A ZTE játszik holnap a Péccsel, miután megverte a Kaposvárt

A III. Orosz László Emléktorna második elődöntőjében a házigazda Kaposvári KK, illetve a Zalakerámia ZTE KK találkozott egymással. Hullámzó találkozón a zalaegerszegiek kezdtek jobban, de a félidőre fordított a Kaposvár. A második félidőben aztán megint jobban kezdett a ZTE, a negyed negyed közepére viszont megint visszakapaszkodott a KKK, a végjátékot azonban jobban bírták Völgyi Péter tanítványai és végeredményben 95-86 arányban nyertek. Holnap a döntőben a Péccsel találkoznak.

III. Orosz László Emléktorna
Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 86–95 (21–26, 24–14, 19–29, 22–26)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 400 néző.
Vezette: Kapitány, Gelencsér, Brasch.

Kaposvári KK: Hinnant (17/6), Fodor M. (10/6), Crawford (7), Hendlein (18), Thompson (12).
Csere: Dávid G. (2), Jancsikin (10), Benke (1), Kovács S. (6), Kiss K. (3/3).
Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Boston (23/3), Gáspár (4), Plumb (18/3), Safford (13/3), Lekli (14).
Csere: Kámán (7), Kovács Á. (16/6), Kertész (-), Czinger (-), Koma (-).
Vezetőedző: Völgyi Péter. Edző: Heinrich Róbert.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–13, 9. perc: 21–21, 12. perc: 28–26, 17. perc: 33–37, 28. perc 56–65, 32. perc 68–69, 37. perc: 79–85.

Kipontozódott: Fodor M. (35. percben).

Az első negyed némiképp megilletődöttebb játéka után határozottan agresszívebb lett a hazai alakulat. Ennek eredményeképp még a félidő vége előtt megfordította az eredményt a Kaposvári KK. A nagyszünet után azonnal kiegyenlítettek a zalaiak, akik Boston vezérletével tartós előnyt harcoltak ki. A negyedik negyed elején Kovács Soma pontjaival zárkózott a somogyi együttes, de az újabb figyelmetlenségek miatt újra csak a zalaiak kerültek előrébb. A kihagyott dobásokat rendre pontokkal büntették a vendégek akik ezzel kiharcolták a döntős részvételt a tornán.

Forrás: delfinek.hu