A tartalékos Alba legyőzte a még tartalékosabb Kaposvárt

A vendégeknél talán az sem túlzás, hogy a B csapat játszott, de a Fehérvárnál is a fiataloké volt a főszerep.

Magyar férfi NBI/A, középszakasz, alsóház
Alba Fehérvár - Kaposvári KK 79-68 (17-21, 20-11, 17-16, 25-20)

Alba: Freeman 12/6, Takács Mi. 6, Keller I. 11/3, Zeno 4, Peterson 17.
cserék: Cabezas 6/6, Tóth P. 10, Takács Ma. -, Lukács 7/3, Seyi 1, Peringer 5.

Kaposvár: Halász 13/3, Hock 7/3, Baki 5/3, Bogdán 12/6, Pustahvar 21/3.
cserék: Puska 4, Kocsis 6.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Legkésőbb a kezdőcsapatok kihirdetésénél egyértelművé vált, hogy egyik klub célja sem a minden áron való győzelem ezen az estén, nagyon erős pihentetést láthattunk mindkét oldalon - az volt a feladat, hogy az ígéretes fiatalok minél nagyobb szerepet kapjanak, így a hazaiaknál Takács Milán (Keller már nem ez a kategória), míg a vendégeknél Hock és Bogdán is ott volt a kezdőben. Az első negyedben rögtön voltak hullámzások a fiatalok játékától (is) függően, de végül Pustahvar és Hock vezetésével a Kaposvár zárta négypontos előnnyel a játékrészt, sőt, a másodikban nyolc egységgel is meglépett - hogy aztán visszatérjen Peterson, aki a center nélküli KKK-t folyamatosan megbüntette a gyűrű alatt és egymás után termelte a kosarakat. Rá építve itt jött egy 11-0-s fehérvári futás, amellyel visszavette az irányítást a hazai alakulat és az itt megszerzett előnyük ki is tartott a nagyszünetig, öt ponttal jártak előrébb úgy, hogy az 1/10 triplájuk ellenére bőven 50% feletti céloztak mezőnyből. Egyénileg Peterson (13 pont, 6/8 mezőnyből) mellett Takács Milán (3/3 mezőnyből, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 12 VAL), míg a vendégeknél Pustahvar (10 pont, 5 lepattanó, 11 VAL) számai voltak kiemelhetőek - a Kaposvár összesen hét embert forgatott, melyben egyetlen légiós (Pustahvar) kapott helyet öt kaposvári nevelés és Baki mellett, míg az Albánál tizenegy játékos lépett pályára és szintén bőven (5-15 perc) játszottak a fiatalok.

A fordulás után már a Fehérvár sem erőltette a légiósait, tiszta magyar sorral kezdett Jesus Ramirez, de ebben a periódusban borzasztóan visszaesett a színvonal az első félidőhöz képest - mindkét oldalon a faultok és az eladott labdák gyűltek, de öt perc alatt 4-4 pontot tudtak csak dobni. Ennek ellenére Tóth, illetve a hamarosan a pályára visszatérő Peterson vezetésével egyértelműen az Alba diktálta az iramot, majd Cabezas is bezörgetett egy hármast, ebben az időszakban csak Bogdán tripláival tartotta magát meccsben a Kaposvár. A negyedik negyedben Halászék még egyszer azért megrázták magukat és visszajöttek 61-60-ra, de erre egy gyors 9-0-val felelt a Fehérvár és innentől már nem volt kérdés, annyi pont egyik csapatban sem volt ebben a felállásban, hogy igazán komoly rohamot intézzen és huzamosabb ideig stabil támadójátékot produkáljon. A végén így a Lóránt-Heath-Filipovity triót nélkülöző Alba otthon tartotta a győzelmet a teljes kezdőcsapatát (Ubilla, Johnson, Markovics, Hendlein, Spica), plusz Harazint is hiányoló Kaposvár ellen - egyénileg érdemes kiemelni például Lukács (7 pont, 5 lepattanó, 2 gólpassz, 3 blokk), Peterson (17 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 8/10 mezőnyből), Pustahvar (21 pont, 9 lepattanó, 9/15 mezőnyből), vagy éppen Bogdán (12 pont, 5/8 mezőnyből, 5 lepattanó, 4 gólpassz) teljesítménye is.

fotó: hunbasket.hu