Rossz kezdés után is sima NYKK diadal

Hiába kezdett jól a Szeged Nyíregyházán, végül a vendég gárda nagyon leszakadt és nem tudta izgalmassá tenni a végjátékot. A 29 pontos, 13 lepattanós Bennet Davis győzelemre vezette a szabolcsiakat.

Már az sem akármilyen előzmény volt, hogy az "odavágón" egypontos meccset játszott a két gárda, igaz akkor még a Szeged nem Anthony Jones-szal állt fel, s még Mondzinger Márk sem volt a Nyíregyháza játékosa, úgyhogy ha nem is a főszereplőket tekintve, de felfrissült keretekkel várhatták a gárdák a két kiscsapat "alsóházi" rangadóját. Ha már frissülés, akkor az eddig elég sokat hiányzó Anthony Nelson játéka még úgy is aranyat ért ma a szabolcsi gárdának, hogy az amerikai csupán 7 egységig jutott és nem is kezdett jól, miután beállt. Viszont ahogy feljavult a játékmester, úgy húzta maga után a többieket is, akiknek nyolc egységnyi hátrányból kellett kapaszkodniuk az első játékrész derekától.

Mohácsi Máté és Martins Berkis ritkán játszanak egyszerre jól, de a mai este erre volt példa, ez pedig a megint rengeteget hibázó Fekete Stefan irányította vendégek számára nem volt jó ómen, ráadásul a tavaly még Nyíregyházán pattogtató kettős-állampolgár megint nagy hibaszázalékkal dolgozott, ugyanis 5-ből csak 2 büntetőjét tudta értékesíteni, továbbá 5 eladott labdával zárt, ami mellé csak 4 gólpassz párosult. A félidőre még majdnem előnnyel mehetett a Szedeák, ám Mohácsi közbeszólt és egalizált, minden nyitott volt tehát két negyed után.

A fordulás viszont változást is hozott, teljesen szétesett az említett Fekete-kontrollálta szegedi támadójáték, a Berkis - Mohácsi tandem pedig a szépen kijátszott figurák végén büntetett. Az extrát az jelentette hazai oldalon, hogy a jelenlegi legjobb magyar VAL-értékkel bíró A-csoportos játékost, Csorvásit lejátszotta a pályáról a bahamai Davis, aki 29 pontos, 13 lepattanós dupla duplája mellé még 5 szerzett labdát és gólpasszt is összehozott, vele párban pedig a rutinos Boldizsár is a legjobbkor szólt hozzá a tánchoz egy-egy triplájával, no meg a veterán mindig tudta, mikor kell tördelni az ellenfél támadásait.

Az utolsó negyedre már minden eldőlt, így Ferenczi Tamás mester beküldhette a helyi fiatalokat is pár percnyi tapasztalatszerzésre, s hiába nem szerzett pontot a Molnár - Petrucsik - Czura trió, igen bátran kosárlabdáztak "hidegen" beállva is. Közülük elsőként a nemrég 59(!) pontos U23-as mérkőzést teljesítő Molnár Marcell szállhatott be elsőként, ami amolyan jutalom volt számára a remek utánpótlás-teljesítményekért.

A Szeged ezzel egy időben gondban van, hiszen immáron az új légióssal felállva sem muzsikál úgy a csapat, mint a bajnokság elején, arról nem is beszélve, mit vártak el a gárdától a szezonrajt előtt.

Marso-Vagép Nyíregyházi KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 95 - 78 (17-25, 33-25, 25-9, 20-19)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 13. forduló, Nyíregyháza

Vezette: Benczur T. Pozsonyi L. Gál J. (Farkas J.)

Nyíregyháza: Polyák 6, Berkis 21/12, Mohácsi 19, Boldizsár 9/6, Davis 29. Csere: Nelson 7/3, Kaluha 4, Mondzinger -, Molnár M. -, Petrucsik -, Czura -.

Szeged: Fekete 12, Jones 12/6, Gurley 7/3, Dukics 13/9, Csorvási M. 13. Csere: Kiss Zs. 9/9, Vida 6, Tanács 6.

Ferenczi Tamás, a Nyíregyháza vezetőedzője a lefújás után: "Ennyit jelent, ha Anthony Nelson is a rendelkezésünkre áll, de a mérkőzést a feljavuló védekezésünkkel nyertük meg."

Molnár József, a Szeged vezetőedzője a lefújás után: "Az egészen kiváló első negyedünk után nekünk kellett volna kontrollálnunk az egész meccset, ehelyett hullámvölgybe kerültünk, amiből a második félidőben sem tudtunk kilábalni."