Rangadót nyert a Sopron a Paks ellen

A Kámán Tamást és Kovács Ákost nélkülöző, de Körtélyesi Gergelyt harcba küldő Paks a második félidőben felőrlődött az új légiósa, Jeremy Wise által húzott Sopron otthonában.

Morgen Ferdinánd emlékére gyászszünettel kezdődött a meccs. Tóth Gergely hármasa rögtön hangrobbanást idézett elő az MKB Arénában, ám utána Vojvoda, Idlet és Lorenzo Willimas révén akciókat rendre kosarakkal zárták a paksiak. Az SKC Molnár, majd a betörésekből eredményes új szerzemény Wise révén tapadt a Paksra. Hogy a vendégek vezessenek, arról Eilingsfeld gondoskodott triplával, Körtélyesi pedig középtávoli dobással. Élvezetes, színvonalas volt a játék, Wise hármasával egyenlítettek a hazaiak. A Paks ekkor Nick Williams távoli találata mellett Tóth és Eilingsfeld révén a palánk alatti erőfölényét próbálta érvényre juttatni. A negyed végén Thomas és Wise hármasaival fordított az SKC egy pazar, minden igényt kielégítő nyitó negyed végén.

Vesztergom duplájával, majd Tóth hármasával tartotta szűk előnyét az SKC. A szakasz közepén Vojvoda ügyes betörés utáni ziccerére Keresztes felelt bődületes zsákolással.  A szakasz közepén Molnár pöckölt vissza egy pattanót, majd Barovics "sapkázta le" Tóth Ádámot. Ez z a soproniak időszaka volt, Wise egy jó büntetőjével 10 pontra nőtt az SKC előnye Ezt fejelte meg még hazai cserejátékos, labdaszerzés után Bus, valamint Gombás - miközben az ASE hullámvölgybe került. Lorenzo Williams dobását Barovics szerelte, majd Molnár hármasa esett be. A paksiak jó ideig csak büntetőkből voltak eredményesek. A félidő végén azonban kicsit túlpörgött az SKC, az ASE pedig Lorenzo Williams néhány extra egyéni villanással 5 pontra hozta föl a vendégeket.

Szerencsés paksi kosárral kezdődött a második félidő, Wise a 4. hármasával felelt. Továbbra is sok volt a kosár, élvezetes a játék, tartotta 6-8 pontos előnyét az SKC, amelyet ekkor Barovics vett a vállaira, az "Atomot" Nick Williams próbálta versenyben tartani. Az SKC montenegrói centere az első félidőben csak büntetőből volt eredményes, a harmadik negyed közepén zsinórban 3 akciókosarat szerzett s ismét 10 pont fölé nőtt a soproni előny. A szakasz második felében Idlet kosaraira Wise és Tóth felelt hármassal,  aztán L. Williams is beemelt egy triplát - kerek 10 pont előnnyel várta az SKC a záró szakaszt.

Ennek elején Vesztergom szerencsés kosarára N. Wlliams felelt triplával, majd Vesztergom is "bevert"egy hármast. A paksiakat a két Williams tartotta versenyben, de hazai részről is villant a két amerikai kisember, Thomas hármasa, majd Wise duplája után a negyed közepén 15 ponttal "ment"az SKC. Innen már nem volt visszaút, Gombás is bedobott egy triplát, a Paksban Vojvoda tett róla, hogy nagyon ne szakadjon le együttese. 3 másodperccel a lefújás előtt Jermaine Thomas büntetőből teljesítette az amúgy is boldog hazai szurkolók óhaját, megszerezte a 100. hazai pontot.

Az SKC 62%-kal 16 triplát dobva nyerte meg a meccset.

Soproni KC - Paksi Atomerőmű SE 101 - 86 (28-26, 25-21, 24-20, 24-19)

NB I, A-csoport, 4. forduló, Sopron

Vezette: Györffy P. A. Török R. Bognár T. (Major)

Sopron: Thomas 18/12, Wise 22/15, Molnár A. 13/3, Tóth G. 15/12, Barovics 12. Csere: Vesztergom 7, Keresztes 6, Gombás 6/3, Bus, Takács N. -, Molnár B. -.

Paks: L. Williams 19/6, Vojvoda 16, Kötélyesi 5, Eilingsfeld 9/3, Idlet 10. Csere: N. Williams 16/6, Tóth Á. 9, Kerpel-Fronius 2, Czinger -.

Kipontozódott: Vesztergom (37. perc), illetve Idlet (40. perc)

Meszlényi Róbert, a Sopron vezetőedzője a lefújás után:  "Az új fiú nagy lendületet adott a csapatnak, jól dobtunk, jól is védekeztünk, nagyon örülök az első győzelmünknek.

Enrique Gutierrez, a Paks vezetőedzője a lefújás után: "Nagyon jó ritmusban játszott s dobott az Sopron, hiába próbáltunk támadásban a pozíciójátékot erőltetni, ezzel nem tudtunk mit kezdeni."