Pontgazdag meccsen nyert a Kaposvár

A 44. Göcsej Kupa nyitónapján Körmenden csapott össze a BC Körmend és a Kaposvári KK együttese. A rendkívül pontgazdag találkozón a kaposváriak végül 102-97-re nyertek a Körmend ellen, amelyben két center is hiányzott, míg a KKK-ban bemutatkozott új légiósuk, Milos Pesics.

BC Körmend - Kaposvári KK 97-102 (34-30, 23-27, 26-24, 14-19)
Körmend, 44. Göcsej Kupa

Nem sokat törődtek a védekezéssel a felek a hagyományos Göcsej Kupa körmendi mérkőzésén. Az első negyed derekán egy Dávid, Fears triplaváltást követően 13-10-re vezettek a két centerüket is nélkülöző piros-feketék. A játékrész végéig őrizte előnyét a Körmend, sőt az ezúttal is remek formában játszó Török kosaraival 30-21-re is vezettek, ráadásul Fekete Ádám kapott technikait reklamálásért. A záró percekben Hinnant és Hendlein révén zárkózott a KKK.

A folytatásban Jancsikin ponterősségével jött fel előbb 39-37-re a Kaposvár, majd Kiss Kornél kosaraival át is vették a vezetést (42-44). A bemutatkozó Milos Pesics is eredményes volt a vendégeknél, majd a 18. percben Kutasi távolijával egyenlített a Körmend (51-51). A félidei 57-57-es állást Fears állította be.

A fordulást követően sem fékeztek támadásban a csapatok, ekkor viszont sokáig ismét a Körmend vezetett - igaz nagy különbség nem alakult ki a felek között. A somogyiak Fodor Márton majd Hendlein hármasával fordítottak, de Ferencz triplája majd Fears 2+1-e hozott újabb fordulatot. A negyed Crawford és Sömenek triplaváltásával zárult (83-81).

A záró szakaszban is fej-fej mellett haladt a két együttes. A negyed derekán Fears egy labdaszerzés után zsákolt, de Pesics büntetőivel és Crawford kosaraival ismét előnybe került a KKK - a záró percbe érkezve, 91-94-nél Hencsey Tamás kért időt. Fears rontott távolról, Hendlein viszont a támadóidő lejárta előtt dobott egy hátradőlős kosarat, amellyel eldőlt a találkozó, miután a záró másodpercekben már nem hibázott büntetőt a Kaposvár.

BC Körmend: Moore 13/3, Fears 23/6, Ferencz 15/9, Török 23, Farkas A. 3. Csere: Sömenek 11/6, Kusnyer 4/3, Sonyák, Kocsis, Fodor G., Kutasi 5/3.

Kaposvári KK: Hinnant 11, Fodor M. 10/6, Crawford 19/6, Hendlein 20/6, Dávid 15/3. Csere: Jancsikin 10, Kiss K. 8/3, Pesics 9, Kovács S.

A Kaposvári KK szombaton este a MAFC-ZTE győztesével játszik, míg a Körmend délelőtt a vesztessel mérkőzik.