Magabiztos győzelem után előny az Albánál

Egy-egy pontatlan támadás után Moore szerezte a mérkőzés első kosarát, melyre a másik palánknál Tóth Norbert azonnal megfelelt. Az Alba már a meccs elején elővette a Pécsen kipróbált egészpályás letámadást, melynek köszönhetően 9-2-re megugrottak Hollisék. A vendégek vezetőedzője, Csirke Ferenc erősen vitatta ennek szabályos voltát és heves szócsatába keveredett Dzunics Braniszlavval. Lassan azért megnyugodtak a kedélyek, ami után a mecsekaljai gárda kapta el jobban a fonalat és Tóth Norbert ponterős játékával - az első tíz perc végére kilenc pontig jutott a pécsi magasember - egy pontra felzárkózott. Továbbra is erősen csikorgott a fehérvári gépezet, Jonesék több tiszta ziccert is elhibáztak, de a kulcspillanatokban a vendégek sem voltak elég precízek, emiatt, bár több lehetőségük is volt, a vezetést nem tudták átvenni a kevés kosarat hozó első negyedben (17-16).

A folytatás sem hozott éppen kosárözönt... A nagy melegben a játékvezetők sem voltak a helyzet magaslatán - előbb lépéshibát látva elvették a Pécstől a labdát, majd jelezve, hogy ők tévedtek, mégis baranyai gárda támadhatott. Halász Ákos élt is a lehetőséggel, csont nélkül behulló kettesével már a feketemezesek vezettek. No nem sokáig, Supola dudaszóra elengedett magasívű duplájával visszavette a vezetést, majd 7-0-át repesztve a mérkőzésen először tíz pontosra hizlalta előnyét a házigazda. Csirke Ferenc második időkérése azonban már eredményes volt. Loesing gyors egymásutánban berámolt öt pontot, ezzel ismét ellenfele nyakán volt a PVSK. Hazai oldalon Moore vette fel a kesztyűt a vendégek irányítójával, és kosaraival a félidő végére visszaállította a tízpontos differenciát a csapatok között (37-27).

A nagyszünetben - elfelejtve a meccs eleji sérelmeket - a két vezetőedző kedélyesen beszélgetett az első játékrész tanulságairól. Ennek ellenére két büntetővel indult a második húsz perc - Csirke Ferenc a félidőben kapott technikait reklamálásért. Továbbra is csendes mederben folydogált a mérkőzés, a Pécs képtelen volt gyűrűbe találni, így folyamatosan nőtt a hazai előny. A vendégek gondjait tovább szaporította, hogy Bíró Olivér a bokáját fájlalva a parketten maradt és nem tudta tovább folytatni a játékot. Néhány szép jelenet azért akadt, ilyen volt Keller és Loesing triplapárbaja, majd Wood hármasa, mely utána a labda több másodperces körtáncot járva végül kiszédült a gyűrűből, húsz pont alatt tartva ekkor még a különbséget a felek között. A húszast végül Jones ziccerével lépte át az Alba, melyre Loesing triplája volt a válasz, de így is magabiztos hazai előnnyel ért véget ez a negyed (57-39).

Eladott labdák és pontatlan támadások jellemezték a záró tíz percet is, melyből - akárcsak az első meccsen - a Pécs jött ki jobban. A magára találó Tóth Norbert vezérletével tíz egységre zárkózott a vendégcsapat, azonnal időt is kért Dzunics Braniszlav. Az edzői intelem hatott, tízen belülre már nem kerültek a feketemezesek és néhány labdaszerzés után ismét visszaállt a húsz pont körüli különbség. Hazai oldalon még Moore kipontozódása okozhatott volna gondot, de a meccs vége már Wood örömjátékát hozta, így az inkább küzdelmes, mint színvonalas találkozót az Alba Fehérvár nyerte, melynek köszönhetően 2-1-re vezet a három győzelemig tartó párharcban.

Alba Fehérvár - PannonPower Pécsi VSK 76 - 58 (17-16, 20-11, 20-12, 19-19)

Vodafone Sportcentrum, 1200 néző. Vezette: Dr. Vígh Péter, Bognár Tibor, Boros Tamás.

Alba Fehérvár: Moore 11/3, Wood 20/3, Hollis 13/3, Szabó 2, Keller 11/3. Cserék: Supola 4, Bódi 4, Jones 11, Juhos.

PVSK-Pannonpower: Loesing 18/9, Csabay 1, Kovács 7/3, Tóth 15/3, Hendley 8. Cserék: Halász 7/3, Bíró 2, Nagy, Horváth.