Férfi NB I B: Elődöntős a PVSK és a Cegléd

Nyíregyházán egyenlített a MAFC, hazai pályán a BKG ellen a Megyeri Tigrisek, így e párharcokban döntő, harmadik mérkőzésen dől el, ki jut a legjobb 4 közé a férfi másodosztály piros csoportjában. A másik két negyeddöntő párharc már eldőlt: a PVSK a fővárosban is legyőzte a TF-BP együttesét, a Cegléd pedig idegenbeli bravúrja után hazai környezetben 20 ponttal múlta fölül a Vasast, így a pécsi és a ceglédi gárda is ott van az elődöntőben. A zöld csoportban a DKKA, a Tiszaújváros és a Hódmezővásárhely együttesét oda-vissza legyőző Veszprém kvalifikálta magát az elődöntőbe, a Győr-SMAFC párharcban viszont a harmadik összecsapás dönt majd a negyedik elődöntős kilétéről.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

Az 1-8. helyért

Hübner Nyíregyháza BS - MAFC 76-88

Hazai veresége után nagy elszántsággal és 7-1-gyel kezdett a MAFC, ám 8-7-re, a látványos, kosarakban gazdag negyed végén pedig 28-22-re már a vendéglátók vezettek. A második szakasz elején új erőre kapott, és egy 9-2-vel hamar fordított a fővárosi legénység. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek. A félidő hajrája egyértelműen a hazaiaké volt, akik egy parádés 14-0-lal 10 pontos előnyt szereztek szünetre. A harmadik negyed derekán 13-mal "ment" a nagyrészt C. Ervin (23/6 p., 7 lep., 4 szl., 3-3 ea. és gp.), Tarján I. (16/3 p., 4 lep.), Bus I. (13/3 p., 3 lep., 4 ea., 5 gp.) és Bonifert B. (12/3 p., 4 lep.) kosaraira alapozó Kék Cápák alakulata, de ekkor egy 11-0-lal előbb szorossá tette a találkozót, s 2 pontra feljött a remek dobóformát kifogó A. Archibald (32/21 p. - 7/8 tr. -, 10 lep., 3 szl., 7 ea.) és Polgárdy Á. (23/6 p., 4 lep., 3 ea.) ponterősségére hagyatkozó MAFC, majd ismét elléptek 7-tel a hazaiak. A záró etap közepén aztán egy 14-1-et "repesztve" döntő csapást mért ellenfelére, és egyenlített a párharcban a MAFC.

A párharc állása: 1-1.

Phoenix-MT Fót - BKG Príma Akadémia 77-72

A 23-9-re megnyert nyitó negyednek, továbbá jórészt Juhos L. (29/3 p., 12 lep.) és J. Kinney (16 p., 5 lep., 12 ea.) eredményes játékának köszönhetően nyert és egalizálta a párharcot a Megyeri Tigrisek együttese az ezúttal a Nagy Bo. (16/18 p., 5 ea., 3 gp.)-Büki L. (21/15 p., 6 lep.) kettős vezette BKG ellen.

A párharc állása: 1-1

Ceglédi KE - Vasas Akadémia 84-64

Fővárosi bravúrja után hazai környezetben is jól, magabiztosan (9-3) kezdett a Cegléd, amely a gyorsan megszerzett néhány pontos előnyét tartotta, sőt a második szakaszt 6-0-lal kezdve 13 pontos előnyre tett szert. Ezt követően nagyjából állandósult egy stabil 10 és 15 pont közötti ceglédi vezetés, a Csaba Gy. (23/6 p., 3-3 lep. és ea.), Horváth M. (18/12 p., 3-3 lep. és szl.) és Dragasevic V. (11/9 p., 8 lep., 5 ea.) kosaraira alapozó hazaiak 14 pontos előnnyel fordulhattak. Bár a második félidő fővárosi találattal indult, erre egy 9-0-lal felelve 20 pont fölé hizlalva előnyét eldöntötte a találkozót a maga javára, és továbbjutott az elődöntőbe a Cegléd az ezúttal főként Cseh B. (22/6 p., 6 lep., 4 ea.) és Fekete V. (14/9 p., 5 lep., 4 gp.) pontjaiban bízó Vasassal szemben.

A párharc győztese: a Ceglédi KE 2-0-lal.

