmiklóson tudott nyerni.

BLSE - Powear TNT 38-75
Egy negyed után még Igaz Bálint (12/3) ás Bálint György (12) eredményességére építve a hazaiak vezettek, ám a második etaptól már egyértelműen a Nagy Tamás (15/3)-Domián Zsolt (12) duó vezette vendéggárda akarata érvényesült. Amíg a vendéglátók részről csupán 5, a látogatóktól 10 játékos is eredményes volt, így magabiztos Powear siker született.

BEAC Öregfiúk -Külker SC 55-63
Hazai oldalon Felházi Lóránd személyében 1, a vendégeknél Sebestyén Tibor és Misek Csaba révén 2 játékos szerepelt az ázsiai-csendes óceáni bajnokságot nyerő magyar válogatottban. Pikantériája volt még a találkozónak, hogy a fiaik, András és Levente meccsein a MAFC csarnokában vállvetve szurkoló Laktis György és Misek ezúttal ellenfélként nézett farkasszemet egymással. Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében még a Zilahy Zoltán (15/3)-Fischer Tamás (13/6)-Németh Árpád (11/3) trió vezette hazai gárdánál volt az előny. Térfélcsere után azonban elsősorban Sebestyén (20/3), valamint Misek, Gáll Csaba és Tóth Sándor (10-10) jóvoltából már a vendégek akarata érvényesült, akik végül a maguk javára fordították a találkozót.

Chemol - Kisbojtár 31-64
Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszó vendégek Kamondi Szilárd (21), Mészáros Nándor (18/3) és Szabó Gábor (12) ponterősségére alapozó vendégek simán nyertek, hazai részről csupán Varga Botond (11) jutott 10 pont fölé.

Külker SC - BLSE 69-60
Félidőben még 3 ponttal az Igaz B. (23/3)-Pörös Oszkár (12)-Bálint Gy.-Horváth Árpád (10-10) kvartett tagjainak találataira építő vendég BLSE vezetett. A második félidőben azonban erősített a Külker, amely elsősorban  Sebestyén T. (18/12), Tóth S. (16). Gáll Cs. (15) és Misek Cs. (14) jóvoltából a maga javára fordította a találkozót.

BKG DSE Senior - Unitef Céh 61-79
Parádés kezdésének köszönhetően Gyurácz-Németh Iván (23), Torma Péter (18), Csuka Attila (17/9) és Katona Sándor (11/3) ponterősségének köszönhetően egy negyed után 21 ponttal "ment" a vendég Unitef, amely a 3. szakasz végéig 30 pont fölé növelte előnyét. A hazaiak Szatmári Ákos (25), Tasnádi Dávid (20/9) és Varga Árpád (13) révén valamit "kozmetikáztak" vereségükön, de szorossá tenni a találkozót már nem tudták.

Bontó - BEAC Öregfiúk 71-46
A Bontó címvédőhöz méltó, remek kezdéssel 20 pont fölötti előnyt szerezve az első negyedben Erős Csaba (19/6), Kovács Attila és Török Béla (12-12) és Mogyorósi Gergely (10) vezérletével biztos rajt-cél győzelmet aratott a Lakits Gy. (11)-Zilahy Z. (10) kettős vezette BEAC Öregfiúk ellen.