Férfi NB II: Kialakult a négyes döntő mezőnye

A hétvégén rendezik a finálét Nyíregyházán.

A keresztjáték lejátszását követően kialakult a négyes döntő mezőnye az NB II-ben. Három párharc összességében simán alakult: a Budafok az Oroszlány II, a Sunshine-NYIKSE pedig a MAFC Martos ellen kettős győzelemmel jutott a bajnoki végjátékba, míg a PTE-PEAC 35 pontos győzelemmel vágott vissza 8 pontos monori vereségéért. Az egyetlen igazán izgalmas "ütközet" a Békéscsaba és a Honvéd Ludovika párharca volt: a viharsarkiak 23 pontos előnnyel érkeztek a fővárosba a visszavágóra. A Honvéd Ludovika szünetig csupán 4 pontot dolgozott le hátrányából, s bár remek második félidőt produkált, összességében 4 ponttal a Békéscsaba bizonyult jobbnak, s kvalifikálta magát az NB II négyes döntőjébe. - adta hírül a hunbasket.hu.

PTE-PEAC - Monori SE 98-63

Parádés kezdésével a pécsi együttes 3 perc alatt ledolgozta Monoron összeszedett hátrányát. Egy negyed után összesítésben 5 pontos előnyben volt a Mezei Máté (23 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Kevin (18/12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Rátvay Tamás (16/12 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) és Simon Márton (16 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) ponterős játékára, valamint a végül "döntő fölénnyel", 73-37-re megnyert lepattanózásra építő PTE-PEAC. A második etap első 7 percét 18-8-ra nyerve 5 pontra feljött, összesítésben pedig 3 ponttal visszavette a vezetést a Gyuricskó András (16/12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda), Háry Szabolcs (16/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Püspök Bertalan (11 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó Monor. A félidő egy 13-4-es hazai rohammal zárult - szünetben összesítésben 6-tal "ment" a PTE-PEAC. Ahogy a meccset, a második félidőt is a hazai gárda kezdte jobban, ezúttal egy 8-2-es rohammal. A szünet után már nem volt annyi a monori együttesben, hogy újra felzárkózzon, így a visszavágót és a párharcot is biztosan nyerte a nyugati bajnok.

Továbbjutott: a PTE-PEAC 182-155-ös összesítéssel.

Sunshine-NYIKSE - MAFC Martos 69-43

8 pontos előnyről kezdte a visszavágót a nyíregyházi együttes, amely az élvonalban is hosszú éveket "lehúzó" Brane Savic (20/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz), valamint Asztalos István (10 pont, 11 lepattanó) és Tóth Viktor (10 pont) vezérletével ezt az előnyt az első negyedben még 6-tal "megfejelte". A két középső etap küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott. A fővárosiaktól egyedül Bartus Gergely (13/6 pont, 5 lepattanó)) jutott 10 pont fölé, de a második és a harmadik negyedben felnőtt a feladathoz, és egyenrangú ellenfele volt a keleti bajnoknak a Martos. A záró etapra aztán "elfogytak" a vendégek, ez a 10 perc már helyenként NYIKSE-örömjátékot hozott, így a nyíregyháziak kettős győzelemmel, magabiztosan jutottak a négyes döntőbe.

Továbbjutott: a Sunshine-NYIKSE kettős győzelemmel.

Budafok - MVM OSE Lions II 93-75

Az Oroszlányban aratott 95-59-es budafoki siker után formalitásnak tűnt a visszavágó, amelynek első félidejében még közel 20 ponttal "fejelte meg" tetemes előnyét elsősorban Kevin Swanson (23 pont, 7 lepattanó), Piukovics Bálint (16/15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Szántó Levente (12 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) és Siklós Olivér (11-11 pont és lepattanó, 6 gólpassz) jóvoltából a Budafok. Szünet után a Varga Tamás (24/9 pont, 6 lepattanó), Burai Róbert (16 pont - 18 mezőnykísérlet) és Bogatin Ádám (10/6 pont, 6 lepattanó) találataira támaszkodó vendégek kiegyenlítetté tették a játékot, de a visszavágón is magabiztos budafoki siker született.

Továbbjutott: a Budafok kettős győzelemmel.

Honvéd Ludovika - Békéscsabai KK 74-55

"Időarányosan" jól kezdett a Honvéd Ludovika, hiszen a Békéscsabán összeszedett 23 pontos hátrányából az első negyedben 8-at ledolgozott. A második etapban azonban az elsősorban Hajdu Márton (15 pont) és Igor Milosevics (10 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda) pontjaiban bízó vendég viharsarkiak akarata érvényesült, akik e szakaszt 4 ponttal megnyerve összesítésben 19 pontos vezetésről várhatták a párharc záró 20 percét. Szünet után egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, fokozatosan húzott el a Dévényi András (15/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Szőnyi Dániel (12/6 pont, 4 lepattanó) és Máté István (11/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményességére építő Honvéd Ludovika. A negyedik negyedben állandósult egy 15 pont körüli hazai vezetés. A végén egy 7-0-lal ez közel 20-ra nőtt, végül összesítésben 4 pontot megőrizve előnyéből a Békéscsaba jutott az NB II négyes döntőjébe.

Továbbjutott: a Békéscsabai KK 133-129-es összesítéssel.