TF-BP - PVSK-VEOLIA 83-90

A nyitó negyedet Dancsecs A. (18/6 p., 6 lep., 5 ea., 9 gp.), Anda D. (14 p., 6 lep.), Karosi G. (12/6 p., 7 lep., 3 gp.) és Simon B. (11/9 p.) vezérletével 4 ponttal még a hazai gárda nyerte. A folytatásban azonban az alapszakasz győztese a tripla-dupla közelében járó L. Igrutinovics (20 p., 9 lep., 8 gp.), valamint Horti B. (17/9 p., 10 lep.), Plézer G. (17/9 p.), Antoni Cs. (13/3 p.) és Mokánszki M. (11/3 p., 4 lep.) jóvoltából átvette az irányítást, még szünet előtt a vezetést is, és végül megnyerte a találkozót a szívósan küzdő fővárosiakkal szemben.

A párharc győztese: a PVSK-VEOLIA 2-0-lal.

A 9-14. helyért

Budafok - DEAC U23 98-86

A hullámzó játékot hozó első félidő után döntetlenre álltak a felek, s a harmadik negyedben nem nagyon "eresztették egymást". A záró etap elején "repesztettek" egy 10-0-t az igen jó dobóformát "elkapó" hazaiak, akik Tursics K. (28/21 p., 4 lep., 6 gp.), valamint K. Swanson (17/3 p., 5 lep.), Varga D. (16/3 p., 4 gp.) és Moravcsik Á. (12/9 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea., 6 gp.) vezérletével megnyerték a mérkőzést a szinte kizárólag Hegedűs B. (20/12 p., 5-5 lep. és szl., 3 ea.), Neuwirth B. (17/15 p., 3 lep., 4gp.), Várszegi Á. (16/6 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.), Varga S. (12/6 p., 7-7 lep. és gp.), valamint Hőgye P. (12/3 p., 4 lep., 3 ea., 7 gp.) találataira támaszkodó debreceni fiatalok ellen.

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 79-78

Az első félidőben valamivel pontosabban játszó hazaiak W. Douglas (23 p., 10 lep., 4 szl., 3 ea.), Kalassai M. (12/9 p.), Hargitai K. (13/3 p., 7 lep.) és Váits O. (10/3 p., 4 lep.) eredményességére építve 7 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyed küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott. A záró etap derekán 10 ponttal ellépett és biztos győztesnek tűnt a Salgótarján. Ekkor hosszú hajrát nyitott, és Boros M. (29/18 p., 8 lep., 5 gp.) és Armaghani Á. (16 p., 6 lep.) ponterősségére építve egy 12-0-lal fordított az óbudai együttes. Az utolsó szó azonban egy tripla formájában a hazaiaké volt, erre már nem tudott válaszolni a Kaszások csapata, így hazai siker született.

A párharc végeredménye: 2-1 a Salgótarjáni KSE javára.

Zöld csoport

Veszprémi KK - Vásárhelyi Kosársuli 99-77

Az idegenben kétszeri hosszabbítás után kivívott diadal lendületével kezdve a második negyed közepére M. Moore (35/3 p., 13 lep., 3-3 szl. és gp.), Varga G. (15/6 p.), Prodanovic T. (14/6 p., 4 lep.), Madár A. (10/9 p., 4 lep., 5 gp.) és Popadic M. (10/3 p.) jóvoltából közel 30 pontos előnyt szerzett az első 15 percben a vásárhelyieken szinte átrohanó Veszprém. Ezt követően az alföldiek ugyan Rosic U. (21/3 p., 9 lep., 5 gp.), Orgona G. (20/6 p., 7 lep., 3 ea.) és Borbáth B. (18/12 p., 4 lep., 5 gp.) ponterős játékával kiegyenlítetté tették a játékot, s csökkentették is a hátrányukat, de a veszprémi sikert egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni.

A párharc végeredménye: 2-0 a Veszprémi KK javára.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem Agrofeed UNI Győr 89-87

A második negyed derekáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd ekkor egy 11-0-lal ellépett, s ennek köszönhetően szünetre 7 pontos előnyt szerzett a szinte kizárólag Csátaljay B. (30/12 p., 4 ea., 3 gp.), Rátvay T. (19/6 p., 6 lep., 3 gp.), Bakk K. (16/6 p., 3-3 ea. és gp.) és Kovács B. (12 p.) kosaraira, valamint Tóth D. (7 p., 5 lep., 6-6 szl. és gp.) mezőnymunkájára alapozó SMAFC. Térfélcsere után a győriek Kámán B. (24/6 p., 9 lep., 4 szl., 8 ea., 7 gp.), Hágen T. (19 p., 10 lep., 3 gp.), Bakon Cs. (16/9 p., 3 lep., 7 gp.) és Garancz M. (10/6 p.) révén átvették az irányítást, és a harmadik negyedben a maguk javára fordították a találkozót. A záró etapban végig fej-fej mellett haladtak a felek, többnyire szűk hazai vezetés mellett. A végjátékban egy 8-0-lal fordítani tudott a Győr, az utolsó szó azonban a soproni együttesé volt.

