A 8. forduló válogatottja

Lezajlott a bajnokság 8. fordulója is, mely elképesztő egyéni teljesítményekben bővelkedett, inkább csak a kisemberek parádéztak, de ők nagyon. Mivel a szerkezethez ragaszkodnunk kell a szubjektív összeállítási mód mellett, ezért most valóban lesznek olyan kimaradók, akik hatalmasat játszva segítették csapatukat győzelmekhez, bravúrokhoz. Vágjunk is bele, nézzük, hogy ezen a héten kik kerültek be a Legjobb Ötösbe, kinek adjuk oda a Legértékesebb Játékos, valamint a Legjobb Hatodik Ember címeket!

Irányító: Justin Ingram (Debrecen, 1) – A legegyértelműbb választás, mégis ezen a poszton volt még rajta kívül legalább 4 olyan ember (Johnson, Kálmán, Fekete, Drahos), akiket máskor nyugodt szívvel betehettünk volna az aktuális forduló Legjobb Ötösébe a mostani teljesítményükkel. Ám Ingram mindenkire rávert egy kört, űrstatisztikákat produkált, hiszen 46 pontos abszolút idénycsúcsa mellé 7 lepattanót is leszedett, továbbá 7 gólpassza bizonyítja, hogy 28(!) mezőnydobási kísérlete ellenére sem titulálhatjuk önzőnek, főleg, hogy a Factum óriási győzelmet aratott Jászberényben. Ilyen performansz talán csak egyszer van egy játékos életében (legalábbis a magyar bajnokságban nem jellemzőek az 50 pont feletti sorozatos produkciók). 4 szerzett labdájával a védekezésből is alaposan kivette a részét, igaz volt 3 eladottja is, de az gyakorlatilag elenyésző ennyi vállalás mellett. 13 kiharcolt faultja okán 15 alkalommal állhatott oda a büntetővonalra, 12-szer be is talált onnan. Egyedül a tripladobó arány lehetett volna lényegesen jobb az amerikai kisembernél, a 12-ből 2 az ugyanis 17 százalék, de emiatt sem fanyaloghatunk, hiszen16-ból 14 duplakísérletét juttatta a gyűrűbe. 59-es, bődületes VAL-rekorddal zárt, így természetes, hogy övé lett a forduló Legértékesebb Játékosa cím is!

Dobóhátvéd: Jara Rubin Doyne (Pécs, 1) – Bár Bam Doyne több poszton (1-2-3) is szerepelt a Zalaegerszeg ellen aratott idegenbeli siker alkalmával a baranyaiaknál, de a legtöbbet dobóhátvédben játszotta, ami a pontjain is meglátszik (31). 18 mezőnykísérletéből 9 volt jó, ami egy kisembertől teljesen jónak számít, a 13-ból 12 pontra váltott büntető pedig majdnem kifogástalan. A 9 lepattanó extra egy 193 centis kosarastól, a 3 gólpassz pedig a legtöbb volt a pécsieknél ezen a napon. 1 szerzett labda mellett 10 faultot is ki tudott harcolni, így a 2 eladott labda szintén nem számít soknak tőle. 42 VAL értékponttal zárt, ami Ingram performansza mellett kicsinek tűnik, de ettől függetlenül bőven átlagon felüli produkció volt, amit a zalaiak otthonában hozott Doyne. Hatalmas nyereség a PVSK-nak, érezhetően más csapat lettek, mióta egy ilyen fantasztikus dobókészséggel megáldott hátvédjük van.

Alacsony-bedobó: Chad Timberlake (Falco, 1) – A szombathelyiek esetében kissé formabontóak leszünk, hiszen Jancsikin kezdőcsapatba állításával az amerikai légiós egy poszttal „lejjebb” is szerepelt sokat a Szolnok ellen bemutatott bravúr alkalmával. Timberlake nagyon nagy igazolás volt a Falco részéről, Bencze Tamás amúgy is hihetetlen jól ki tudja használni a külföldi bedobó adottságait, így nem egy kicsúszott teljesítmény tőle ez a 24 pont, amit 13-ból 10-es mezőnyözéssel ért el. Hibátlan volt a triplavonalon túlról (2-ből 2), a büntetőket viszont gyatrán dobta (5-ből 2). Ugyanakkor a 8 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 5 kiharcolt falt, 1 eladott labda statisztikai sor alátámasztja, hogy Kálmán László mellett ő volt a vasiak legjobbja a bajnokverés alkalmával. 35 VAL-ja lett, a sárga-feketék mindenese hiába nem volt még egyszer sem a forduló válogatottjainkban, de az egyik legjobb légiós teljesítményt nyújtja az idei alapszakaszban.

Magas-bedobó: Wayne Chism (Albacomp, 3) - Ki merjük jelenteni: Chism összeszedte magát és teljes mértékben rászolgál arra a légiós helyre, amit korábban többen (joggal) féltettünk a korábban Sopronból elküldött nagyembertől. Most már nem az első alkalommal mutatott be elsőrangú játékot a csupaszív légiós, aki egyébként is kezdi megtalálni a hangot a fehérvári szurkolókkal. A Kaposvár legyőzéséből 22 pontos, 16 lepattanós dupla-duplával vette ki a részét, amihez még 1 szerzett labdát is hozzá tudott tenni. A 17-ből 10-es mezőnydobási produkció jónak mondható egy palánkalatti embertől is, viszont az 5-ből 2 büntető nem. A 4 eladott labda sem kevés, ám 4 kiharcolt faulttal és az említett számokkal rászolgált arra, hogy újra bekerüljön a forduló Legjobb Ötösébe, ráadásul a 29-es VAL sem számít rossznak, hiába, hogy sokkal nagyobb értékszámokkal is találkoztunk a többi be (és be nem kerülő) játékos esetében.

Center: Darian Townes (Körmend, 1) – A Körmend óriása nem csinált magához képest extra statisztikákat, de most ezzel is a legjobb centernek bizonyult, annak dacára is, hogy mondjuk Jonathan Jones lényegesen jobb számokat produkált a Debrecen ellen hazai pályán elvesztett derbin. A vasiak otthon verték relatíve simán a kissé tartalékos Szedeákot, amihez azért kellett Townes 16 pontos, 9 lepattanós mutatványa is. Mezőnyből 100 százalékkal tüzelt (7-ből 7) és büntetőből is csak egyszer hibázott (8-ból 7). A 2 szerzett labda mellé 4 blokk is párosult, nem akármilyen munkát végzett a palánk alatt – támadásban és védekezésben egyaránt remekelt a cseppet sem gyenge szegedi szerb nagyemberrel szemben. 30 VAL értékponttal zárt mindössze 27 játékperc alatt.

A Legjobb Hatodik Ember: Körtélyesi Gergely (Paks, 1) – Körte egyre jobban produkál az ASE-ban, most valóban olyan teljesítményt hozott a kispadról, amilyet egy egykori válogatott játékosnak kell, amikor megkapja a lehetőséget. A Nyíregyházát sima végjátékban múlta felül a tolnai egyesület, ebben az egyik, ha nem a legnagyobb szerepet Körtélyesi vállalta 15 ponttal, 7 lepattanóval és 2 gólpasszal. 20 perc alatt 7 mezőnydobás jutott neki, 6-ot értékesített is. Csupán 2 eladott labda árválkodik a negatív oldalon, 20-as VAL mutató mindig jónak számít egy csereembertől.

Fotó(1, slide): fastumsport.hu

Fotó(2.): fmh.hu

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus