Nagy lépést tett a playoff felé a Kaposvár legyőzésével az ASE

A győzelemre nem volt esélyük a somogyiaknak, maximum az egymás elleni jobb pontkülönbséggel vigasztalódhatnak.

Magyar férfi NBI/A, középházi középszakasz, 7. forduló
Atomerőmű SE - Kaposvári KK 82-73 (25-16, 21-20, 20-13, 16-24)

ASE: Ruják 2, Hinds 24/9, Barnies 10/6, Eilingsfeld 13/3, Guinn 7/3.
cserék: Tarrant 10, Ogunyemi -, Medve 13/12, Garamvölgyi -, Gulyás 3.

Kaposvár: Gibbs 18/6, Baki 2, Ivosev 12/6, Hendlein 4, Spica 17.
cserék: Dunn 18/3, Tóth P. 2, Papp P. -

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Nagy tét mellett léptek pályára a csapatok, hiszen ez a két együttes küzd egymással a nyolcadik helyért és mindkettejüknek kulcsfontosságú volt ez az összecsapás - a teher már az első percekben is érezhető volt, főleg a Kaposváron. Hendleinék több tiszta ziccert is elrontottak az elején, így a két triplával és agresszív támadójátékkal nyitó ASE 13-6-os előnybe került, majd bár egyszer rendezte sorait a KKK, Hindsék válaszolni tudtak és az első negyed Medve dudaszós hármasával, 25-16-zal zárult. A második játékrész elején hamar tíz pont fölé nőtt a távolság, Hinds remekelt, a somogyi gépezet pedig borzasztóan akadozott - eladott labdák, rossz vállalások jellemezték a vendégek játékát, míg a tolnaiak kinti dobásai ültek és sokkal magabiztosabban, egész más ritmusban kosárlabdáztak. A KKK ezekben a percekben azért kapaszkodott, hogy látótávolságon belül maradjon a nagyszünetre, de ez csak hellyel-közzel sikerült: a második negyedet most a somogyiak zárták egy utolsó pillanatban beeső triplával Ivosev révén, így 46-36 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben - úgy vezetett simán a Paks, hogy a Kaposvár is jól dobott kintről (5/10), de Hinds (14 pont, 3 gólpassz) mellé felnőtt a parádézó Medve is, aki 4/6 hármast süllyesztett el az első félidő során.

A szünet után aztán ott folytatta a Paks, ahol abbahagyta, rögtön az első hazai támadásból bevert egy triplát Guinn és bár mutatott életjeleket a KKK, az ASE egy 9-0-s rohammal felelt - a harmadik negyed derekán már 18 pont volt közte, itt kért időt Fekete Ádám. Hiába, ez sem segített, Schmidt Béla csapata eldöntötte a találkozó kimenetelét és innentől már csak az lehetett a kérdés, hogy a Somogyban elszenvedett 11 pontos vereséget is sikerül-e "átbillenteni", vagyis hogy az egymás elleni mérleget is a maga javára fordítja-e a Paks - nagyon úgy tűnt, hogy igen, még ebben a negyedben húsz pont fölé nőtt a távolság, Ivosev pedig beütötte a negyedik faultját is. A vendégek erőcsatára a záró etapban aztán ki is pontozódott és bár csapata feljött -13-ra, itt egy 7-0-s futással megálljt parancsolt az ASE - igaz, csak átmenetileg, itt rátalált valamire a KKK és jó három perccel a vége előtt még benézett tíz pont alá. Nyolcnál közelebb azonban nem tudott már zárkózni a társaság, így a hazai győzelem nem forgott veszélyben, csak az volt a kérdés, hogy a tizenegy pontos siker meglesz-e. Ezért mindkét csapat nagyot küzdött még a végén, hat másodperccel az órán két Dunn-büntetővel lett 82-73 az állás és bár Schmidt még időt kért, Ruják hármasa kimaradt, így kilenc ponttal nyert a Paks - ezzel megelőzte a KKK-t, de az egymás elleni mérleg a somogyiak mellett szól, így végleg még nem dőlt el, hogy melyik csapat jut be a playoffba.

fotó: delfinek.hu