Férfi NB I B: Otthonában kapott ki és esett ki a Nagykőrös

Drámai küzdelmet és végjátékban a vendég Veszprém sikerét hozta a kiesés elkerüléséért vívott párharc döntő ütközete, így a Nagykőrös játszik a következő évadban a zöld csoportban.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

Az 5-8. helyért

Jászberényi KSE - BKG Príma Akadémia 99-101

Az első negyedben a vendégeket alaposan "megszóró" jászsági gárda Kucsora Cs. (27/18 p., 4 lep.), Olasz Á. (24/6 p.), Homoki D. (13/9 p., 8 lep., 4-4 ea. és gp.) és Mester M. (12/12 p.) vezérletével 8 pontos előnyt szerzett, és összesítésben 5 ponttal állt jobban ellenfelénél. A folytatásban azonban a BKG átvette a játék irányítását, és a Nagy Bo. (41/15 p., 3 lep., 9 gp.)-Plézer G. (29/12 p., 3 szl.)-Galambos Á. (12 p., 10 lep., 3 gp.) trió tagjainak találataira támaszkodva a záró szakasz derekán fordított, végül pedig izgalmas végjátékban a visszavágót is megnyerte.

A párharc nyertese: a BKG Príma Akadémia kettős győzelemmel.

A 9-12. helyért

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE 77-68

A nyitó etapban 10 pont fölötti előnyt szerzett elsősorban Farkas D. (20/15 p., 7 lep.), Czura A. (19/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Tichov D. (10/6 p. - 12 mk.) jóvoltából a hazai együttes. A folytatásban rendezte sorait, és fokozatosan csökkentette hátrányát a leginkább Vas-Teplán M. (17/9 p.), D. Herendic (15/6 p., 6 lep.) és Hargitai K. (13/6 p., 3 lep.) pontjaiban bízó Salgótarján, amely a harmadik negyed derekán egy 7-0-lal 1 pontra felzárkózott. A negyedik negyednek 5 pontos hazai vezetésről vágtak neki a felek. Ezt 8-2-vel kezdve 10 pont fölé "hizlalta" előnyét az Óbuda, és ettől kezdve végig állandósult a 10 pont körüli különbség.

A párharc állása: 1-1.

Phoenix-MT Fót - TF-BP 86-93

A párharc első mérkőzésén elért minimális különbségű idegenbeli győzelme után a második összecsapás első negyedét 9 ponttal nyerte meg a Bus I. (18/3 p., 5-5 lep. és gp., 3 szl., 4 ea.), J. Kinney (18 p., 3 lep., 7 gp.), Varga G. (17/3 p., 4 lep.) és Csapai P. (16 p. - 17 mk. -, 7 lep.) ponterősségére építő hazai gárda. A folytatásban átvette az irányítást a TF-BP együttese, amely Dancsecs A. (27/9 p., 5 lep., 4 ea., 6 gp.), Szántó D. (21/3 p., 3-3 lep. és gp.), Kelenföldi D. (18/3 p., 9 lep.) és Anda D. (16 p., 7 lep.) kosaraira alapozva a harmadik negyed végére ledolgozta hátrányát. A záró etap derekán 4 ponttal újra a Megyeri Tigrisek együttese állt jobban, ám a szakasz második felében egy 12-2-es rohammal a vendégek a maguk javára fordították a mérkőzést, és egyenlítettek a párharcban.

A 13. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Veszprémi KK 91-94

A bennmaradásért zajló ki-ki mérkőzésen az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó etap második felében egy 12-0-t "repesztve" elhúzott a vendég Veszprém. A negyed hajrájában egy 6-0-lal megfelezte hátrányát a Nagykőrös. A második etap elején tartotta 5 pont körüli előnyét a vendég együttes, ám még a szakasz közepe előtt egy 6-0-lal ledolgozta hátrányát a hazai gárda. A negyed derekán az volt a "képlet", hogy a Nagykőrös egalizált, majd a Veszprém újra vezetést szerzett. A negyed derekán egy 9-3-mal ismét ellépett a látogató, ám a félidőt remek hajrával egy 8-0-lal zárva fordított a Lakosa Á. (26/9 p., 12 lep., 3 gp.)-Timkó N. (19 p., 12 lep., 4 ea., 3 gp.)-Kovács B. (12 p., 6 lep.) trió vezette vendéglátó. A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, egyszer, a szakasz derekán tudott 3 ponttal ellépni a Nagykőrös. A záró etap előtt ugyanúgy 1 ponttal vezettek a hazaiak, ahogy a szünetben.

A záró etap elején ugyan 5 ponttal ellépett a Sólymok gárdája, ám a szinte kizárólag E. Udemezue (22/18 p., 5-5 lep. és ea.), N. Ratiani (15/9 p., 15 lep.), Szabó P. (15/3 p., 5 gp.), Orgona G. (13/3 p., 8 lep., 4 ea.), Birkás A. (13/3 p., 3 gp.) és Madár A. (11/6 p., 6-6 lep. és gp.) találataira támaszkodó Veszprém hamar ledolgozta hátrányát. Ettől kezdve újfent fej-fej mellett haladtak a csapatok oly módon, hogy a vendéglátó vezetett, a látogató pedig egalizált - egészen a szakasz derekáig, amikor egy triplával fordított a Veszprém. Változtak a szerepek: az előző percek üldözöttjéből üldöző lett. Sorra estek be a triplák, egy-egy döntőnek vélt hármast "annulált" a rivális szinte azonnal. A büntetőpárbaj is "beindult", de továbbra is a Veszprém járt előrébb, s végül az idegek harcát jobban bírva a vendégek nyertek, s játszhatnak majd osztályozót a zöld csoport döntőjének vesztesével.

A párharc végeredménye: 2-1 a Veszprémi KK javára.

Zöld csoport

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Pénzügyőr SE 84-76

A nyitó etap után 12 - összesítésben pedig 14 - ponttal vezettek a Kerkai Á. (22/3 p., 8 lep.), Barócsi Á. (20/9 p., 10 lep., 5 ea.) és Horváth B. (11/6 p. - 12 mk. -, 5-5 lep. és gp.) kosaraira alapozó vendégek. A két középső negyedben azonban az egységes csapatjátékra, azon belül pedig Borbáth B. (15/3 p., 6-6 lep. és gp., 4 szl.), Varga Z. (15/3 p., 5 lep.), Kelemen B. (14/3 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea., 6 gp.), Bálint E. (13/3 p., 3 lep.) és Varga Á. (11 p., 10 lep) eredményességére építve domináló hazaiak fordítottak, győztek, s végül a párharcot is megnyerték.

A párharc győztese: a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 153-147-es összesítéssel.

Dunaharaszti MTK - Agrofeed UNI Győr 88-66

Minden negyedet megnyerve győzte le Boinitzer D. (24/6 p., 13 lep.), Joó T. (19/3 p., 3-3 lep., szl. és ea.) és Burai R. (18/3 p., 4 lep., 3 ea., 12 gp.) ponterős játékával biztosan a Dunaharaszti azt a Győrt, amelyben ugyan 11 játékos is dobott pontot, ám 10 fölé egyedül Bakon Cs. (15/9 p., 3 lep.) jutott.

A párharc győztese: a Dunaharaszti MTK 178-163-mal.

Fotó, slide: hunbasket.hu