Triplaeső és hosszabbítás a BLF B - 7+ SC meccsen

Menetelnek a szentendreiek, elveszítette veretlenségét a BEAC-Kobak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportjában.

Menetelnek a szentendreiek, elveszítette veretlenségét a BEAC-Kobak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportjában. Remek, látványos mérkőzést játszott egymással a BLF KK B és a 7+SC. A találkozó valóságos triplaesőt, s hosszabbításos vendégsikert hozott.

TFSE - Szentendrei Kinizsi 42-57
Egy negyedet döntetlenre adott, a másik hármat viszont elveszítette a Borda Szabolcs (16) és Pethő Zoltán (14/3) vezette TFSE, így simán kikapott a Horváth Gergely és Viktor (14-14). valamint Dsida Tamás (10) eredményességére építő szentendrei legénységtől.

Színyei KC - BLF KK B 71-89
Három negyedet át Madarász Attila (25/15), Velimir Jovanovics (17) és Szakonyi Gábor (9/9) ponterősségének köszönhetően kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a vendéglátó Színyei, de a negyedik 10 percet a vendégek bírták jobban, akik Pajor Dávid (23/12), Borsodi Bálint (21/12), Vígh Barnabás (13/9) és Kovács Zsombor (12/6) vezérletével, összesen 13 triplát szerezve biztosan nyertek.

Vice KSE - Albatrosz 79-64
A 4. negyed közepéig fej-fej mellett haladt a Szöllős Szabolcs (24/3), Pintér Zsolt (19) és Pozsegovics Péter eredményes játékára alapozó vendéglátó Vice és az Oláh Dániel (17/3)-Simon Péter (12)-Dufner Dávid (10) trió vezette Albatrosz. A záró etap közepén egy 12-1-es rohammal eldöntötte a meccset a maga javára a hazai együttes.

7+SC - TFSE 85-47
Az első félidőben még Pethő Z. (15/9), valamint Rónai András (8) révén tartotta a lépést a TF a hazai együttessel, a 3. negyedben a 7+ valósággal átrohanva riválisán, 30-5-re megnyerve e szakaszt Nagy Péter (25/15), Bársony Balázs (16), Laposa Dávid (14), Herczeg Barnabás (12) és Tapodi László vezérletével fölényesen győzött.

Szentendrei Kinizsi - BEAC-Kobak 50-49
Csupán egyetlen - a második - negyedet nyert meg, igaz azt 15-4-re a Dsida T. (16)-Horváth V. (15) duó vezette szentendrei gárda, de ez elég volt a kiélezett, szoros csata megnyeréséhez, s az elsősorban Hedry Zsolt (11) és Valuska László (10) találataira építő BEAC-Kobak veretlenségének elvételéhez.

BLF KK B - 7+SC 89-93
Hatalmas dobópárbajt hozott és hosszabbításba torkollt a Pajor D. (26/24), Vígh B. (16/9), Zeve Krisztián (16) és Borsodi B. (14/6) vezette vendéglátó BLF B és az elsősorban Nagy P. (50/21), valamint Herczeg B. és Tapodi L. (11-11) eredményességére építő 7+SC összecsapása. A rendes játékidő végén 77-72-es hazai vezetésről fordított a 7+, de a végén 79-79 egyenlített, s hosszabbításra mentette a meccset a BLF.  A ráadásának első bő 3 percét 12-1-re nyerve végül a vendégek kerekedtek felül, s megnyerték az összesen 22 hárompontos kosarat hozó találkozót.

BEAC-Kobak - TFSE 81-51
Minden negyedet megnyerve aratott Hedry Zs. (20/6), Valuska L. (12/3) és Kiss Kálmán (10) vezérletével magabiztos győzelmet a BEAC-Kobak a TF ellen. A vendégektől egyedül Kondor József (18) jutott 10 pont fölé, Borda Sz. és Sivák Róbert 8-8 pontig jutott.

Albatrosz-Szentendrei Kinizsi 56-77
A vendég szentendreiek az első félidőben Cscskár Dávid (18/3), Laczkó Bálint (16/9), Horváth V. (16/3) és Horváth G. (14) közel 20 pontos előnyt szerezve biztosan győztek az Oláh D. (14)-Simn P. (11) Kása Dániel-Kövi Tibor (10/3-10/3) kvartett vezette Albatrosz otthonában.