Copeland vezetésével győzött a ZTE

A 16. forduló záró mérkőzéséhez érkeztünk, ahol a hazai pályán játszó Zalaegerszeg fogadta a számára cseppet sem ismeretlen ellenfelet, ugyanis a felek már megmérkőztek idén a Magyar Kupa keretien belül. Ferenczi Tamás legénységének nem kis fájdalmat kellett levetkőzni, hiszen a kupában 35 pontos vereséget könyvelhettek el a zalai gárdától. A visszavágás a minimális elvárás volt a nyírségi had felé, ha nem akar kiszállni a legjobb nyolcba kerülésért vívott harcban, ahol legnagyobb riválisa pont a zalai különítmény, mely az utóbbi időben meggyőzőbb játékkal rukkolnak elő, mint a szezon kezdetén.

A feldobás után a hazai csapat kaparintotta meg a labdát és vezethette első támadást nem sikertelenül, hiszen Gáspár duplájával kezdődött meg a mérkőzés. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, ugyanis Mohácsi triplával válaszolt. Öt perc játék után inkább a vendégek akarata érvényesült, főleg Bennet Davis palánk alatti játékának köszönhetően. Hudson eddig hozta a formáját - előbb egy feladott labdát zsákolt be, majd üres helyzetből szerzett szép hármast és már egálra hozta az eredményt. Copeland dobhatott szintén üres helyzetből a 6,75-ös vonalon túlról egy gyors indítást követően, nem is hibázott, ezzel pedig kialakult az első negyed eredménye, ami 22-21 volt a ZTE-nek.

Ismét Gáspár kezdte a pontgyártást, de most büntetőből ezzel háromra növelve csapata előnyét. A zalaiak szigorítottak védekezésükön, ennek köszönhetően a vendégek elrontottak két támadást is. Aztán Nelson nem törődve az előtte tömörülő fehér mezesekkel előbb egy közép távolit, majd egy triplát emelet a helyére. Mohácsi másolta le csapattársa tevékenységét és ő is triplával jelentkezett egy gyorsindítást követően. Völgyi mester idő kéréssel jelezte igyekezett felrázni beragadt csapatát. A nagy kavarodást követően Puszta Dávid horoggal vetett véget csapata pontszegénységének. Percekig nem esett egyik térfélen sem kosár, mígnem Davis egy gól jó plusz fault kombinációval növelte csapata előnyét. Már ekkor 11 pontnál járt a nyírségiek centere. A hazaiaké volt az utolsó előtti támadás joga, de Gáspár lépés hibát vétett, így a labdát megkapta az ellenfél 9,2 másodperccel a lefújás előtt, kosár azonban nem született, 35-38-as félidei eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A nyírségiek hozhatták a labdát a harmadik negyed elején és egy furfangos támadás után Davis horogdobása adta meg az alaphangot. A másik oldalon Simovic szerzett két pontot hasonló szituációban. Egy támadási hiba után a ZTE szerzett labdát, majd a gyorsindításból Hudson zsákolt, amivel két pontos vezetéshez juttatta csapatát. Egy perccel később szintén Hudson zsák érkezett, Baki kihagyott hármasát az égből tépte vissza az amerikai. Rengeteg kihagyott üres ziccert hagytak ki a csapatok, de a negyed közepén Copeland törte meg a csendet egy sarokból elengedett hármassal, ezzel hét ponttal ment már a hazai alakulat. Végül 12 pontos előnnyel zárták ezt az etapot Bakiék, 62-50.

Mohácsi egy hosszú passz utáni ziccerből hozta közelebb csapatát, de ez még kevés volt a bizakodásra, aztán Nelson estében dobott kosara következett, majd Davis volt eredményes és már is elolvadta a tíz pont feletti előny. Nem más, mint időkérés lett a fellángolás következménye és ezután Gáspár szép tempója jött válaszként. Jókor jött a fejmosás, hamar visszaszerezte előnyét a Völgyi legénység, aminek több mint tíz pontos vezetés lett az eredménye. Copeland kintről szétlőtte a nyírségiek gyűrűjét és ennek köszönhetően nagyon simán lehozta a végjátékot a légiósai által húzott Zalakerámia ZTE KK. Volt 20 pont is közte, végül 82-71-et mutatott az a eredményjelző a végső dudaszó pillanatában.

Zalakerámia ZTE KK - Marso-Vagép Nyíregyházi KK 82 - 71 (22-21, 13-17, 27-22, 20-21)