Látványosan magára talált a Körmend

Rossz kezdés után így kell talpra állni! A Körmend végül meglepőnek mondható különbséggel verte meg a Jászberényt, így igen érdekessé tette a felsőházat, hiszen a JKSE-nek borzasztóan nehéz lesz ezután megcélozni a 4. helyet. Az MTE Ferencz és Austin vezérletével nagyot alakított ezen a napon, és komoly sikert ért el. Az egymás elleni eredmény szempontjából jobb a Körmend, hiszen Berényben csak 15-tel kapott ki, itt viszont 19-cel nyert. A történeti hűség kedvéért jegyezzük meg, a Körmend egy légióssal állt fel, s így győzött a teljes fegyverzetben fellépő JKSE ellen.

NB I A középszakasz FELSŐHÁZ 9. forduló

2013. április 17. Körmend

Lami-Véd Körmend – Top Cop Security Jászberény

89-70 (24-26, 26-12, 23-19, 16-13)

Körmend: Ruják 1, Fodor G. 12, Ferencz 27/15, Austin 23/6, Grebenár 14. Csere: Golomán 2, Sömenek, Kocsis T., Kutasi 7, Sonyák, Farkas 3. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

JKSE: Rakics 12, Soós 12/6, Markovic 10/3, Dramicanin 15/9, Djikanovic 9. Csere: Török 1, Horti 4, Szabó P. 2, Mladenovics 5/3, Vezetőedző: Földi Sándor.

Kipontozódott: Horti

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK ITT!

ELSŐ NEGYED

Savo Djikanovic és az immár magyar állampolgársággal is rendelkező Rakics révén 4 ponttal nyitott a JKSE Körmenden. Erre tett rá egy lapáttal Soós Gábor, ami után jogos volt az igény a hazaiak részéről, hogy most már ők is beleszóljanak a mérkőzésbe. Fodor Gergely és Ferencz Csaba megtette ezt, de a vendégek sem álltak le, így maradt a jászberényi előny a negyed derekához közeledve.

Dramicanin dobta a meccs első tripláját, amellyel ismét magabiztosan vezetett a JKSE (8-15). Soós is ekként cselekedett, ám Ferencz is jelezte, hogy a hármasok az ő szakterületét jelentik, majd Austin is betalált, tehát a Körmend küzdött azért, hogy a JKSE-nek már-már a védjegyévé váló kiváló rajt ne nyomja rá túlzottan a kézjegyét erre a meccsre is.

Austin két pontra hozta fel a hazaiakat, de Soós ismét messziről trafált be egy trojkát. A negyed végén is Austin, illetve a padról beszálló Kutasi Gergely tartotta az MTE-t, s végül csak kettővel mentek a vendégek az első szünetben.

MÁSODIK NEGYED

Mladenovics Dejan hármassal lendítette előre a vendégek szekerét, de erre szintén távolról felelt Kyle Austin és Ferencz is, vagyis a második negyed elején a meccset egyébként igen rosszul kezdő, de azóta nagyon belelendülő Körmend vezetett (30-29).

A nagy szívvel küzdő MTE lendületben maradt ezután is, és Austin, valamint Ferencz megint betalált, sőt, Grebenár is, és a nemrég még 24-29-es hátrány 37-29-es fórrá változott! Ez nem volt semmi, kérem szépen!

A nagyszünetig magához tért a Földi-legénység, de a hátrány megmaradt. Sőt, még nőtt is, hiszen a hazaiak megérezték esélyüket a papíron már talán esélyesebbnek tartott JKSE ellen (egy éve még milyen fura lett volna ezt írni, de tény, a mostani Jászberény elvileg erősebb a jelenlegi MTE-nél…).

A végső hazai rohamot Ferenczi, Grebenár és Farkas vezényelte le, míg odaát csak Rakics tudott érdemben hozzászólni a vasiak „hömpölygéséhez”. Az első negyed közepe táján regisztrált 8 pontos jászsági fór után igencsak nagy fordulat volt, hogy a nagyszünetben már a Körmend vezetett 12 egységgel!

HARMADIK NEGYED

Folytatódott a körmendi száguldás! Amikor Ferencz triplát dobott és Grebenár is eredményes tudott lenni, már 21 (!) ponttal mentek a hazaiak. Ráadásul ami elképesztő volt, hogy nem a fő fegyverükkel, vagyis a távoli dobásokkal nyomultak a körmendiek, hanem kettesekkel. Ez nem igaz a hazaiak kedvencére, „Fepu” ugyanis 5/6 trojkát szórt.

Az MTE vezérei Ferencz (már 23 pontnál járt) és a 16 pontos Austin voltak, a másik oldalon Dramicanin (13) és Rakics dobták a legtöbb pontot eddig.

A záró negyednek végül 16 pontos fórral mehetett neki a Körmend (a fiatal Golomán kosarával fejeződött be a játékrész), vagyis igyekezett a JKSE, és faragott is valamit a hátrányából.

Érdekesség, a Jászberénynek olyan utolsó etapot kellett volna innen futni, mint ami sokszor éppen ellenfelükre, a Körmendre volt jellemző ebben a szezonban.

NEGYEDIK NEGYED

A Körmendnél Grebenár ideérkezése óta egyik leghatékonyabb meccsét futotta, de a rutinos Fodor Gergely is sokat tett a hazaiak általuk remélt sikerért.

Centerpontok indították a negyedet. A vendégeknél Djikanovic nagyon igyekezett és öt pontot ért el igen hamar, míg a hazaiaknál Grebenár volt pontos. A JKSE közeledett a vasiakhoz, kérdés volt, hogy a köztudottan atletikus Jászberény esetleg be tudja-e erőből darálni a Körmendet.

Mindenesetre bő hat perccel a lefújás előtt még 12-vel mentek a hazaiak. Ezután, Kutasi eredményességét követően (76-62-nél) befagyott kissé az eredmény, de ez a hazaiaknak kedvezett, hiszen nekik nem volt sietős annyira. Aztán Ferencz büntetői lendítették el innen a Körmendet, amire Török felelt odaát, holott Grebenár tovább növelhette volna a hazai előnyt, de egy remek bejátszás után nem tudta jól átvenni a labdát, amit elvesztett, s visszanyúlt, ami faultot ért. Bónuszban volt már a Körmend, így büntető járt érte.

A JKSE elkezdte a kinti dobásokat erőltetni a hátrány tudatában, de azok nem jöttek be, a vasiak pedig jól zárták ki a lepattanóknál a vendégeket. Aztán Soós zsákolt indításból, de még mindig tíz feletti hazai fórt mutatott a tábla. Azért az időkérés jogos volt. Aztán Farkas és kétszer Austin is betalált, s ezzel igencsak eldőlni látszott a találkozó második negyedének közepétől egyébként is a hazaiaknak álló meccs, hiszen már megint 19 pont volt a Körmend előnye, és alig volt hátra bő egy perc.

Sőt, még az egymás elleni összevetésből is jól került ki az MTE, ami bravúrnak számít a gárda közelmúltbeli meccseinek fényében.