A Jászberény simán legyőzte a Kecskemétet

A légióskvartettje vezette JKSE a második félidőben 52 pontot szórt a Kecskemétnek, így megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 8. forduló
JP Auto - JKSE (1-5) - KTE-Duna Aszfalt (3-4) 97-80 (20-23, 25-24, 30-15, 22-18)

Jászberény: Rakics 16/12, Wallace 33/15, Kerpel-Fronius 6, Lucsics 14/6, Sejfic 18.
Csere: Cseh 2, Molnár Ma. 8.

Kecskemét: Pongó Má. 6, Thompson 17/6, Djeraszimovics 17, Dramicanin 8, Karahodzsics 8.
Csere: Horváth 9/9, Wittmann 15/6, Molnár Má. -

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Thompson és Djeraszimovics révén kifejezetten jól kezdett a Kecskemét, gyorsan hatpontos előnyt építettek ki maguknak, de ugyanilyen gyorsan le is adták ezt - Wallace hármasa után a negyed félénél már a hazaiak álltak jobban (11-10). Visszavette ugyan a vezetést Forray Gábor együttese, de a Wallace és Lucsics vezette Jászberény nem engedte el őket (20-23). A második negyed eleje nem éppen a védekezésről szólt, ebből pedig Nikola Lazicsék jöttek ki jobban, a 13. percben Kerpel-Fronius duplája után megint vezettek (30-28). Molnár Marcel nagy sorozata és Cseh kosarát követően hatpontos fórral fordult a JKSE a félidő utolsó öt percére (36-30), a két kecskeméti pontfelelős, Thompson és Djeraszimovics mellé azonban felnőttek a többiek, előbbi triplájával pedig vezetett is a félidőben a KTE (45-47).

A fordulás után a Jászberény egy gyors 7-0-val visszavette az irányítást, és a harmadik negyed első öt és fél percében négy triplát szórtak, nagyon kinyílt a zsák náluk, így megléptek 10 ponttal (63-53) - a Kecskemét teljesen szétesett hátul ebben a szakaszban. A vendégek Wittmann három büntetőjével és Horváth Kristóf harmadik hármasával jöttek vissza gyorsan a meccsbe (63-59), de Sejficet nem tudták tartani, a JKSE pedig büntetőkkel 13 pontra lépett el az utolsó negyedre (75-62). A záró felvonás elején még Karahodzsics és Djeraszimovics kosaraival visszajött ugyan 8 pontra a Kecskemét, de innentől kezdve végig 10 pont fölött tartotta előnyét a Lazics-alakulat, amelyben ezúttal a Rakics-Wallace-Lucsics-Sejfic légiósnégyes összes tagja nagyon hasznosan kosarazott. Nem is fért kétség a Berény első győzelméhez, 97-80 lett a végeredmény.

A hazaiaknál mindenképp ki kell emelni a 33 pontig jutó Devante Wallace-t, de Miljan Rakics, Ismet Sejfic és Uros Lucsics is 24 VAL fölött hoztak, eddig megközelítőleg sem tudtak ilyen produkciót nyújtani a berényi légiósok (akkor sem, mikor öten voltak). A KTE vereségében a védekezés hiánya játszotta a főszerepet - az első félidőben ezt 47 dobott ponttal tudták még kompenzálni, a fordulás után viszont már nem. A jászberényi alakulat messze átlag fölött, 75%-kal (24/32) dobta a duplákat és 52.3%-kal (11/21) a triplákat. A pattanózást a jobb dobószázalékuk miatt nem meglepetés, hogy megnyerték 28-21-re, és kifejezetten sok gólpasszt, 24-et osztottak ki - ha eddig nem is látszódott, mire akarnak építeni, erre a teljesítményre már lehet.