Kikapott az Olaj a házigazdától

A hétvégén háromnapos felkészülési tornán vesz részt a Szolnoki Olaj KK együttese Lengyelországban. A lengyel bajnok házigazda volt a szolnokiak első ellenfele, és az Euroligás csapattól csak 79-70-re kapott ki az Adria Ligában is induló magyar együttes.

2014.09.12., Felkészülési mérkőzés, Lengyelország
PGE Turów Zgorzelec (lengyel) - Szolnoki Olaj KK 79-70
(19-19, 19-22, 23-15, 18-14)

A szolnoki pontszerzők: Vojvoda 16/6, Báder 2, Milosevics 7, Sinovec 2, Trotter 9, Brkics 16/12, Keller 10, Wittmann 2, Jones 6, Zsíros -.

A Turów nyerte az előző lengyel bajnokságot, miután 4-2-re verték a korábbi euroligás Stelmet Zielona Gorát a döntőben. A házigazdák a következő kiírásban a legrangosabb nemzetközi kupában, az Euroligában indulnak majd, ennek megfelelő keretet is hoztak össze - mindezt tudva kitűnő eredmény volt, hogy egál első negyed után a félidőben 3 ponttal jobban állt a Szolnok.

A második félidőben, és főként a harmadik negyedben aztán a lengyel együttes érvényesítette a papírformát és átvették a vezetést - a 25. percig egyik együttes sem tudott 3-4 pontnál jobban elhúzni a másiktól, és a 30. perc után is csak 5 ponttal állt jobban a lengyel gárda. Bár az Olaj jól tartotta magát ezt követően is, végül 9 ponttal, 79-70 arányban vereséget szenvedett Dragan Alekszics együttese.