Az Alba is kikapott Pécsen!

A Pécs remek második negyedének köszönhetően elverte a listavezető Alba Fehérvárt a 26 pontot szóró Loesing vezetésével.

Pécsi VSK-PannonPower - Alba Fehérvár 92 - 84 (21-24, 30-15, 22-22, 19-23)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 14. forduló, Pécs

Vezette: Vígh P. dr. Gorka Sz. Bognár T. (Fekete)

Pécs: Loesing 26/12, Legion 17, Kovács P. 10/3, Tóth N. 11/3, Hendley 12. csere: Halász -, Bödör 2, Bíró O. 14/12, Nagy K. -.

Fehérvár: Moore 8, Supola 16/12, Hollis 24/6, Szabó Zs. 10, Keller Á 11. Csere: Wood 13/9, Medve -, Lekli -, Juhos -, Bódi 2.

Lehet annál ellentétesebb előjelekkel készülni a meccsre, mint a két együttes? Amíg az Alba nyolc mérkőzés óta nem talált legyőzőre, addig a pécsiek Debrecenben égtek meg csúfosan.

Nagyjából ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés. Hollis kosarával a 4. percben 10-4-re mentek a vendégek. Mivel Szabó Zsolt is csatlakozott a honosított amerikaihoz a ponttermelésben, így 16-8-as Alba vezetésnél Csirke Ferenc jobbnak látta magához hívnia csapatát. Úgy festett ez sem segített túlságosan a pécsieken, Woord triplájával már a tízet számolhatták rá a hazaiakra a vendégek (10-21). Gyökeres fordulatot még ezt követően sem vett a meccs, aztán Wood újabb triplája után (14-24) a 9. percben kapta össze magát a PVSK. Kovács Péter hármasa, valamint a szokás szerint harcos Tóth Norbert büntetői után három pontra zárkóztak.

A második negyed Tóth Norbert távolijával indult, mindez egy 10-0-ás hazai szakaszt zárt le (24-24). Wood harmadik hármasánál talán megnyugodhattak a vendégek, de ekkor óriási rohamba kezdett a Pécs. A 14. percben vették újra 2-0-a után a vezetést Tóthék, majd Bíró Olivér percei következtek! A fiatal bedobó 32-29 után két támadásból két hármast hintett - meg is lépett a PVSK (38-29). Talán ez még a sokat látott Dzunics Braniszlavot is meglepte, hát még amikor Bíró néhány perccel később újból távolról volt eredményes, amivel már a Pécs ment tízzel (43-33). A keveset vállaló, ám akkor a kiválóan célzó Loesing (9/10-es mezőnymutató!) is eredményes volt, így 14 pontos hátrányba került az Alba - a félidőre ebből csupán kettőt tudtak ledolgozni.

A nagyszünetben minden bizonnyal igyekezett felrázni csapatát Dzunics mester, és úgy tűnt ez eredménnyel is jár, hiszen Moore kosarával tízen belülre jöttek. Nem zuhant azonban össze a PVSK, Legion is kezdett betalálni, így az addigi legnagyobb, 16 pontos különbség alakult ki a 24. percre (61-45). Supola vezérletével próbált zárkózni az Alba: négy perc alatt nyolc pontot sikerült ledolgozniuk, de a negyed végén ismét Bíró és Loesing révén mégis tíz pont felett ment a PVSK (73-61).

Sokáig kiválóan működött a hazaiak zónavédekezése, amit aztán Hollis dobott át a negyed derekán, ismét felhozva valamelyest csapatát. Bíró Olivér azonban (ki más?) azonnal egy távolival hűtötte a kedélyeket. Tapintani lehetett ekkor már a feszültséget a pályán, ám a PVSK nagyon okosan őrizte előnyét. A 39. percben Szabó Zsolt büntetőivel 85-77-et mutatott a tábla, amely után Loesing és Supola triplaváltása tartotta a különbséget. Így a pécsiek nagy bravúrt bemutatva 92-84-re legyőzték a listavezető Alba Fehérvárt!