Csak a félidőig izzadt meg a Körmend

A vendég szegedieknél nem léphetett pályára Tomiszlav Ivosev, így legjobb játékosuk nélkül az esélytelenek teljes nyugalmával léphettek parkettre a mai estén a Szedeák kosarasai. A találkozó az esélyeknek megfelelően körmendi kosarakkal indult: az első két támadást Darian Townes jegyezte, neki a palánk alatt láthatóan nem volt ellenfele, Ruják András triplájával pedig már 7-0 volt az állás és Kasib Powell is nagyon élt, ám ha azt gondolták a hazaiak, hogy innentől hasonló folytatást várhatnak, csalódniuk kellett. Vida Máté és Drahos Gábor kosarainak, pattanóinak, szerzett labdáinak köszönhetően zárkózott a szegedi együttes, a félidő felénél Vida kiharcolt faultja és két sikeres büntetője után például csak egy pont volt a differencia (12-11). Az első negyed ezen részére abszolút jellemző volt, hogy a csapatok képtelenek voltak kivédekezni az ellenfél támadásait, szinte nem is volt sikertelenül befejezett akció. A hazaiaknál Rashad Bell is felnőtt a másik két amerikai mellé, sőt, az első negyed második fele leginkább róla szólt, a vendégektől viszont Drahos ihletett formában kosarazott ebben a szakaszban és Vida is sokkal bátrabb volt a megszokottnál. Ferencz triplájával 8 perc játék után 23-18-ra "húzott el" a körmendi gárda, ám előbb a találkozó elején még kissé visszafogott Dukics duplája, majd Kiss Zsolt hármasa az egyenlítést jelentette (23-23). Óriási adok-kapok kezdett kialakulni. Két büntető itt, kettes itt-ott, két büntető ott, Powell 2+1-es akciója után pedig 30-28 a Körmend javára. Hogy nem ők vonulhattak előnnyel a szünetre, azt Drahos intézte el egy triplával, így az első negyed után meglepetésre 30-31-es vendég előnyt mutatott az eredményjelző.

A második negyed kicsit döcögősen, sok eladott labdával indult. Kettő perc alatt mindössze egy Dukics kosárra futotta a csapatoknak (30-33), ezután viszont Bell vette kezébe a dolgokat és egy perc alatt egyedül megfordította az állást (37-33). A következő percek, ahogyan az egész második 10 perc, egyik csapatnak sem válik dicsőségére. Tömérdek eladott labda és nagyon kevés pont jellemezte ezt az időszakot, elvétve láthattak a kilátogatók tényleges kosárlabdát. Ha lassan is, de Dukics vezérletével beérte ellenfelét a vendég együttes (39-39), ám itt kifulladtak, a Körmend pedig büntetett. Németh, Fodor Gergő, de főként Ruják vezérletével a nagyszünetig hátralévő két és fél percben egy 13-2-es rohamot repesztettek a hazaiak, így a félidőben végül megnyugtató, de a játék és az eredmény alakulásának tekintetében némileg meglepően nagy különbséggel vezettek az esélyesebb körmendiek (52-41).

Fordulás után egyértelműen a vendégek léptek pályára éhesebben és pillanatok alatt dolgozták le hátrányukat vállalhatóra egy Dukics dupla után (54-51). Itt ébredt a Körmend, kicsit késve, de még éppen időben. Townes védekezésben, Bell és Németh pedig támadásban tették oda magukat, ezzel újra megnyugtatóvá téve a hazaiak előnyét (60-51). Nem nagyon tudtak betalálni a csapatok ezután, Molnár Miklós is mindössze egy büntetővel, illetve egy duplával jelentkezett két perc alatt, ám ezután megint megnyílt a körmendi pofonláda, Darian Townes percei következtek: hét pontot rámolt be a center egy perc játék alatt. Bell ugyan belerondított a sorozatba, de Townes újabb két pontjával 73-58-nál kezdett vészesen nagyra nyílni az olló, úgy tűnt, itt el is dől a találkozó. Az utolsó percben még Mladenovicsnak is bejött minden, így az utolsó felvonás előtt 78-61-es hazai vezetéssel mehettek taktikai tanácsokat kérni a kosarasok, gyakorlatilag vége volt a meccs lényegi részének.

Az utolsó negyed úgy alakult, ahogy az egy ilyen eldőlt mérkőzésen már lenni szokott. Bell és Ferencz ugyan még betaláltak a hazaiktól, de a vendégek teljesen elfogytak. Miután Mladenovics ellen sportszerűtlenül szabálytalankodtak, ő pedig a két büntető után egy triplát is bevert még ugyanabban az akcióban, így 91-63-nál tökéletesen érdektelenné tette a hátralévő öt és fél percet (na nem mintha addig lett volna esélye a Szedeáknak). Óriási csapkodás kezdődött mindkét oldalon. A büntetővonalon többet álltak a játékosok, mint bárhol máshol, de a különbség lényegében semmit nem változott. A körmendiek tovább növelték előnyüket, mindössze annyi kérdés maradt, ki dobja a századikat. A válasz: Ruják András, akinek a triplájával 102-73 lett az állás az utolsó perc előtt. A vége 104-76, ezzel a Körmend továbbra is listavezető 7 győzelem mellett 1 vereséggel az Albacomp és a Falco előtt.

MJUS-Fortress Körmend  -  Naturex-SZTE-Szedeák  104 - 76 (30-31, 22-10, 26-20, 26-15)