Végig vezetve győzött az Olaj az ASE ellen

Bár 15 pontos előnyét a negyedik negyedre leadta a Szolnok, nagyot küzdöttek a paksiak, de tudtak újítani Fordék, és végül 91-86-ra legyőzték az ASE-t, így továbbra is 100%-osak.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 5. forduló
Szolnoki Olaj KK (4-0) - Atomerőmű SE (3-2) 91-86 (20-12, 25-20, 16-24, 30-30)

Szolnoki Olaj KK: Perry 21/9, Kovács 3/3, Vojvoda 21/9, Ford 21/6, Andric 12.
Csere: Phillip 6, Tóth Á. 4, Polyák 3/3, Tóth Z. -.

Atomerőmű SE: Hinds 12/6, Allen 32/15, Barnies 11/3, Eilingsfeld 13/6, Ogunyemi 10.
Csere: Medve 2, Garamvölgyi 2, Ruják 4, Gulyás -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A hazaiak pazarul kezdték a találkozót, hiszen az első négy percben Perry egymaga 8 pontot szórt, kiosztott egy nagy gólpasszt Vojvodának, a magyar válogatott klasszisa pedig Andricnak, így 12-0-lal nyitott a Szolnok, ami az egész mérkőzés képét meghatározta. Az ASE főleg kisemberei révén kezdte meg a fordulatszám felvételét, betalált Ruják, Hinds, Allen és Medve is, de az Olaj tartotta 10 pont körül előnyét, 20-12 volt az első felvonás vége. A második játékrész elején potyogtak a kosarak, de az ASE semmilyen szinten nem tudott közelebb kerülni, sőt, a negyed közepe kifejezetten sok hibával tarkított volt, de ekkorra Ford kosaraival már 14 pontos volt a vendéglátó előnye (32-18). A forgatóköny ugyanaz maradt - a Paks büntetőkkel és Allen triplájával próbált közelebb kerülni, de amint 7-8 pontnál kisebb lett volna a differencia, azonnal jött a válasz a hazaiaktól. A félidő végén Perry két triplát is beszórt, így 13 ponttal állt jobban a Szolnok a nagyszünetben (45-32).

A fordulás után a két kezdő hátvéd, valamint Ogunyemi révén egy 9-2-vel hat pontra visszajött az ASE (47-41), de megint más fokozatba kapcsolt elöl a Szolnok - Perry egy 2+1 után gólpasszt adott Polyáknak, a negyed feléhez pedig már 15 pontos szolnoki vezetéssel érkeztek a felek (58-43). A harmadik negyed második felében változott a mérkőzés menete, ekkor egyértelműen az ASE akarata érvényesült - Vojvoda egy tripláját leszámítva az Olaj nem szerzett pontot, a vendégek viszont az Allen-Barnies duó kosaraira építve ötpontosra csökkentették hátrányukat 10 perccel a vége előtt (61-56). Andric és Vojvoda léptek (66-56), de három paksi tripla is beakadt ezután, a 34. percre egyenlítettek a vendégek (68-68). Nagy adok-kapok indult ezt követően, de végig a hazaik álltak jobban, még ha minimálisan is. 75-74 után aztán Vojvoda hármast dobott, majd Ford duplát és rögtön rá egy triplát, ezzel dőlt el a találkozó (83-74).

A végén még megpróbált mindent az ASE, de látótávolságon belülre már nem tudtak kerülni. 91-86-ra győzött a Szolnok, ezzel továbbra is hibátlan a bajnokságban, a paksiak pedig a gyenge kezdés ellenére abszolút partnerei voltak az Olajnak, erre építhetnek a továbbiakban a vereségük ellenére is.