Nagykőrösi Sólymok KE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 71-99

Minden negyedet megnyerve aratott Molnár B. (18/12 p., 3 gp.), Csák B. (16/15 p., 3 lep.) és a hibátlanul dobó Orliczki M. (14/3 p. - 4/4 du., 1/1 tr., 3/3 bü.) vezérletével fölényes győzelmet a Tiszaújváros a magát az első 10 percben leginkább Fehér P. (17/6 p., 4 lep.) és Mészáros B. (10/6 p.) jóvoltából még jól tartó Nagykőrös otthonában.

A párharc végeredménye: 2-0 a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK javára.

Dunaharaszti MTK - Dávid Kornél KA 74-97

A szünetig szerzett 30 pont fölötti előnyére, továbbá Szabó Zs. (19/3 p., 16 lep., 5 gp.), Molnár D. (16/12 p., 3 lep.), Simon B. (16/9 p., 3 ea.), Kuttor G. (14 p., 6 lep., 5 gp.) és Büki B. (11/9 p., 3 gp.) eredményessége révén biztosan győzte le a DKKA a veresége mértékén szünet után elsősorban Boinitzer D. (24/12 p., 15 lep., 3 szl.), Simonics O. (17/6 p., 4 lep., 5 ea., 6 gp.) és Imolay Á. (13/6 p., 3 lep.) pontjaiban bízva "kozmetikázó" Dunaharaszti csapatát.

A párharc végeredménye: 2-0 a Dávid Kornél KA javára.

Százhalombattai KSE - Békéscsabai KK 98-86

A szünetig szerzett 10 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt Kovács S. (22/12 p., 7 lep.), Csík R. (22/6 p., 3 lep.), Tóth M. (21/3 p., 9 lep., 3 gp.) és Seregély B. (12/12 p., 4 lep.) eredményességének köszönhetően vágott vissza a Százhalombatta az ezúttal leginkább N. Sucov (20/12 p..), Balog G. (15/3 p., 3 lep.), Cvijin P. (14/3 p., 10 lep.) és Varga Á. (12/3 p., 3 lep.) kosaraira alapozó Békéscsabának.

Pénzügyőr SE  Eszterházy SC 74-66

Küzdelmes mérkőzésen az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le, s egyenlített a párharcban Barócsi Á. (24/3 p., 14 lep.), Kerkai Á. (13 p., 5 lep., 4 gp.), valamint a 10 gólpasszt kiosztó dr. Szekeres Á. vezérletével a Pénzügyőr a Máté B. (17/6 p., 4 lep., 3 ea.)-Botka B. (10/3 p., 3 szl., 4 ea., 5 gp.) kettős vezette egri egyetemisták ellen.

Eszterházy SC - Pénzügyőr SE 93-68

A 24-4-re megnyert nyitó negyednek, továbbá jórészt Botka B. (20/6 p., 9 lep.), a tripla-dupla közelében járó Gilszki E. (19/3 p., 8 lep., 9 gp.), Rékasi B. (16/3 p., 15 lep., 5 gp.), Máté B. (12/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Szicsák B. (11/3 p., 5 lep., 3 gp.) kosarainak köszönhetően biztosan nyert az egri együttes a szokásoknak megfelelően a Kerkai Á. (23/6 p., 3 lep.)-Barócsi Á. (14 p., 5 lep.) kettős vezette Pénzügyőr ellen.

A párharc végeredménye: 2-1 az Eszterházy SC javára.

Békéscsabai KK - Százhalombattai KE 90-96

A szünetig szerzett 10 pontos előnyére, továbbá nagyrészt Kovács M. (23/9 p., 9 lep.), Csík R. (22/3 p., 3 lep., 8 gp.), Kovács S. (20/12 p., 8 lep.) és Láncos G. (14/3 p., 13 lep., 3 ea.) ponterősségére, no meg a 44-34-re "behúzott" pattanózásra építve nyerte meg a mérkőzést, s egyben a párharcot a Százhalombatta az igazán jól N. Sucov (30/9 p., 6 lep., 5 gp.), Hajdu M. (13/3 p., 5 lep.), Varga Z. (12/6 p. 3 lep.) és Balog G. (11/9 p. - 12 mk. -, 6 lep., 5 gp.) találataira támaszkodva csak a harmadik negyedben játszó Békéscsaba otthonában.

A párharc végeredménye: 2-1 a Százhalombattai KE javára.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotók, slide: hunbasket.hu