Igen jó meccsen verte a Szolnok a Paksot

Nem akármilyen rangadóval folytatódott a Morgen Ferdinánd Emléktorna második játéknapja, hiszen a tavalyi bajnokságban egymás ellen elődöntőző, s ott öt meccses párharcot vívó Szolnok és a rendező Paks nézett farkasszemet egymással.

A végig szorosan, fordulatosan alakuló derbit az Adria Ligában is induló Olaj nyerte, méghozzá Lóránt Péter fontos triplájával és 2+1-es játékával. A közönség láthatott egy egészen kivételes produkciót is az elképesztően játszó Jarrod Jones jóvoltából.

Nem nagy iramban kezdődött a mai találkozó, ellenben igazi edzőmeccs hangulatban. Négy perc játék után egyenlő volt az állás, mindkét csapat neve mellett nyolc egységet számlálhattunk. Kezdeményezőbb inkább  paksi együttes volt, Kovács Ákos büntetői révén egy perccel később három pontnyi előnyre tett szert. A játékrész további perceiben is - ha csak minimálisan is, de - az ASE dominált pontszerzésben, közülük is Leginkább Jones, aki egymaga 12 pontot termelt addig, majd Körtélyesi zsákolása zárta a negyedet, csapata hat pontos előnnyel mehetett rövid pihenőre (23-17).

Ivosev részéről érkezett két jó büntető és egy hárompontos, Keller  pedig zsákolt egyet - így kezdődött a második etap és már is a vendég gárda oldalán volt az előny. A negyed derekán magasabb fokozatba kapcsolt az Olaj, de a végére ismét felszívta magát az ASE és a 17. percben ismét átvette a vezetést. Ment az "adok-kapok" még az utolsó másodpercekben is végül Wisseh ziccerével két pontos előnnyel mehettek pihenőre a csapatok (45-43).

Egy jól irányzott Ivosev tempóval kezdődött a harmadik játékrész, amivel ismét egyenlő lett az eredmény. Sokáig nem örülhetett az Ascserics-legénység ugyanis Eilingsfeld a palánk közeléből visszavette a vezetést. Az Olaj légiósai igen csak aktivizálták magukat Ivosev, Oliver és Warren révén. Leginkább ők szállították ekkortájt a piros-fekete pontokat. Paksi oldalon viszont volt egy Jones, aki az egész mezőny legeredményesebbje volt a pontokat tekintve és hathatós segítsége nem engedte, hogy meglépjen a tavalyi ezüstérmes. A harmadik tíz perc végeredménye is szoros lett, pedig volt 5-6 pontos szolnoki előny, mégis, a paksi légiósok nem hagyták elveszni a meccset (61-63).

Ahogy arra számítani lehetett tovább folytatódott a szoros, kemény játék védekezésben és támadásban is. Egyik csapat sem tudott komoly előnyt kovácsolni. A 35. perc környékén mintha befagyasztották volna a pontokat mutató táblát, hiszen percekig nem esett kosár, a 38. percben viszont megtört a jég és Vojvoda ziccere egy pontosra olvasztotta az Olaj KK hátrányát. Egy perccel a lefújás előtt Lóránt újabb hármasa öt pontra duzzasztotta a szolnoki előnyt, de Jonesnak még mindig volt válasza ezúttal büntetőből. Az utolsó másodpercekben pedig a három pontos vonalon túlról (35 egységgel fejezte be az amerikai légiós) így egy pont volt a két csapat közötti különbség. A mérkőzés utolsó pillanatai büntető párbajba csapott át, amiből a Szolnok jött ki jobban, így egy nagyon szoros, de hangulatos mérkőzésről tudott győzelemmel távozni (83-87).

Paksi Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 83 - 87 (23-17, 22-26, 16-20, 21-24)

I. Morgen Ferdinánd Emléktorna, Paks

Paks: Kovács Ák. 4, Medve 4/3, Körtélyesi 6, Szabó Zs. 7/3, J. Jones 35/3. Csere: Kerpel-Fronius -, Wisseh 16, Eilingsfeld 9, Tóth Á. 2, Baki G. -.

Szolnok: Warren 24, Vojvoda 12/3, Oliver 10, Lóránt 13/6, Keller 8. Csere: Rakics -, Simon B. 4, Ivosev 13/3, Horváth Á. 3/3, L. Markovics -.