Visszavette pályaelőnyét az ASE

Remekül kezdett az ASE, ám a második negyedben megtorpant, és a szívósan küzdő Körmend feljött hét pontra a félidőre. A második felvonásban aztán szép lassan ismét elkezdte növelni előnyét a Paks, és végül magabiztosan vette vissza a szerdán elveszített pályaelőnyét.

LAMI-VÉD Körmend - Atomerőmű SE 80-98 (12-28, 26-17, 21-28, 21-25)

Körmend, 2000 néző

Körmend: Ruják 10, Fodor 9, Ferencz 22/9, Austin 20, Grebenár 2.

Csere: Farkas 12/3, Kutasi 2, Sonyák -, Golomán 3, Kocsis -. Vezetőedző: Henmcsey Tamás

ASE: Williams 17/6, Levy 21, Vojvoda 20/6, Körtélyesi 6, Tóth 9.

Csere: Idlet 6, Eilingsfeld -, Kámán 18/18, Kovács 1. Vezetőedző: Schmidt Béla

Kipontozódott: Farkas (38.) ill. Idlet (29.)

A párharc állása: 1-1

Hencsey Tamás: – Nagyon rosszul dobtunk az elején, amelyek után a lepattanókból könnyű kosarakat szerzett a Paks. Megint gondot okozott, hogy feleannyi lepattanónk volt, mint az ellenfélnek, ez is döntő volt. De így is mindent megtett a csapatom, és a közönségünk is.

Schmidt Béla: – Főleg az első félidőben remekül támadtunk és védekeztünk, ez megadta az alapot a sikerhez. Meglett az eredménye annak, hogy másképp álltunk oda a pályára, mint szerdán.

A szerdai vereség után nagyon motiváltnak tűnt a vendég Atomerőmű, másfél órával a feldobás előtt már melegítettek, és tesztelgették a gyűrűt. A Körmend nagy lehetőséget kapott, hiszen egy esetleges győzelemmel a továbbjutás kapujába kerülhetett volna. Talán a teher, vagy a vendégek motiváltsága volt az oka, de nagyon nem találta a játékát az első percekben az MTE, ellentétben a Pakssal, amely 9-0-ás sorozattal kezdte a találkozót. Hencsey Tamás időt kért, és amely után ugyan újabb paksi kosár jött, ám az azt követő körmendi támadásból megszületett az első hazai kosár Austin révén. Az már korán megmutatkozott, hogy az ASE játékosokat komolyan elgondolkoztatta a hétközi blama, ugyanis olyan elánnal vették bele magukat a küzdelembe, amilyennel a paksi szurkolók szerint mindig is kellene. Természetesen azért a Körmend sem feltett kézzel indult ma csatába, így a kezdeti megilletődöttség után hamar rendezték a sorokat, és Grebenár visszatett támadólepattanójával, valamint Ferencz triplájával megkezdték a felzárkózást. Hamar véget ért azonban a körmendi sorozat, mert bár Farkas triplával szállt be a kispadról, ezt követően ismét a vendégek domináltak, és Vojvoda, Williams valamint Körtélyesi találataival 25-10-re megléptek. A negyed végén még Vojvoda villant kettőt, így mikor véget ért a játékrész, igen komoly paksi előnyt mutatott a tábla. 12-28

A második negyedet is Vojvoda kosara nyitotta, a válogatott bedobót nem zavarta a körmendi közönség füttyszava, tette a dolgát, ahogy szokta. A túloldalon Ferencz Csaba süllyesztette a el önmaga második hárompontosát, láthatóan jó hatással volt rá a mérkőzés előtt bejelentett szerződéshosszabbítás. Nem sokkal később egy szabd labdáért folytatott csata után ítélték úgy a sporik, hogy Idlet lekönyökölte Grebenárt, így jött a két körmendi büntető, majd a labdabirtoklás, amelyet azonban nem sikerült kihasználni, így nem tudott közelebb zárkózni a piros-fekete gárda. Közben a túloldalon tovább folytatódott a szemet gyönyörködtető iskolajáték. Vojvoda és Williams gyakorlatilag úgy szerzett kosarat, ahogy akart, Körtélyesi pedig a 17. percben már 9 lepattanót szedett le, abból négyet ráadásul támadó oldalon. 19 ponttal vezetett a Paks, amikor ismét elkezdte elkapni a fonalat a hazai csapat, legalábbis támadásban, így Austin vezérletével ha lassan is, de elkezdte faragni a hátrányt. Ettől megzavarodott kicsit a vendégcsapat, és hiába kért időt Schmidt Béla, pár perc alatt 11 pontra jött fel az MTE. Schmidt Béla érthetetlen módon a 20. percben még mindig csak a centerposzton cserélt, Williams, Vojvoda, Levy és Körtélyesi a kezdés óta a pályán voltak, pihenő nélkül. Az utolsó percben még Austin értékesített ziccert, így a nagyszünetben már csak hét pont volt a hazaiak hátránya, ami sokkal biztatóbbnak tűnt, mint az első negyed végi differencia. 38-45

Tóth Ádám kosarával indult a második félidő, majd Levy is betalált, így ismét elkezdte növelni előnyét az ASE. Most azonban nem aludt bele a meccsbe a hazai alakult, és igyekeztek tartani a lépést, és ez sikerült is. Fodor Gergely legszebb napjait idézve kosárlabdázott, centerből, indulásból és középtávolról is eredményes volt, és ami még fontosabb, amikor senki másnak nem ment, igazi vezérként a sereg élére állt. Közben az első negyedben megsérült Grebenár Péter is visszatért a kispadra, és bár össze kellett varrni az állát, a csupa szív center készen állt a bevetésre. Úgy, ahogy Kámán Tamás is, aki 25 percnyi kispadon ülés után beállt, és két támadásból beszórt két nagyon fontos triplát, és nagyott lökött csapata kátyúba ragadt szekerén. Meg is indult az ASE rendesen, Körtélyesi és Vojvoda továbbra is jól muzsikáltak, az ASE pedig pillanatok alatt ismét 19 pontosra növelte a fórt. Közben kipontozódott Idlet, a hazaiaknál pedig ismét érkezett a tehetséges Golomán, akinek Eilingsfeld volt az ellenfele, mivel Tóth is négy faulttal ült a padon. Golomán nem is tétlenkedett, rögtön csinált egy 2+1-es akciót, amelyet vastapssal fogadott a közönség. A sluszpoén azonban Kámáné volt, aki dudaszóra beszórta harmadik hármasát is. 59-73

A zárófelvonás is a legszebb napjaira emlékeztetően kosarazó Kámán találatával kezdődött, az egykoron a válogatottban is szereplő játékos a negyedik kísérletéből a negyedik tripláját szórta be. Mindkét edző próbálta rotálni a csapatát, Schmidt Béla friss embereket hozott be, kollégája pedig az ideális felállást próbálta megtalálni, amellyel eredményesen vehette volna fel a harcot a paksiakkal. A második negyedbeli gyengélkedése után az ASE szépen összeszedte magát, és újra komoly, húsz pont körüli előnyt épített ki. Nem utolsó sorban Kámán Tamásnak köszönhetően, aki beszórta az ötödök , majd a hatodik tripláját is, beállítva ezzel a Factum elleni szezoncsúcsát. Külön érdekesség, hogy azon a meccsen is hat alkalommal volt eredményes a triplavonalon túlról. Az ASE húsz ponttal vezetett ekkor, a meccs pedig gyakorlatilag eldőlt. A Paks visszavette a pályaelőnyt, kedden pedig minden kezdődhet az elölről. 80-98