Nagy lehetőséget hagyott kihasználatlanul az Alba, megint előnyben a Falco

34 percig szinte csak a címvédő vezetett, de a negyedik negyedben nagyot játszó Norfleettel nem tudott mit kezdeni - 86-82-re nyertek a szombathelyiek, így 2-1-re vezetnek a párharc során.

Magyar férfi A csoport, rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 86-82 (18-31, 22-16, 20-22, 26-13)

Falco: Govens 7, Perl 20, Váradi -, Boriszov 23/12, Taylor 12/3.
Csere: Norfleet 17/9, Pustahvar 5/3, Tóth 2.

Alba: Hill 10/3, Simpson 22/12, Harris 9/3, Lóránt 13/3, Keller Á. 4.
Csere: Mohammed 15/12, Horton 9, Kovács -, Keller I. -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A párharc állása: 2-1 a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely javára.

Harris megállíthatatlan volt az első percekben, az amerikai kiscsatár szerezte az Alba első 6 pontját, de mindenre volt válasza a Falcónak, amely a negyedik perc közepén így még vezetett (7-6). Nagyon beindult ezután az Alba kintről, Harris mellett Hill és Simpson is beszórtak egy-egy triplát, így két perc múlva már 8 ponttal a címvédő állt jobban (9-17). Taylor is beszórt egy rá nem túl jellemző hármast, Boriszov kosarával pedig három pontra csökkent a differencia, de erre egy 7-0-val válaszolt a fehérvári gárda, 8 perc játék után időt kért Szrecsko Szekulovics (14-24). Nem tudtak reagálni a hazaiak, Mohammed beszórta második hármasát is, negyed végén dobott két büntetőjével pedig 13 pontos vezetést birtokolt Dzunics Braniszlav alakulata 10 perc játék után (18-31).

A második játékrész elején Mohammed már harmadjára volt eredményes a triplavonalon túlról, más azonban nem szerzett kosarat a vendégektől a negyed első öt percében, így Perl, Pustahvar, Norfleet és Taylor segítségével 2 pontra zárkózott a szombathelyi együttes (32-34). Változtatott az Alba - ezúttal a Falco állt meg elöl, egy 9-0-s rohammal pedig megint 10 fölé növelte előnyét a bajnok (32-43). A félidő végén Boriszov két hármast is beszórt, ezzel jött be 10-en belülre a Szombathely (40-47). A fordulás után Taylor zsákolással nyitott, de az Albának mindenre volt válasza egy ideig, Lóránt tartotta, sőt, eleinte növelte a Fehérvár fórját. Govens és Boriszov összesen öt büntetőjét követően jött vissza egy pontra a Falco a 24. perc végén (54-55). Volt esélye a vendéglátónak a vezetés megszerzésére is, de ezek a kísérletek kimaradtak, a túloldalon pedig Simpson és Horton révén beindult a pontgyártás, a 28. perc végén újra 10 pont volt a differencia (55-65). Govens és Perl megfelezték a távolságot, de Simpson triplája zárta a negyedet, 9 ponttal állt jobban a Székesfehérvár 10 perccel a vége előtt (60-69).

A negyedik negyedben Simpson ott folytatta, ahol az előzőben abbahagyta, de hiába nőtt 12 pontra a vendég fór, nem dőlt még el a meccs (60-72). A Falco ugyanis elöl és hátul is összekapta magát, és Norfleet nagy sorozatával átvette a vezetést a 34. perc végére (74-72) - az amerikai csak ebben a periódusban 9 pontot hozott a hazaiak konyhájára. Simpson azonnal válaszolt a következő támadásból, megállította a szombathelyiek 14-0-s sorozatát, miközben a meccs egyre paprikásabb lett újfent - Simpson ellen nem szabálytalankodtak, de az amerikai nagyot esett a földre, nagyobb baja azonban nem lett. Horton duplájára Perl majd Boriszov válaszolt, az utolsó három percre Falco-vezetéssel fordultak a csapatok (78-77). A záró felvonásban hatalmasat játszó Norfleet újabb hármasa után, bő két és fél perccel a vége előtt időt kért Dzuncs (81-77). Hiába, szétesett a fehérváriak támadójátéka, Simpson és Hill még összesen 3 büntetőt is kihagytak, így hiába adta meg a Falco az esélyt, hogy zárkózzon a címvédő, nem tudta megtenni. Két pontokra közelített a Fehérvár, de a vonalról nem hibázott ekkor a házigazda, amely végül 86-82-re győzött, így 2-1-re vezet a párharcban.