Fűzy Ákosra emlékezve nyert a PVSK a KKK ellen

Fűzy Ákosra emlékeztek Pécsett két utánpótlás és két felnőtt mérkőzés keretében. Egykori sikerei helyszínén a jótékonysági találkozókon férfi vonalon megmérkőzött egymással a PVSK-Pannonpower és a Kaposvári KK, ahol a baranyaiak 94-85-re győztek.

Fűzy Ákos a kosárszeretők számára elsősorban a női kosárlabdában elért sikereiért ismerős, de Pécsett férfi vonalon is sikeres pályafutást tudhatott magáénak, mind edzőként, mind pedig játékosként. Utóbbi minőségében Kaposvár városához is kötődött a fájóan fiatalon elhunyt sikeredző, hiszen katonaként az egykori élvonalbeli Kaposvári Honvéd Táncsics SE-ben is kosárlabdázott.

Pécsi VSK-Pannonpower – Kaposvári KK 94-85 (20-18, 25-12, 24-25, 25-30)

A szomorú apropót igyekeztek a pályán lévők feledni és a játékra koncentrálni. A két csapat egyébként a felkészülés során már-már unhatta is egymást, hiszen csak ezen a héten kétszer is megmérkőznek egymással, legközelebb pénteken Marcaliban. A hazaiak teljes kerettel készülhettek, a vendégeknél viszont Hendlein és Kiss Kornél is hiányzott.

Már a férfi találkozóra is szép számmal érkeztek ki nézők, akik a feldobást követően azt láthatták, hogy a PVSK kezdte sokkal jobban a meccset. Aztán az ex-pécsi Fodor hármasával lassan közelített a Kaposvár, amely még a vezetést is átvette (10-13), de a negyed vége a hazaiaké volt. A kaposvári születésű Halász 2+1-ét követően Kovács Soma triplájával alakult ki a 20-18-as állás.

A második negyedet egészen kiválóan kezdte a Pécs. Egy 7-0-ás szakasz után időt is kértek a vendégek és úgy tűnt ideiglenesen meg is állították a PVSK-t, de Budimir távolijával már a tízes határt súrolta a különbség. Aztán Green parádéjával át is lépte azt, az amerikai center háromszor is hatalmasat zsákolt, így a nagyszünetben már 15 ponttal ment csapata (45-30).

A mérkőzés előtt a Pécsi VSK-Pannonpower és a Kaposvári KK is Fűzy Ákos sírjánál járt

A fordulás után változott a helyzet: ezúttal a KKK kezdett jobban. Az addig pont nélküli Hinnant vezérletével 53-44-re zárkóztak fel. Időt is kért Csirke Ferenc – ennek meg is lett az eredménye, Budimir triplája után hamar visszaállt a félidei különbség.

A záró negyedet igyekezett megnyomni a Kaposvár, amely mindent egy lapra feltéve Dávid vezetésével megint visszajött tízen belülre (77-68). A 39. percben Fodor kosarával csupán hat pont volt a különbség, de Csabay harmadik triplája ismét látótávolságon túl lőtte a Pécset. A záró percekben Green labdaeladása után még 89-85-re feljött még a Kaposvár, de Kovács 2+1-e végleg biztosította a szinte végig vezető PVSK győzelmét.

PVSK: Kovacsevics 17, Kovács P. 15/3, Csabay 9/9, Budimir 15/6, Green 18. Csere: Halász 7, Bödör 4, Nagy K. 7/3, Somogyfoki, Bíró O. 2.

Kaposvár: Hinnant 11/6, Fodor M. 16/6, Crawford 15/3, Pesics 11/3, Dávid 18. Csere: Kovács S. 7/3, Jancsikin 7, Benke.