Nagyot küzdve nyert a Pécsi VSK

A bajnokságban egyaránt rossz formában lévő PVSK-Pannonpower és a Zalakerámia-ZTE KK mérkőzött egymással a baranyai megyeszékhelyen. A pécsiek három, a zalaiak pedig két mérkőzés óta nyeretlenek, ugyanakkor a Magyar Kupában mindkét csapat vigasztalódott, hiszen egyaránt bejutottak a legjobb nyolc közé. A hazaiak ismét teljes kerettel készülhettek, hiszen Todd Hendley és Halász Ákos tudta vállalni a játékot.

Pécsi VSK-Pannonpower – Zalakerámia-ZTE KK 85-79 (23-25, 16-14, 22-24, 24-16)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok. Vezette: Pálla, Farkas G., Söjtöry

A feldobás előtt köszöntötték a Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség szavazásán a korosztályuk legjobbjának választott Kovács Péter, Bíró Olivért illetve Sértő Ádámot. A lelátón helyet foglalt a férfi válogatott régi-új kapitánya Sztojan Ivkovics is, hiszen a Kecskemét a PVSK-val mérkőzik az MK negyeddöntőjében.

Látványos kosarakkal kezdett a Pécs, Kovács Péter triplája és Hendley zsákolása után viszont az ezúttal a kezdőcsapatban helyet kapó Kovács Ádám pontjaival fordított a ZTE (5-9). Hudson és Legion triplaváltását követően kiegyenlítettek a hazaiak, főleg Hendley kosaraival, így a negyed derekán időt is kért Heinrich Róbert (12-12). A játékrész hátralévő részében kiegyenlítetté vált a meccs, Tóth Norbert okos 2+1 után aztán 21-17-re vezetett a PVSK. Az utolsó percre visszavették azt a zalaiak, Borszéki hármasával végül 23-25-re alakult a negyed.

A második szakaszban Hendley vállalt el egy hármast, a center be is talált, de a 12. percben a harmadik hibáját is begyűjtötte, így hamar a kispadon találta magát. Nem meglepő, hogy a túloldalon így Teo Simovic aktivizálta magát, két duplája után 31-27-re vezetett a ZTE – érkezett Csirke Ferenc menetrendszerű időkérése. Ez csak átmenetileg állította meg a vendégeket, akik szűkösen, de tartották előnyüket. A 17. percben Hudson kamikaze akciója után Legion dobott egy hátradőlős tempót, amely után úgy festett az ezekben a percekben uralkodó kaotikus játékot követően lendületet adott övéinek (39-39). A záró támadást végigjátszhatta volna a ZTE, de Hudson lépéshibája után még maradt 2,8 másodperce a Pécsnek, de kosarat már ők sem tudtak szerezni.

A fordulást követően továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán Copeland hármasával volt újra a Zeténél az előny (43-46). Hazai oldalon Legion, míg a vendégeknél Simovic volt ezekben a percekben elemében, utóbbi négy perc alatt négyszer volt eredményes. Csirke Ferenc Bíró Olivért küldte harcban, a korábban az Albát tripláival keserítő bedobó ezúttal is egy távolival köszönt be (52-53). Az első húsz percben csak egy pontot jegyző Loesing is összekapta magát, így fordított a PVSK. Ettől függetlenül váltott vezetést hoztak ezek a percek. A ZTE-ben Kovács Ádám is hozzászólt hosszú idő után a meccshez, Borszéki hármasával pedig ők is mehettek vezetéssel pihenőre (61-63).

Rosszul indult pécsi szempontból a záró negyed: Hudson és Simovic kosaraival 5-0-al kezdett a ZTE és Tóth Norbert is támadóhibát vétett – mindössze 44 másodperc után időt kellett kérnie Csirke Ferencnek (61-68). A hazaiaknál finoman szólva is akadozott a játék, rengeteg volt a rossz passz, az eladott labda és a lépéshiba, így pedig Kovács kosarával 72-64-re ment a ZTE. Ekkor megint Bíró volt az, aki egy hármassal próbálta közelebb hozni csapatát. Igazi triplapárbajt vívott egymással a két csapat, ugyan Puszta emberről dobott nagy hármast, de Bíró és Nagy is berámolt egyet-egyet, így fordította holtponton átlendülő PVSK (76-75)! Heinrich Róbert időkérése sem állította meg az ekkor eksztázisban játszó hazaiakat, Hendley zsákolása és Loesing futtában dobott hármasa is csak dobott a hangulaton (83-75). Mindössze 1:41 volt hátra, amikor Heinrich Róbert megint időt volt kénytelen kérni. Tetézte a zalai gondokat, hogy Simovics elfáradt, és büntetőket hibázott, így 14,6 másodperccel a vége előtt, ötpontos pécsi előnynél eldőlt a mérkőzés, még a kiválóan játszó Nagy Krisztián a végén dobott egy duplát, így nagyot harcolva 85-79-re nyert a Pécsi VSK-Pannonpower.

PVSK: Loesing 13/6, Kovács P. 12/6, Legion 15/3, Tóth N. 17, Hendley 9/3. Csere: Bödör, Csabay, Nagy K. 10/6, Bíró O. 9/9.

ZTE: Copeland 14/6, Hudson 13/9, Gáspár 8/3, Kovács Á. 15/3, Simovic 16. Csere: Borszéki 6/6, Koma, Puszta 5/3, Vertetics.