Három negyedig bírta a Debrecen

Mindössze két nap pihenő jutott a Falco illetve a Factum játékosainak a bajnokságban, hiszen kedden – elhalasztott mérkőzést pótolva – újfent pályára lépett a két együttes.

Bencze Tamás, a Falco trénere ezúttal sem számíthatott a térdsérüléssel bajlódó Simon Lászlóra, de hiányzó, pontosabban hiányzók akadtak a túloldalon is. Az amerikai Perrin szezonja véget ért és Kaluha és Stretea is sérüléssel bajlódik. Perrin hiányában is három légióssal készült viszont a Factum – az új érkező Darren Moore, a 23 esztendős amerikai hátvéd.

A hazaiak a kezdőcsapatban helyet kapó Szanati pontjaival kezdtek, míg a túloldalon Szabó Miklós vitte hátán csapatát. A 4. percben Szabó Zsolt a második tripláját szórta (10-6), miközben névrokona csapata összes pontjaiért felelt. A hajdúságiak centerével nem nagyon bírtak a hazaiak: a negyed derekán már 11 egységnél járt! Papp Tamás és Szanati is igen korán megkapta 3. hibáját (7. perc, 14-13). A Falco Kálmán büntetőivel igyekezett meglépni, ám Szabó Miklóssal továbbra sem tudtak mit kezdeni, sőt Vas 2+1-ével még a vezetést is átvették a vendégek, de a negyed végén érkezett még Will triplája.

A második játékrészben Jancsikin is pályára került, és rögvest egy triplával nyitott. Nem tudta azonban lerázni magáról a Debrecent a Falco. A vendégeknél ekkor Vas és Schachtner volt elemében, utóbbi 4 perc alatt jutott 10 egységig a negyedben. A 16. percben az új szerzeményt, Moore is játékra jelentkezett. 35-32-es állás után Pantelics talált be távolról, majd Timberlake volt eredményes – időt is kértek a vendégek. Két perccel a nagyszünet előtt ismét Pantelics dobott hármast, a Falco pedig 45-36-ra vezetett. A Factumban az első negyedben Szabó szórt 15, míg a másodikban Schachtner 17 pontot (47-40).

Fordulást követően úgy tűnt megléphet a Szombathely. Harazin majd Timberlake pontjaival 58-46-nál 12 ponttal vezetettek. Nem adta viszont fel a Factum. A mezőnyből pocsékul dobó Ingram is csatlakozott a Szabó Miklós, Schachtner duóhoz, így a negyed végén csupán négy pont volt a különbség (66-62).

A záró negyedet a Kálmán, Timberlake tandem pontjai nyitotta, majd 72-62-nél időt kellett kérnie a vendégek spanyol trénerének. A negyed derekáig nem talált a gyűrűbe a Factum, aztán Ingram révén 73-66-nál ismét közelítettek. Kálmán újabb kiharcolt faultja után ezúttal sem hibázott a büntetővonal mögül. Hiába jött a debreceniek újabb időkérése úgy tűnt végleg eldönti a meccset a Falco. Will középtávolijával 13 pontra hízott az előnyük. A Falco ezzel pedig már kiválóan gazdálkodott.

A hazaiaknál Pantelics jutott komoly dupla-dupláig (18 pont, 18 lepattanó), Kálmán mind a 13 büntetőjét gyűrűbe juttatta, míg Timberlake is dupla-duplát szerzett (20 pont, 10 lepattanó). A Factum három negyeden át tartotta magát remekül, elsősorban két magasembere, Szabó Miklós (22 pont, 17 pattanó) és Schachtner vezetésével.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Factum Sport Debrecen 94-76 (25-23, 22-17, 19-22, 28-14)
Szombathely, Arena Savaria, v.: dr. Valovics, Boros T., Jurák

Falco: Kálmán (21), Szanati (4), Timberlake (20/3), Szabó Zs. (13/6), Pantelics (18/6). Csere: Will (5/3), Jarosevits (-), Harazin (8), Jancsikin (5/3). Vezetőedző: Bencze Tamás

Factum: Ingram (18/3), Boros G. (-), Papp T. (2), Schachtner (21), Szabó M. (22). Csere: Kovács I. (2), Vas (5), Pék (-), Tóth Gá. (-), Mondzinger (-), Moore (6). Vezetőedző: Raúl Jimenez

Kép: nyugat.hu