Hatalmas harc után verte az Alba a KKK-t

Az utolsó pillanatig tartottak az izgalmak Fehérváron, ahol a hazai Albának óriási meccsen sikerült legyűrnie az eddigi listavezetőt. A Kaposvár légióstriója 65 pontot termelt ezen az estén, ám most ez is kevésnek bizonyult az üdvösséghez.

forduló rangadóját rendezték ma Székesfehérváron, ahol a hazai Alba Kaposvárt fogadta. A rendkívül izgalmas, fordulatos meccset végül a hazaiak nyerték, annak ellenére, hogy a túloldalon Dunn 30, Swanston pedig 20 pontot dobott. A Fehérvárt dicséret illeti küzdeni tudásáért és kitartásáért, hiszen elbírták néhány kulcsemberük gyengébb teljesítményét is.

A bajnokság listavezetője látogatott a másodikhoz, erre a pillanatnyi állásra nem sokan fogadtak volna a szezon előtt, elsősorban a vendégcsapat miatt. Ám a somogyiak – a fehérváriakhoz hasonlóan – kiváló légiósokat igazoltak, valamint megerősítették magyar magjukat, akik közül Hendlein Roland, és a sérüléséből felépült Dávid Gergely is ismerősként érkezett a Vodafone Sportcentrumba. Mindketten korábbi csapatuk ellen léptek pályára ma, csakúgy, mint a túloldalon Lekli József, aki tavaly még Fekete Ádám gárdáját erősítette. Az Alba hibátlanul kezdte a szezont, a legutóbbi két meccsén viszont kapitulálni kényszerült (Sopronban illetve Pakson). A Kaposvárnak pedig ez volt az első igazi erőfelmérője otthonától távol, így alighanem mindkét fél bizonyítani akart, és kettőzött erővel vetette magát a küzdelembe.

Mindkét csapat az utóbbi időben megszokott ötösével vágott neki a derbinek, mely elrontott dobásokkal kezdődött. Az első pontok Swanston révén kerültek fel a táblára, egy 2+1-es kombináció után rögtön három is. Ezt követően azonban ismét sok volt a hiba mindkét fél részéről, több faultot láthattak a mérkőzésre kilátogatók ekkor, mint pontot. A hazaiak kétszer is eladták a labdát, amit előbb Dunn, aztán Spica büntetett egy-egy duplával. A Fehérvár csak két büntetőre volt képes ekkor, így Spica középtávolija után Dzunics mester kérhette is ki első idejét (2-9). Keller ráadásul beütötte második hibáját, így gyorsan le kellett kapni a pályáról. Úgy tűnt, jót tett ez a kis pauza, és a hazaiak rendezni tudták soraikat. Ronald Moore két triplát vágott, amire Dunn és Spica révén hibátlan büntetőzéssel válaszolt a Kaposvár, az amerikai elleni szabálytalanság ráadásul hárompontos dobás közben történt. A csereként beállt Lekli, valamint Szabó közelijei révén azonban utolérte ellenfelét az Alba (14-14). Arról, hogy vezetni ne tudjanak Swanston gondoskodott, teljes repertoárját bemutatva triplát, büntetőket és duplát értékesített, zsinórban 7 pontot szerzett, amire nem érkezett válasz a túloldalról. A negyed vége azonban ismét a hazaiaké volt, a cserepad is hozzátette a magáét a mérkőzéshez, így kiegyenlített az ekkor színmagyar sorral felálló Alba (21-21).

A második játékrész az elsőhöz hasonló forgatókönyv szerint íródott. Előbb elhúzott a Kaposvár (22-30), majd Keller első pontjai után ismét éledezett a Fehérvár. Supola triplája után kikérte idejét Fekete Ádám is, mindhiába, hiszen Szabó Zsolt gyorsan 6 egységet szerzett ekkor (33-35), így a somogyiak mestere ismét maga köré gyűjtötte tanítványait, nyomatékosítva mondandóját. Az ifjú Supola kettese azt jelentette, hogy újfent egyenlő lett az állás, ám a végjáték ezúttal a vendégeké volt, így előnnyel vonulhattak a nagyszünetre (35-39).

A második félidő rendkívül sok hibával kezdődött, eladott labdák sora borzolta a nézők kedélyeit. A nagy adok-kapokból a vendéglátók jöttek ki valamivel jobban, hiszen Wood kosara után átvette a vezetést az Alba, a meccs folyamán először. Közben jelezte, hogy nemcsak testben, de lélekben is a teremben jár Damian Hollis, megszerezve első pontjait. A folytatásban aztán Lekli percei következtek, pontjainak köszönhetően kezdett elhúzni csapata (52-45). Ám a Kaposvár sem hagyta magát, amerikai játékosaik büntetőzésének köszönhetően – Dunn után ezúttal Swanston dobhatott háromszor a vonalról – ismét egyenlő lett az állás (52-52). Ekkor jött Moore, a hazaiak számára legjobbkor, és lekopírozva első félidei teljesítményét, ismét egymást követő két támadást fejezett be triplával. Ha ez nem lett volna elég, Wood zsákolása végképp talpra ugrasztotta a hazaiakért szorítókat, így a tényleges előny mellett lélektani fórral is mehettek pihenőre a fejér megyeiek (60-55).

Talán mondani sem kell, ezek után a Kaposvár percei következtek a „mini-rohanások” meccsén. Ezúttal 8-0-t repesztettek a vendégek, kihasználva riválisuk rossz dobásait és eladott labdáit, Hendlein vette kezelésbe az általa oly jól ismert hazai gyűrűt. Előbb duplát, majd triplát szerzett, amit Dunn 2+1-e követett (60-63). A vendégek irányítója ezzel alapozta meg klasszis teljesítményét az elkövetkező percekre, hiszen ő szerezte sorozatban csapata 12 pontját, nem tudtak mit kezdeni vele a fehérváriak (64-70). Az albásoknak azonban helyén volt a szívük, Hollis, Szabó, valamint Moore is hármast dobott, így újfent fordítottak, és előnnyel mehettek a végjátékba. Szabó zsákolására Spica 2+1-gyel válaszolt (76-75), ezt követően pedig a büntetők döntöttek. Wood keze nem remegett meg, Dunn pedig elhibázott triplájával nem tudta feltenni a koronát ragyogó teljesítményére, így végül az Alba nyerte a rangadót (80-77).

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 80-77 (21-21, 24-28, 25-16, 20-22)