A Vasas legyőzte az ASE-t

A triplákat kiválóan dobó Vasas Akadémia gyakorlatilag a teljes találkozó folyamán vezetett - 4 perccel a vége előtt hiába vette át a vezetést az ASE, a pasarétiek nyertek 80-77-re.

Felkészülési mérkőzés, Paks
Atomerőmű SE - Vasas Akadémia 77-80 (17-17, 11-20, 21-21, 28-22)

Atomerőmű SE: Illés 5/3, Samenas 28/12, Medve 4, Forte 14, Tiby 8.
Csere: Watkins 5, Kovács 6/3, Will 5/3, Bagó -, Gulyás 2.

Vasas Akadémia: Moravcsik 7, Horváth 17/15, Thompson 16/6, Garamvölgyi 2, Pacher 17/9.
Csere: Andrássy 7/3, Faragó 9, Katona R. 3/3, Peringer 2, Kozma -, Boros -, Katona B. -.

A meccs teljes statisztikája!

Sam Thompson 2+1-ével indult a találkozó, amire Illés Máté még válaszolt, de gyakorlatilag a teljes negyedben a Vasas vezetett - AJ Pacher és Moravcsik Áron szerezték a pontokat a B-csoport előző évi bajnokánál, az ASE-nél pedig Cameron Forte iparkodott leginkább (7-13). A negyed második felében megállt kicsit a Vasas, a paksiak pedig Kovács Ákos és Laurynas Samenas révén egyenlítettek a negyed végére. A második felvonás elején is jobb volt a Vasas, magasemberei révén szerzett némi előnyt, ami Thompson és Horváth Ákos hármasai után lett 10 pontos a 16. percben (21-31). Horváth újabb és Andrássy Géza első triplája után 14-gyel is vezetett a fővárosi alakulat, de Matt Tiby kettese után Samenas triplával zárta a félidőt, így "csak" 9 ponttal álltak jobban ellenfelüknél a vendégek (28-37).

A fordulást követően újfent 14 pontosra nőtt Sárosi Bulcsú legénységének előnye, továbbra is kintről volt igazán veszélyes a Vasas - Horváth Ákos újabb kettő, Pacher pedig egy hármast szórt (36-50). Az ASE főleg büntetőkkel kezdte meg a pontgyártást ebben a negyedben, feljöttek 7 pontra is, de Faragó Péter kettese zárta a játékrészt, 10 perccel a vége előtt, így még mindig megvolt a pasarétiek 9 pontos előnye (49-58). Samenas egyedül bemutatott 7-0-s sorozatát követően kettő pontra visszajött az ASE a 34. percre (61-63), Tiby duplájával pedig megvolt az egyenlítés is a 36. perc elején (65-65). Át is vette a vezetést a Paks, de jött Horváth és Pacher újabb 1-1 hármassal (69-74), és hiába jött vissza az ASE egy pontra, Faragó és Thompson az utolsó percben higgadtan büntetőztek, így végül 80-77 arányban nyert a Vasas.