A Paks játszhat a harmadik helyért

A felkészülés segítése mellett tétje is volt a mérkőzésnek, hiszen a találkozó győztese a harmadik helyért léphet majd pályára vasárnap.

A paksi együttes számára indult kedvezőbben a találkozó. A Lee Nailont egyelőre még nélkülöző ASE nem nagy különbséggel, de maga mögött tartotta a soproniakat.  A 13. percben Lakatos ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, amelyet követően Kámán triplájával és Tóth Ádám zsákolása után már 35-25-re vezetett az Atom. Jókor jött soproni szempontból Rubin hármasa.

A második félidő nem indult jól soproni szempontból. A 24. percben időt is kért Horváth Imre, miután a negyedben csak két pontra futotta erejükből a paksi nyolc ellenében. Boldizsár hármasával igyekezett zárkózni a Sopron, ezzel szemben már ekkor eldőlni látszott a találkozó, hiszen Kámán és Williams révén a húsz pontos határt ostromolta az ASE.

Az utolsó negyedben magabiztosan őrizte előnyét a Paks. Völgyi Péter és Horváth Imre minden játékosának lehetőséget adott. Az ASE így a harmadik, míg a Sopron az ötödik helyért játszhat vasárnap.

Atomerőmű SE – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 77-63 (18-15, 18-13, 25-14, 16-21)

Atomerőmű: Williams (14/6), D. Wilson (10/3), Vojvoda (10/3), Kámán (15/9), Tóth Á. (16). Csere: Körtélyesi (3), Kovács Ák. (4), Morgen (4), Kerpel-Fronius (1), Kovács Ád. (-), Bus (-). Vezetőedző: Völgyi Péter

Sopron: Thomas (2), Rubin (13/3), Molnár A. (12/3), Boldizsár (3/3), Chism (9). Csere: Gombás (2), Lakatos (4), Vesztergom (4/3), Keresztes (8), Ugaros (2), Takács N. (4). Edző: Horváth Imre

Völgyi Péter: Folyamatos a csapat fejlődésének az íve. A torna során most játszottunk a legjobban. Bár még nem teljes a keretünk, már sok játékelemet sikerült gyakorolni és sokszor láttam már megvalósulni azt, amit szeretnék.

Horváth Imre: Csak az első mérkőzésen teljesítettünk jól. A meghatározó játékosaink ma sem hozták magukat. A felkészülés legnehezebb részében járunk, ennek ellenére hajtanunk kell, mert ez nem lehet magyarázat.