Körmend - Szolnok döntő lesz a Magyar Kupában

A címvédő Szolnoki Olaj KK már az első félidőben hatalmas előnyt épített ki, végül 92-69-re győzte le a PVSK-PANNONPOWER csapatát.

Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntő, 2. elődöntő
PVSK-PANNONPOWER - Szolnoki Olaj KK 69-92 (17-28, 15-28, 22-23, 15-13)

PVSK: Walker 15/3, Popadics 12/6, Bíró 9/3, Budimir 8, Horti 6.
Csere: Harazin 6, Czukor 8/3, Antóni 5/3, Demeter -, Popgyákunik -, Kővágó-Laska -.

Szolnok: Wittmann 6/3, Kovács P. 5, Vojvoda 8/6, Milosevics 8/6, Gregory 4.
Csere: Burrell 14/6, Keller 16/3, Boriszov 17/9, Jones 8, Somogyi 5, Kovács G. -, Peringer 1.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A Nelsont ezúttal nélkülöző Pécs egészen jól tartotta magát az első periódusban - az Olaj végig előnyben játszott, de Bíró Olivér kosaraival ott loholt a kétszeres címvédő mögött Csirke Ferenc együttese (9-11), sőt, Budimir segítségével ugyanennyi volt csak a differencia a 7. percben is (15-17). A szolnokiaknál mindenki eredményes volt, de főleg Keller korábbiakhoz ponterős játéka volt feltűnő - zsinórban 7 Olaj-pontot szerzett és a negyedet 9 egységgel zárta a center. A játékrész utolsó perce volt igazán demoralizáló, hiszen Jones zsákolása után előbb Boriszov, majd Burrell dobott triplát válasz nélkül, így hiába tartotta magát jól a Pécs, 11 pontos hátrányt szedtek össze a felvonás végére (17-28).

A második negyedben is Boriszov és Burrell voltak a főszereplők, utóbbi 7 pontot dobott zsinórban, Jones két büntetőjével pedig már 22 ponttal ment a Szolnok a 14. percben, egy 19-0-s szakaszt futott az Olaj 5 perc alatt (17-39). Popadics duplája után megint jött egy 9-0-s szolnoki futás, itt gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés nemcsak papíron, de ténylegesen is (19-48). Popadics révén rendezte sorait a mecsekaljai alakulat, de hiába szerzett a szerb játékos ebben a negyedben 9 pontot, 24 egységgel volt lemaradva a PVSK 20 perc játék után (32-56).

A második félidő formalitás volt már csak és ez érződött is a találkozón. A Szolnok védekezése felengedett, de Milosevics és Keller révén 30 pontra nőtt így is a különbség a 23. percre (34-64). Walker állt a Pécs élére, mind a 15 pontját ebben a 10 percben szerezte, vezetésével 21 pontra "lejött" a Pécs, de egy időkéréssel és három triplával rendezte a sorokat az Olaj, 25 ponttal álltak jobban 10 perccel a vége előtt (54-79). Egy 9-0-val egészen 16 pontra csökkentette a differenciát Csirke Ferenc legénysége (63-79), de egy 6-0-t hozott erre a Szolnok, majd percekig egyetlen pont sem esett. Harazin és Somogyi akaszkodtak össze, mindkét játékost kiállították a játékvezetők.

A végén Burrell kosarával 92-69-re nyert a címvédő, így az Olaj lesz a Körmend ellenfele a holnapi fináléban.