Egy extra negyedre futotta a Falcónak a Komarno ellen

A második játékrészben remekeltek Perlék, de a fordulás után már uralta a meccset a Komarno.

Felkészülési mérkőzés

Komarno - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-69 (15-12, 16-29, 25-10, 24-18)

Falco: Govens 8, Norfleet 8, Váradi 13, Pustahvar 11, Zsigeranovics 4.
cserék: Perl 13, Boriszov 10, Tóth N. 3.

A Komarno kezdett jobban, Szrecsko Szekulovics 13-5-nél már időt kért, próbált úrrá lenni az első percekben kialakult helyzeten. A padról érkező Perl Zoltán rögtön egy duplával nyitott és elkezdett közelíteni a Falco, az első negyed végén már csak három pont volt a különbség, a második játékrészt pedig egy 12-5-ös rohammal kezdte a szombathelyi alakulat. Ekkor már a hazaiak kértek időt, de ez sem segített, a nagyszünetben már tíz ponttal vezetett a Falco, Perl pedig tizenegy egységnél járt - a 29-16-ra megnyert játékrész után magabiztosan mehettek az öltözőbe a vendégek.

A fordulás után azonban ismét feljebb kapcsolt a Komarno és már az első percekben elkezdett közelíteni, a harmadik negyed hajrájában pedig valósággal átrohant a Govens-Perl-Váradi-Boriszov-Tóth sorral kezdő ellenfelén - az utolsó tíz percet már a hazaiak kezdhették előnyből, 25-10-re nyerték ezt a játékrészt. A záró etapban stabilizálta magát a Falco, de fordítani már nem tudott, végig párpontos hátrányban volt, majd az utolsó percekben még megtoldotta előnyét a Komarno, így kikapott a Szekulovics-legénység.

forrás és fotó: falcokc.com