Buljan vezetésével behúzta a Körmend

Az idei kiírás harmadik fordulójának szombati játéknapján 20 órakor lépett pályára Hencsey Tamás és Meszlényi Róbert csapata. Egyik félnek sem volt még idén nyertes meccse bár a soproniak eddig csak egyszer léptek pályára, ennek ellenére nem lehetett más cél mint a győzelem. Mindkét oldalon légiós cserére szánta el magát a vezetőség, igaz a körmendieknél ez kényszerűségből történt meg. További érdekesség, hogy Meszlényi mester csapatában több "ex-körmendi" is játszik, továbbá a szakmai igazgató nem más mint a szintén körmendi vonatkozású Patonay Imre. A Körmend-Sopron összecsapás mindig rangadó, a mai sem alakult másként.

Thomas révén a soproniak szerezték a mérkőzés első találatát, amire nem sokkal a vasiak új szerzeménye, Buljan válaszolt két ponttal. Felváltva estek a kosarak minkét térfélen mégis talán a hazaiak kapták el jobban a fonalat, ahol Rujákon kívül Buljan és Brown szállította a pontokat. Az első szakaszban támadó és védő lepattanókban inkább a Sopron járt előrébb, főleg Barovicnak köszönhetően, de előnnyel mégis a házigazda zárta az első játékrészt (20-20).

Ismét Thomas pontjai nyitották az etapot, előbb büntetőből, majd a palánk közeléből volt eredményes, amivel csapata átvette a vezetést. Gombás érkezett a pályára és ha már érkezett, ki is harcolt egy faultot Farkas Attilán. Jutalma két büntető volt amiből egy sem ment be. Ferencz Csaba célzott hajszál pontosan a három pontos vonal mögül, így ismét a vendéglátóknál volt az előny. A negyed végére feljavult a Körmend védekezése és egyre többször találtak be kintről Hencsey Tamás fiai. Ez a lepattanókban és a szerzett labdákban is megmutatkozott. Barovics szerzett egy könnyű két pontost, a hazaiak mesterének rendezni kellett a sorokat. Az első félidőben kifejezetten jól teljesítő Ruják kettesével zárult a második félidő (37-29).

A harmadik negyedet a Meszlényi legénység kezdte jobban. Barovics volt eredményes már sokadjára a palánk alatt majd Tóth zsákolt egy tisztességeset és ha már épp arra járt Thomas is jelentkezett a festékből két ponttal. A nyolc pontos hátrány rögtön minimálisra apadt ezzel a fellángolással, ami nem tartott sokáig mert a remek napot kifogó Buljan és Ruják páros ismét tett azért, hogy csapatuk "biztonságos" előnyhöz jusson a játékrész végére. Kutasi és Barovic dobópárbaja zárta a harmadik tíz percet, ahol tíz pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (57-47).

A mérkőzés képe már nem sokat változott a lefújásig. Ferenczék megtartották a harmadik negyedben megszerzett előnyüket,így megszerezték idei első győzelmüket (73-63).

Lami-Véd Körmend - Soproni KC 73-63  (20-20, 17-9, 20-18, 16-16)

Körmend, Szentély Aréna, 1600 néző

Vezette: Kapitány G. Jakab L. Söjtöry T. (Várhalmi)

Körmend: Ruják 10, Brown 18/6, Ferencz 13/9, Buljan 23/6, Shaw 4. Csere: Fodor G., Farkas 3, Kutasi 2.

Sopron: Thomas 21/6, Vesztergom 2, Molnár A. 2, Tóth G. 11/3, Barovic 22. Csere: Takács N. 3/3, Keresztes, 2 Gombás.

Kipontozódott: Ruják (38. perc).

Hencsey Tamás, a Körmend vezetőedzője a lefújás után: "Gratulálok az egész csapatomnak, mert ma igazán megmutatta, mire képes. Szívvel, lélekkel játszottak. Végre a védekezésünk is összeállt. Bár nem működött mindig igazán jól, az összkép jó. A támadásunkról is hasonlót mondhatok. Köszönjük a kitartó buzdítást!"

Meszlényi Róbert, a Sopron vezetőedzője a lefújás után: "Csak két játékosom volt igazán tűzben, a magyar játékosok nem tudtak felnőni a rangadó hangulatához, szintjéhez. Még hiányzik a harmadik légiós, és Molnár András játékán is látszik, hogy az egész nyarat kihagyta. Az új emberrel próbáljuk a csapatot végleg összerakni."