A Szolnok kiütéses sikert aratott Pakson

Már 15 perc játék után megvolt a közte 20 a listavezető javára, majd a negyedik negyedet is 14-0-val kezdte a Szolnok - 33 ponttal győzött az Olaj az ASE ellen.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 18. forduló
Atomerőmű SE (11-9) - Szolnoki Olaj KK (17-3) 57-90 (14-22, 17-27, 16-16, 10-25)

Atomerőmű SE: Ruják 7, Hinds 14/3, Barnies 6/3, Eilingsfeld 5, Guinn 10/6.
Csere: Tarrant 7, Ogunyemi 3, Gulyás 5/3, Pajor -, Garamvölgyi -.

Szolnoki Olaj KK: Perry 9/3, Vojvoda 16/12, Ford 14/12, Milosevics 9, Andric 12.
Csere: Kovács 3, Browning 12/6, Tóth 7, Polyák 1, Rudner 3/3, Taiwo 2, Csák 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Guinn kosarával indult a mérkőzés, és a listavezető vendégek nagyon lassan kaptak lábra támadásban, az első mezőnykosarukra a negyedik perc közepéig kellett várni (4-3). Ezt követően viszont a Vojvoda-Perry duó vezetésével előbb átvette a vezetést a Szolnok, majd hiába tartotta magát egy ideig Barnies találataival az ASE, az első 10 perc során 7 pontot szerző Browning eredményessége révén egyre nagyobb lett az Olaj előnye (14-22). A második felvonás elején nem nagyon változott a differencia, 8-10 pont között mozgott a távolság, Vojvoda harmadik triplája után pedig időt kért Teo Cizmic a 13. percben (19-30). Kevesebb mint két perc múlva újra meg kellett ezt tennie, miután a magyar válogatott kiválósága mellett Andricot sem tudta tartani a Paks (19-37). A 16. perc legelején a horvát center duplájával a 20 pontot is elérte már a különbség (21-41) - innen a hazaiaknál most bemutatkozó Tarrant gyors 5 pontjával még visszakapaszkodott 14 pontra az ASE (31-45), de a félidő végén 18 pontos szolnoki előny állt az eredményjelzőn (31-48).

Az első 20 perc alatt hiába dobta kiválóan a duplákat (11/14) a vendéglátó, a 11 eladott labda és a 2/14-es triplamutató egyszerre soknak tűnt az Olaj ellen. A Szolnok a jelentősen kevesebb elszórt játékszere (6) mellett 6/11-gyel dobta a hármast, ez a két kategória, illetve a több büntető (3/4 vs. 7/10) eredményezte az elég komoly szakadékot a két fél között.

A harmadik negyed első felét egyik alakulat sem fogja kitenni az ablakba - rengeteg hiba jellemezte ekkor a találkozót, amit mi sem mutat jobban, hogy a negyed első felében összesen 2-2 pontra futotta a két csapattól, és az ASE a 25. perc legvégén tudott először betalálni (33-51). A játékrész második felében is lassan csordogált a mérkőzés, de legalább több pont esett - Browning vezetésével 25-re nőtt az Olaj előnye (36-61), de a negyed vége Eilingsfeld és Hinds kosaraival a paksiaké volt, így megmaradt a félidőbeli 18 pontos differencia az utolsó negyedre (47-65). Dragan Alekszics együttese nagyon nem akart meglepetést a záró pillanatokban, így az ekkor három triplát is bepörkölő Ford vezetésével 14-0-vel kezdték a játékrészt, 32 pontra nőtt a Szolnok előnye (47-79). Gulyás Milán a 35. perc végén szerezte az első paksi pontokat a negyedben, de ez a lényegen már nem változtatott. A vendégeknél mindenki pályára került, és mindenki pontot is dobott, a végén pedig kiütéses, 33 pontos szolnoki győzelem lett a vége (57-90).