Férfi NB I B: A Hepp-kupa fináléja és bronzcsatája a bajnoki elődöntőben

Az a négy együttes került a férfi másodosztály piros csoportjának legjobb négy csapata közé, amely a közelmúltban a Hepp-kupa négyes döntőjében is részt vett. A PVSK és a Cegléd két mérkőzésen már korábban kiharcolta az elődöntőbe jutást. Szerdán a MAFC fordulatos mérkőzésen remek hajrájával győzte le a Nyíregyházát, a Megyeri Tigrisek együttese pedig a kiváló első félidei játékával nyert a BKG otthonában. Így aztán az egyik elődöntőben a Hepp-kupa fináléja (PVSK - Phoenix), a másikban pedig a bronzcsata (MAFC-Cegléd) ismétlődik meg. A zöld csoportban a 37 pontos első negyedet produkáló SMAFC Győrben harcolta ki az elődöntőbe jutást.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

Az 1-8. helyért

BKG Príma Akadémia - Phoenix-MT Fót 94-106

Az első percek váltott vezetése után a szakasz hajrájában egy 15-2-es "dübörgéssel" 10 pontos előnyre tett szert Markovic L. (27/18 p., 3 gp.), Tichov D. (26/15 p., 4 gp.), Juhos L. (20 p., 11 lep., 5-5 ea. és gp.), J. Kinney (19/3 p., 6 lep., 8 gp.) és Tóth Z. (11/9 p.) vezérletével a Megyeri Tigrisek gárdája. A második etap derekán 15 pontra nőtt a vendég előny, s a sokkal nyugodtabb, szervezettebb, csapatként hatékonyabb Phoenix szünetben is 14-gyel vezetett.

A második félidő elején tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a fóti legénység, amely a harmadik szakasz derekán egy 10-3-as rohammal 20 pontosra növelte a különbséget, s 17 pontos vezetésről várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején tartotta 15 pont körüli előnyét a Megyeri Tigrisek gárdája, majd a szakasz derekán egy 8-2-vel 10 ponton belülre került a Nagy Bo. (34/9 p., 4 ea., 13 gp.), Nagy Be. (14/6 p., 3-3 lep. és szl., 7 gp.), Nshimba J. (14 p., 6 lep.), Galambos Á. (11 p., 5 lep.) és J. Newman (10 p., 3-3 lep. és gp.) kosaraira alapozó BKG. A végjátékot viszont gond nélkül, magabiztosan "hozta le" és nyerte meg a találkozót, s egyben a párharcot is a Phoenix.

A párharc végeredménye: 2-1 a Phoenix-MT Fót javára.

Újbuda MAFC - Hübner Nyíregyháza BS 89-81

A vendégek kezdtek jobban, s bő 3 perc elteltével 13-6-ra vezettek. A szakasz hajrájában ledolgozta hátrányát a MAFC, de a nyitó 10 perc 4 vendég ponttal, így 4 pontos nyíregyházi vezetéssel zárult. A második etapot 12-3-mal kezdve nemcsak fordított, 5 ponttal meg is ugrott a MAFC. A szakasz derekán egy 8-1-gyel visszavette a vezetést a Kék Cápák alakulata. A félidő hajrájában váltva vezettek a felek, szünetben egyetlen ponttal a MAFC állt jobban. A második félidőt 11-2-es repülőrajttal kezdte, és 8 ponttal ellépett a C. Ervin (25/9 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.)-Bonifert D. (16/6 p., 3 gp.)-Bus I. (11/6 p., 4 ea., 3 gp.) trió vezette Nyíregyháza, majd a harmadik szakasz derekára felezte hátrányát a hazai együttes.

Erre jött egy 8-2-es szabolcsi roham, amellyel 10 pontra nőtt a különbség. A negyed hajrája a nagyrészt Bordács S. (24 p., 8 lep., 3 szl., 4 gp.), A. Archibald (17/3 p., 5 lep., 3 szl.) és Komma L. (11 p.) eredményességére építő MAFC csapatáé volt, amely egy 8-0-lal 2 pontra felzárkózott. A záró etap elején lendületben maradva a harmadik szakasz hajrájában indított 17-4-es "eszelős száguldással" át is vette a vezetést a fővárosi gárda. A lendületbe jövő budapestiek a záró etap derekán már 7 ponttal vezettek, majd végig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, s így megnyerték a párharcot.

A párharc végeredménye: 2-1 az Újbuda MAFC javára.

A 9-14. helyért

DEAC U23 - Budafok 88-57

Minden negyedet megnyerve győzte le Neuwirth B. (19/15 p., 3 szl., 6 ea.), Varga S. (19/12 p., 3 lep., 4 szl., 6 gp.) és Várszegi Á. (17/12 p., 6 lep.) ponterős játékával biztosan a DEAC U23-as együttese a nagyrészt Varga D. (25/3 p., 3 gp.) és K. Swanson (14/3 p., 7 lep., 3 ea., 4 gp.) eredményességére építő Budafokot.

A párharc végeredménye: 2-1 a DEAC U23 javára.

A 9-12. helyért

Jászberényi KSE - Salgótarjáni KSE 92-70

A kimerítő Óbuda elleni 3 mérkőzéses párharcot megnyerő Salgótarján W. Douglas (13/3 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea.) és Vas-Teplán M. (11/9 p., 4 szl., 3-3 ea. és gp.) révén az első negyedben még tartotta a lépést a jászságiakkal. A két középső szakaszban azonban a frissebb hazaiak Dunai Z. (26/12 p., 8 lep., 6 gp.), Boka-Magó Á. (13/9 p., 3 lep.), Mester M. (12/6 p., 6 lep.), Oroszi B. (12/6 p., 3 gp.) és J. Santiago (11/6 p., 4-4 lep. és szl., 7 ea.) jóvoltából nagy fölénybe kerültek, és biztosan nyertek a veresége mértékén a záró szakaszban valamit "kozmetikázó" nógrádi legénység ellen.

Zöld csoport

Agrofeed UNI Győr - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 74-98

A parádés támadójátékkal 37-16-ra megnyert nyitó negyednek, továbbá nagyrészt Schöll R. (25 p., 8 lep., 4 gp.), Soós B. (18/9 p., 6 lep., 4-4 szl. és gp., 3 ea.), Csátaljay B. (18/9 p., 7 gp.), Tóth D. (15/9 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.) és Rátvay T. (13/9 p., 9 lep.) kosarainak köszönhetően biztosan győzött, s nyerte meg a párharcot a SMAFC az ezúttal a Bakon Cs. (20/9 p., 3 lep.)-Kámán B. (17/12 p., 7-7 lep. és gp., 4 ea.) kettős vezette győri gárda otthonában.

A párharc végeredménye: 2-1 a SMAFC 1860 Soproni Egyetem javára.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotók, slide: hunbasket.hu