Az ASE a Sopront is legyőzte

Az első félidőben rengeteg hibával játszott mindkét csapat, ám a paksiak a nagyszünet után összekapták magukat, és végül simán húzták be a győzelmet. A tegnap megsérült Szabó Zsolt nem játszott a hazaiaknál, de Eilingsfeld János remekül pótolta.

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, alapszakasz, 10. forduló

Atomerőmű SE – Soproni KC 84-57 (19-14, 14-14, 24-15, 27-14)
Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok. V.:

ASE: Vaugnh 7/3, McGruder 15, Körtélyesi 12, Jones 17, Tóth 8.
Csere: Medve -, Eilingsfeld 14, Kovács 11/3, Baki -,   Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Sopron: Ruják -, Thompson 14/9, Dénes 4, Tóth G. 2, Barovics 15.
Csere: Thomas 12/6, Trepák -, Takács 8/6, Molnár 2,  Vezetőedző: Sabáli Balázs

Kipontozódott: ill.

Medve Máté és Kerpel-Fronius Balázs már ott melegített a többiekkel, ám a tegnapi nap újabb sérültet hozott az atomvárosban: Szabó Zsolt, a válogatott erőcsatár szenvedett bokasérülést. A pontos diagnózist nem tudják még, de félő, hogy jó ideig nem lesz majd bevethető.

Nyögvenyelősen indult a találkozó, nem mondhatni, hogy kosáreső lett volna. Négy perc elteltével mindössze két Tóth Ádám dupla, és egy Barovics 2+1-es akció után került fel pont az eredményjelzőre. Nagyon sok hibával játszottak a felek, kihagyott dobások és eladott labdák zárták a támadásokat kosarak helyett. Az üzemi hőfokot az ASE érte el először, a negyed felén átlendülve megnyomták egy kicsit, és hirtelen nyolc ponttal elléptek, így Sabáli Balázs kénytelen volt időt kérni. A folytatásban felpörögtek az események, a szép paksi összjátékok továbbra is megmaradtak, ám a vendégek is elkezdték a mérkőzést, így a differencia nem nőtt tovább. Sőt, miután a vonalon túlról is jól céloztak a soproniak, a negyed végére feljöttek öt pontra. 19-14

Thomas betörés utáni palánkos kosara volt az első értékelhető megmozdulás a második negyedben, amire th válaszol egy szép lefordulás utáni góllal, majd nem sokkal később ugyanő pöcizett vissza egy lepattanót. Forgatták a játékosaikat becsülettel az edzők, keresték az ideális felállást. Ez láthatóan Sabáli Balázsnak sikerült jobban, Thompson és Barovics révén fel is jöttek egy pontra, így senkit nem ért meglepetésként Dzunics mester időkérése. A felek célzó berendezését ez alatt a rövid pauza alatt sem sikerült bekalibrálni, továbbra is záporoztak a rossz dobások, így egy-egy kosárnak igencsak nagy értéke volt. A negyed hajrájához érve aztán előbb a Sopron, majd az ASE talált be két egymás után, így előbb átkerült a vezetés a kék-fehérekhez, majd visszavette azt a hazai csapat. 33-28

Eilingsfeld zsákolásával folytatódott a játék a nagyszünet után, talpra is ugrotta  a közönség rögtön! Mintha egy kicsit aktívabbak lettek volna a felek, legalábbis az iram, és a koncentráció jobbnak tűnt, mint az első félidőben. Takács Norbert is kezdte belőni magát, két alkalommal is betalálta a sarokból, így hiába kosarazott jól a Jones-Eilingsfeld duó, nem tudtak ellépni a piros-kékek. Aztán addig pörgette, forgatta a csapatot a hazai szakvezető, amíg egyszer csak elkezdett működni a védekezés, és a támadás egyaránt. Eilingsfeld, Kovács és Körtélyesi is sikerrel fejezett be egy akciót, az ASE pedig 12 ponttal meglépett, amit a játékrész végéig még növelni is tudott egy kicsit. 57-43

Barovics kettese, majd McGruder zsákolása indította útjára a játékot a záró felvonásban, majd nem sokkal később egy Thomas által elkövetett sportszerűtlen hiba borzolta a kedélyeket. McGruder volt az áldozat, aki nem kapta fel a vizet, hanem higgadtan beszórt a megítélt két szabaddobást, majd megtapsolta Kovács következő két támadásból szórt dupláit. Ekkor már hússzal vezetett a Paks, a mérkőzés pedig nagyjából el is dőlt. A végjátékban parádézott az ASE, Vaughn nagyobbnál-nagyobb zsugákkal tömte a társakat, a nézők pedig elégedetten tapsolhatták meg kedvenceiket. 84-57

Dzunics Braniszlav: Keményen megdolgoztunk a győzelemért. A nagy különbséget az hozta meg, hogy nagyon sok energiával játszottunk, és dominálni tudtunk a festékben.

Sabáli Balázs: Amikor elment a Paks közel tíz ponttal, még vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Nem számítottam rá, hogy ez lesz a vége. A Paks kihasználta az erősségeit, gondolok itt a támadólepattanókra és a gyors indításokra. Nagyon sok pontot dobtak indításból, felállt védelem ellen kevesebb kosarat kaptunk. Támadásban lassan játszottunk, és nem is dobtunk jól, a Paks pedig kihasználta a lehetőségeit.

Fotók: Fekete Zsuzsanna