Kiütötte a Szedeák a Kaposvárt

A győzelem reményében kelt szombaton reggel útra a Kaposvári KK Szegedre, míg a tabella 11. helyén tanyázó Szedeák hasonló bravúrra készült, mint legutóbbi hazai meccsén, amelyen kilenc ponttal legyőzték a Szombathelyt. A vendégeknél a hosszabb ideje hátsérüléssel bajlódó Szőke hiányzott – rajta kívül teljes keretek várták a találkozót.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Kaposvári KK 101-76 (22-24, 27-19, 24-16, 23-13, 28-17)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, vezette: Kapitány, Jakab, Radnóti

A bemutatásnál nagy tapsot kapott a hazai publikumtól Drahos Gábor, aztán a feldobás után Swanston triplájának már nem örülhettek a szegediek. Bátran próbálkoztak távolról a felek, és Dukics valamint Fekete Stefan találatai után vette át a vezetést a Szedeák (10-5). A kezdőcsapatba jelölt Tanács hamar begyűjtött két faultot, így három perc után érkezett Csorvási Milán. Rosszul céloztak ekkor a vendégek, csak Hendlein harcosságának köszönhetően tudtak betalálni. Nem úgy a hazaiak, akiknél Fekete célzott hibátlanul (13-8). Ezt követően azonban megindult a Dunn-show. Az elmúlt napokban betegség miatt maródi amerikai irányító gyors öt pontja után kért időt Bonifert Domonkos (13-15). Talán ennek is volt köszönhető, hogy ezt követően visszavette a vezetést a Szedeák, de a negyed Dunn dudaszóra szórt tempójával és somogyi előnnyel zárult (22-24).

A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A képlet a negyed derekáig egyszerű volt: a kaposváriak két ponttal vezettek, aztán a hazaiak egyenlítettek. Ez a 15. percben változott, miközben Csorvási blokkolta Spicát, Gurley első pontjai után 32-30-ra vette át a vezetést a Szedeák – időt is kért Fekete Ádám. Hendlein és Dunn vitték hátukon a somogyiakat, de a hazaiak Csorvási eredményességével 37-34-re vezettek. A félidőhöz közeledve meglépett a Szedeák: az ihletett formában játszó Fekete Stefan vezérletével 44-36-ot mutatott az eredményjelző. Közben a hazai publikum vitatott több ítéletet, Dukicsot mindez nem zavarta, amikor harmadik tripláját is beszórta (49-41).

Fekete Stefan ugyanott folytatta a második félidőt, ahol az elsőt abbahagyta. A honosított irányító rontott dobás nélkül jutott el 15 pontig, csapata pedig kilenc ponttal lépett meg (52-43). Továbbra is megtalálták a vendégek védekezésén tátongó réseket a szegediek, akik Tanács két triplájával tovább növelték előnyüket – 62-49-re. A KKK-ban most Swanston tartotta a lelket, de Feketével továbbra sem tudtak mit kezdeni, 22. pontjával 14 pontra hizlalta vezetését a Szedeák! Sőt, Jones labdalopása és ziccere után Fekete Ádám unta meg csapata vergődését (69-53). Hazai oldalon Csorvási negyedik faultja okozta a negyed legnagyobb fejtörését – tömték is labdával a somogyiak Spicát, azonban így sem sikerült sokat faragniuk a hátrányukon (73-59).

A záró szakasz elején Dukics ugrasztotta talpra a szegedi publikumot, két triplát is elsüllyesztett és 79-59-nél úgy festett a kaposváriak hajója is hasonlóan jár… Drahos büntetőkkel próbálta közelebb hozni a KKK-t, de ezen a napon nem találták az ellenszert a hazaiak ellen. Csorvási uralta a palánkok alatti területet, a kaposváriak pedig teljesen szétestek a végére, Bonifert Domonkos pedig bátran küldhette pályára fiatal játékosait is. Akik ezt bőven meghálálták, Wirth triplájával a százat is elérték a szegediek, akik kiütéses verést mértek a Kaposvárra.

Szedeák: Fekete S. 26/9, Kiss Zs., Jones 9/3, Tanács 8/6, Dukics 17/15. Csere: Csorvási M. 15, Gurley 12, Vida 7, Csorvási L. 2, Wirth 3/3, Jakab 2, Varga D.

Kaposvár: Dunn 19/3, Drahos 8, Swanston 15/3, Hendlein 12/3, Spica 13. Csere: Kiss K., Dávid 4, Kovács S. 3, Fekete N. 2.