Senior Budapest-bajnokság: körbeverések után most a Bontó áll az élen

A már korábban két részre szakadt Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokság felső és alsó felében egyaránt játszottak rangadókat a közelmúltban. "Fent és lent" egyaránt voltak körbeverések, a közelmúltban két összecsapás is minimális, egy pedig 2 pontos különbséggel ért véget. Jelenleg a Bontó Senior csapata áll az élen, a bajnoki hajrában is izgalmas csaták várhatók.

JKC Cuvée - Unitef Céh 77-57

Bár a mezőny messze legeredményesebb játékosa Torma P. (31/6) személyében a nyitó negyed után még 5 pontos előnyben lévő, szünetben pedig "egálra" álló nyeretlen vendég Unitef gárdájából került ki, a 2. félidőben már a csapatként több lábon álló Cuvée akarata érvényesült, amely elsősorban Zsolnai Sz. (17), Reizer F. (16/6), Hack A. (12/6) és Villányi G. (10/3) jóvoltából végül 20 ponttal győzött.

A mérkőzés adatai:

Kisbojtár - Bontó Senior 58-72

Az első 3 negyedben a Mező D. (20), Cziffra Cs. (16/6) és Nagyfi L. (12/6) eredményességére építő vendégek kézben tartva a játék irányítását győzték le a veresége mértékén dr. Kamondi Sz. (16/6), Tiba G. (12/6) és Borostyán B. (11) révén valamit "kozmetikázó" Kisbojtár együttesét.

BEAC István Öregfiúk - Albatrosz 49-71

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, továbbá nagyrészt Simon P. (23), Bakk T. (16/6) és Kiss S. (13/3) kosarainak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az Albatrosz a dr. Pintér Á. (20/6)-Ólmosi Z. (12)-Danóczy R. (10/6) trió vezette BEAC István Öregfiúk csapatának otthonában.

Terézvárosi BC - BEAC István Öregfiúk 56-66

A 3. negyed végére felépített 12 pontos vezetésére, továbbá Poór Cs. (22/9), Gombkötő N. (22) és Kozák G. (13/3) eredményességére építve diadalmaskodtak a vendégek az erősen tartalékos összetételben elsősorban Hafner G. (20), V. Delgado (15/3) és Szabó Zs. (10) pontjaiban bízó Terézváros otthonában.

Albatrosz - Kisbojtár 84-41

Minden negyedet megnyerve győzte le Simon P. (28), Kiss S. (20/3), Bak T. (13/6) és Oláh D. (13/3) vezérletével biztosan az Albatrosz a Borostyán B. (16)-Lelkes J. (12/6) kettős vezette Kisbojtár együttesét.

BKG Senior - Bontó Senior 61-70

A 23-14-re megnyert nyitó negyednek, továbbá elsősorban Nagyfi L. (23/3), Balog Gy. (11) és Cziffra Cs. (10/3) kosarainak köszönhetően nyerte meg kemény, küzdelmes, testvéries (34-34) elosztásban összesen 68 büntetődobást hozó a rangadót a Bontó az elsősorban Bárány L. (18), Szatmári Á. (11/3) és Boldizsár N. (10/3) pontjaiban bízó BKG Senior otthonában.

Unitef Céh - Albatrosz 30-64

A két középső szakaszban a mezőny messze legeredményesebb játékosa ó, Simon T. (28), továbbá Bak T. (9/6) jóvoltából nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet az Albatrosz az elsősorban Torma P. (12) és Nemes B. (8) pontjaiban bízó Unitef otthonában.

Kisbojtár - Külker SC 66-82

A Borostyán B. (27/6), Nagy B. (15/12) és Tiba G. (14/9) ponterősségében bízó Kisbojtár 3 negyeden át tartotta a lépést az esélyes vendég gárdával, de a záró szakaszban Kecskés P. (25), Spáth Cs. (20), Zilahy Z. (16) és Ocskovszki Á. (12) kosaraira alapozva biztossá tette sikerét a Külker.

Eldorádó Senior - Albatrosz 60-59

A rangadó 3. negyedének végére 10 pont fölötti előnyt épített ki a Hóma Cs. (13/6) - Tóth P. - Szeles P. (11/3-11/3) trió vezette vendéglátó Eldorádó Senior együttese. A záró szakaszban Bakk T. (17/3), Oláh D. (12/3) és Simon P. kosaraira alapozva óriási hajrába kezdett az Albatrosz, de egyetlen pont megmaradt a hazai előnyből.

BEAC István Öregfiúk - Unitef Céh 54-53

Az ellentétes félidőket hozó alsóházi rangadó szünetében 10 pontos előnye volt a nagyrészt Varga Á. (20) és Danóczy R. (15/12) eredményességére építő hazai gárdának. A 3. negyedben aztán a szinte kizárólag Torma P. (35/6) és Nemes B. (11) pontjaiban bízó Unitef ledolgozta hátrányát, sőt a záró etap derekán 5 ponttal el is lépett. Ekkor azonban egy 12-2-vel visszaszerezték a vezetést, és végül minimális különbséggel nyertek a hazaiak.

Bontó Senior - JKC Cuvée 73-60

A szünetig szerzett 14 pontos előnyére, továbbá Mazúr K. (15), Nagyfi L. (14/3) és Cziffra Cs. (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le a Bontó a főként Hack A. (16/12), továbbá Villányi G. és Zsolnai Sz. (12/3-12/3) pontjaiban bízó JKC Cuvée együttesét.

Albatrosz - Külker SC 74-63

A hullámzó játékot hozó, fordulatos rangadó befejezése előtt 3 perccel még döntetlenre állt a Bak T. (25/15)-Simon P. (19/9)-Oláh D. (15) trió vezette Albatrosz illetve az elsősorban Kecskés P. (20/3), Buzás S. (17/3) és Spáth Cs. (10) találataira támaszkodó Külker. A végjáték egy három tripla, valamint egy dupla formájában "előadott" 11-0-s roham formájában egyértelműen az Albatrosz csapatáé volt, amely ezzel megnyerte a rangadót.

Kisbojtár - BEAC István Öregfiúk 66-64

Fordulatos alsóházi rangadót nyert meg jobb hajrájára, továbbá elsősorban Mészáros N. (14/6), dr. Dobó J. (13/9) és dr. Kamondi Sz. (10/6) eredményességére építve a Kisbojtár a Szabó B. (18/12)-Gombkötő N. (18/9)-Danóczy R. (14/12) trió vezette BEAC István Öregfiúk együttese ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!