Simán verte a Falco a gyengén dobó TF-et

Az első negyedben még csak keresték játékukat a csapatok, a vasiak meg is találták, és könnyedén győzték le a fővárosiakat.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 12. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Serco-TF-Budapest 91-48 (14-5, 18-11, 30-20, 29-12)

Falco: Norfleet 15/9, Váradi 4, Bíró 10/6, Pustahvar 5/3, Reddic 10.
Csere: Tóth N. 9, Balmazovic 11/9, Curry 15/9, Hódi 5/3, Verasztó 3/3, Kucsora 2, Körmendi -.

TF: Krnjajski 1, Clark 20/3, Kozma 2, McLane 6/3, Bergstedt 8.
Csere: Beák 9/6, Szobi -, Buzás -, Filipovic -, Meleg 2..

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A 6-5-es mérlegével nyolcadik helyezett Falco az első győzelmét az előző fordulóban megszerző, így 1-10-zel álló TF-et fogadta a férfi NB I/A tizenkettedik fordulójában. Nem túl nagy iramban indult a találkozó, Reddic és Norfleet kosaraival 7-0-lal kezdett a hazai csapat. Öt perc játékot követően mindössze 4 pontot szerzett a TF - igaz, a hazaiak sem kapták még el a fonalat, ők is mindössze 9-nél jártak. Jónak ígérkezett a palánk alatt a Reddic - Bergstedt párharc, de eddig ebből nem sokat láthattak a nézők, az első negyedben nagyon kevés kosár esett - 14-5-re nyerte az etapot a Falco.

Rosszul dobott a TF a folytatásban is, 19 kísérletükből csak 4 végződött kosárral - időt is kellett kérniük, hiszen bár a vasiak sem remekeltek, Balmazovic triplájával mégis 12 pontos előnyre tettek szert (23-11). Clark 7 pontjával volt a vendégek legjobb dobója, Váradi duplája zárta az alacsony színvonalú félidőt (32-16).

A folytatásban igyekezett állandósítani 20 pont körüli vezetését a szombathelyi gárda, Clark és Beák triplája ellenére is stabil volt a sárga-feketék előnye (40-22). Bíró hárompontosával és Pustahvar közelijével 25-re nőtt a differencia, ezúttal nem volt olyan szoros meccsre kilátás, mint a legutóbbi TF-Szeged derbin. 5 perc telt már el a harmadik etapból is, de a budapestiek csak nem találták dobóformájukat, 8/29-cel céloztak mezőnyből, de büntetőből is csak 7/16-tal. Beák és McLane faragtak a különbségen, de nem számottevően (52-29). A vasiak támadójátéka fokozatosan állt össze, az első negyed 14 pontja után 18-at, majd 30-at szórtak, teljesen megérdemelten vezettek a záró 10 perc előtt (62-36).

Norfleet középtávolijával indult a záró felvonás, majd két hárompontost is bevágott az amerikai - harminc fölé kúszott a különbség, csak a végeredmény maradt nyitott kérdés (70-38). A végén a fiatalok is lehetőséget kaptak, és éltek is vele, legalábbis hazai oldalon. Kucsora, Verasztó és Hódi is kosarakkal jelentkeztek, kiütés lett a vége - a TF nem tudta megismételni a Szeged elleni szívós játékát, a nagyobb játékerőt képviselő szombathelyiek döcögős első negyedet követően magabiztosan verték az élvonal újoncát.