A Pécs szakította meg az ASE sorozatát

Csirics és Horti is villogott, a PVSK végig vezetve, magabiztosan győzte le a paksi csapatot.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 24. forduló
Pécsi VSK-VEOLIA - Atomerőmű SE 85-68 (24-8, 14-18, 22-16, 25-26)

PVSK: Pongó 10/6, Taylor 17/3, Csirics 26/6, Budimir 6/3, Horti 21.
cserék: Bíró L. -, Demeter 3/3, Wright 2.

Atomerőmű: Kovács Á. 11/6, Faust 10/6, Henton 5/3, Eilingsfeld 8/6, Jevtovics 17.
cserék: Ruják 10/3, Horváth K. -, Williams 7.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Alaposan bekezdett a fáradtabb, Simont és Antónit nélkülözú Pécs a Norfleet és Medve nélkül érkező, viszont jóval kipihentebb ASE ellen, alig másfél perc után 7-2 állt az eredményjelzőn, majd az első negyed közepén, Csirics triplájával már meglett a közte tíz - alig-alig hibáztak a hazaiak, míg a vendégek mellé dobálták a triplákat és Jevtovicson kívül senki nem tudott kosarat szerezni. A nyitó játékrész gyakorlatilag végig így alakult, a pécsiek kiválóan lepattanóztak, kellően agresszívek voltak, a Paks pedig nem tudott kibontakozni, míg az egyre magabiztosabb hazaiak kintről is szenzációsan dobtak - 4/5 hármasuk beesett kezdésként, úgyhogy tíz percet követően 24-8-ra, tükörsimán vezettek. A második negyed elején aztán Eilingsfeld megtörte a paksi triplacsendet, 0/7 után egymás után kettőt a helyére küldött a válogatott magasembere, de ez is csak arra volt elég, hogy ne dőljön már itt a mérkőzés, a szenzációsan játszó Csirics vezetésével így is a húsz pont környékét ostromolta már a baranyai előny. Néhány perccel a nagyszünet előtt aztán megszülettek Faust és Henton első pontjai is a mérkőzésen, ez és a leromló pécsi dobóforma tíz egységre szűkítette a csapatok közötti távolságot, de egy-két jó védekezéssel megint stabilizálta magát Csirke Ferenc alakulata. Két negydet követően végül 38-26 volt az állás, Csirics egymaga 15 pontnál tartott, a paksiaknál pedig a mezőnysor betlizett nagyot: a Kovács-Faust-Henton-Ruják-Horváth ötös összesen nyolc egységet tudott hozzátenni, az ő jó dobásaik hiányoztak a Dzunics-legénységnek.

A fordulás után pedig semmi lényeges nem változott, a Pécsnél Csirics továbbra is oktatott, a hazaiak jól is védekeztek, az ASE mezőnyemberei nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, úgyhogy nem csökkent a különbség - sőt, 16-17 pont volt közte, még magabiztosabban vezettek Budimirék. A harmadik negyed hajrájában aztán az egyetlen stabil, megbízható paksi játékos, Jevtovics a kispadra kényszerült négy személyi hibával, a záró etap elején meglett a küzte húsz, úgyhogy itt gyakorlatilag eldőlt az összecsapás. Az ASE még azért megpróbált egy nagy rohamot, Ruják hármasával az utolsó két percben visszajött tíz ponton belülre, de ennél közelebb nem jutott, úgyhogy a Pécs gyakorlatilag végig kontrollálta a játékot, az első pillanatoktól kezdve vezetett és nagyon fontos győzelmet aratott közvetlen riválisa ellen, míg a Paks sikerszériája éppen egy ilyen ki-ki meccsen szakadt meg. Egyénileg mindenképpen ki kell emelnünk a nagyot játszó Csirics (26 pont, 9/19 mezőnyből) és a szintén remeklő Horti (21 pont, 9/11 mezőnyből) teljesítményét, de a végére Taylor is szép statisztikákat gyártott (17 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), míg a vendégeknél a 14 eladott labda és a 41%-os mezőnymutató is okolható a vereségért.

fotó: hunbasket.hu