NB1/A: fordulatos meccsen nyert a Zalaegerszeg a Jászberény otthonában

A hazaiak nagyon közel álltak a második győzelmükhöz, de a második hosszabbítás végére elfogytak.

Magyar férfi NB1/A, alapszakasz, 10. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Jászberényi KSE - Zalakerámia ZTE KK 110-117 (22-15, 19-30, 20-22, 29-23, 15-15, 5-12) - kétszeri hosszabbítás után

Fordulatos meccs volt. A hétvégén megszerezte szezonbeli első győzelmét a Jászberény, így bizakodva várhatták az idegenben mindössze 1-8-as mérleggel rendelkező ZTE elleni találkozót. A meccset a hazaiak kezdték jobban, 9-2-vel indítottak, amire aztán egy 0-8-as periódussal válaszolni tudott a Zalaegerszeg, de az 1. negyed végén ismét egy jászberényi futás következett, így ők várhatták előnyből a folytatást. A következő 10 perc során nagyrészt ők játszottak még előnyben, de a különbség fokozatosan csökkent, és a nagyszünet előtt a vezetést is kiadták a kezükből. A fordulás után már inkább a vendégek irányították a találkozót, és azt követően, hogy a 3. negyedben még többször is döntetlent jelzett az eredményjelző, a 4. negyedben fokozatosan kezdett meglépni a ZTE, és úgy tűnt, hogy kezd eldőlni a meccs. A JKSE játékosai azonban nagyon máshogy gondolták, óriási hajrába kezdtek, és annak ellenére, hogy szűk 4 perccel a vége előtt még 77-88 volt az állás, fél perccel a vége előtt Primorac kosarával egyenlíteni tudtak (90-90). A végén Wiggs dobhatott a győzelemért, de hibázott, így jöhetett a hosszabbítás. Az első ráadásban Williams gyors 7 pontjával meglépett a Jászberény (97-91), és innentől kezdve szinte végig vezettek. Az utolsó 70 másodpercben aztán 2 labdát is eladott Coleman, sorra hibázták a büntetőket, míg a vendégeknél előbb Duren bebombázott egy triplát, majd 2 büntetővel kiharcolta az újabb ráadást. A következő hosszabbítást ismét a Jászberény kezdte jobban, de megint válaszolni tudott a Zalaegerszeg, és Donaldson büntetőivel hosszú idő után a vezetést is átvették (110-111), aki nem sokkal később újabb két egypontost a helyére küldött, majd a meccs lezárásaként Duren is hozzátett 4/4 büntetőt.

Duren lett a hős. A hazaiaknál sokáig csak a 27 pontos Coleman (6/12 kétpontos, 1/6 hárompontos, 12/14 büntetőből) szállította a pontokat, de mellé fokozatosan fellépett Williams (30 pont, 8 lepattanó) is, sőt, az első hosszabbítást 3 gyors kosárral nyitotta, ami kis híján eldöntötte a találkozót. A két pontgép mellett Primorac (15 pont, 9 lepattanó) is hasznos játékkal jelentkezett, és ő is tevékenyen kivette abból a részét, hogy 38-32-re meg tudták nyerni a lepattanózást. A Zalaegerszegnél sokáig a 19 ponttal, valamint 5 labdaszerzéssel záró Vuko vitte a prímet, és úgy tűnt, hogy hiába ért el náluk 7 játékos is legalább 11 pontot, senki sem tud előlépni, de aztán Duren előbb megmentette a csapatát az első hosszabbítás végén, majd a köetkező 5 perc lezárásaként higgadtan büntetőzött. Végül 26 pontig jutott (8/12 mezőnyből, 8/8 büntetőből), kiosztott 7 gólpasszt, valamint szerzett 6 labdát, és ezzel ő lett a meccs hőse. A végére Wiggs (18 pont, 6 gólpassz) és Donaldson (18 pont) is elő tudott lépni, utóbbi nagyon fontos büntetőket harcolt ki, majd értékesített, így az is belefért, hogy csak 1/7 tripláját tudta bedobni

A JKSE legjobb pontszerzői: Williams 30/12, Coleman 27/3, Primorac 15

A ZTE legjobb pontszerzői: Duren 26/6, Vuko 19, Wiggs 18/6, Donaldson 18/3