Jászberényi örömjáték, újabb kaposvári szenvedés

Nagyjából másfél negyedet bírtak a somogyiak, aztán átgázolt rajtuk a rendkívül hatékonyan játszó JKSE.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 13. forduló
JP Auto - JKSE - Kaposvári KK 91-70 (22-21, 28-13, 27-15, 14-21)

Jászberény: Pitts 20/6, Rakics 4, Coleman 21, Alekszandrov 13/6, Pantelics 14/3.
cserék: Kerpel-Fronius 5/3, Fekete -, Szigedi -, Brbaklics 2, Czirbus 10, Cseh 2.

Kaposvár: Ubilla 21/12, Johnson 9/3, Markovics 13, Hendlein 6, Spica 4.
cserék: Halász 8/3, Hock -, Baki 2, Bogdán 7/6.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Ubilla két triplájával és bő két perc alatt egy 12-2-es rohammal kezdte a meccset a nagyon mély gödörben lévő, idegenben nyeretlen Kaposvár, a somogyiak az első hat dobásukat a gyűrűbe küldték és villámrajtot vettek. Ezt követően azért összeszedte magát a Pantelicset visszakapó Jászberény is és két egymást követő triplával elkezdte ledolgozni a különbséget, 16-16-nál ki is egyenlített, sőt, 20-18-nál a vezetést is átvette és végül 22-21-re megnyerte a negyedet - extrán céloztak Rakicsék és a kezdeti bizonytalankodások után a védekezésüket is sikerült összerakniuk. A JKSE aztán a második játékrészt is jobban kezdte, Kerpel-Fronius triplája után már nyolc ponttal vezetett Nikola Lazics gárdája, a KKK támadójátéka pedig továbbra is eléggé akadozott és bár Markovics feldobta annyira övéit, hogy visszazárkóztak egyszer mínusz háromra, ez nem tartott sokáig - ismét megrázta magát a Berény, majd Pantelics duplájával 42-31-nél már átlépte a különbség a tíz egységet. Itt pedig meg is törtek a vendégek, 32-29 után összességében egy 18-5-tel zárta a félidőt a hazai alakulat, az öt és fél perc alatt szerzett öt pont mindent elárul Markovicsék játékáról - Hendlein és Spica teljesen eltűnt, akárcsak Johnson, egyedül Ubilla (16 pont, 5/6 mezőnyből) hozta a kosarakat, de az egy félidő alatt csapatszinten kiosztott két gólpassz elég jól jellemezte a somogyiak estéjét. Ezzel szemben a szűk rotációval játszó JKSE könnyedén és eredményesen kosárlabdázott, 60% felett dobott, 20-11-re nyerte a lepattanózást, egyénileg pedig Pitts (14 pont, 5/5 mezőnyből, 5 gólpassz) és Coleman (11 pont, 5/7 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 gólpassz) is remekelt, így tükörsima, 17 pontos fórral mehettek pihenni.

A fordulás után pedig ahelyett, hogy felszívta volna magát a Kaposvár, azonnal egy eladott labdával kezdett, a Berény pedig látványos jelenetekkel szórakoztatta a közönségét - az első szűk három percben egy 11-0-t repesztettek Colemanék és itt végleg eldöntötték a résnyire talán addig még nyitott kérdéseket. Innentől már csak az maradt kérdéses, hogy mennyi lesz a vége, még a harmadik negyed folyamán meglett a közte harminc, majd a záró etapban kiengedtek Czirbusék, így valamelyest közelebb zárkóztak a vendégek, de így is tisztes távolból figyelték az eseményeket. A JKSE összességében nagyon simán hozta a kötelező hazai győzelmet, igazi örömjátékot mutatott be a gárda, amely a 100 dobott pontot is megközelítette úgy, hogy a meccs végén azért bőven szerepet kaptak a fiatalok is, míg a KKK egy újabb hatalmas pofont szedett össze úgy, hogy gyakorlatilag esélye sem volt a sikerre.

fotó: hunbasket.hu