Legyőzte a Szolnok a németeket!

Ha már nehéz feladványt kapott a Szolnok, akkor legalább annyi öröme lehetett Horváth Ákoséknak, hogy Soós Gábor a várakozásokkal ellentétben már beöltözhetett és a társakkal melegített. A félidőre ráadásul eldőlt, hogy a H-csoport másik mai mérkőzésén született eredmény miatt (nyert a Pau Orthez idegenben a Keravnosz ellen) ennek a találkozónak az eredménye nem befolyásolta a továbbjutási kérdést, hiszen biztossá vált, az végez a négyesünk második helyén, aki nyer majd az utolsó fordulóban cipruson. Az Olaj játékosai természetesen a feldobásnál még nem is sejthették, hogy ekkora külső segítséget kapnak, nagyon nagy önbizalommal és lendülettel kezdtek Pór Péter fiai a csoportban még veretlen Artland Dragons ellen. Trotter és Horváth hármassal nyitottak a mieink, de a másik oldalon is futószalagon jöttek a kosarak. Trotter elképesztő blokkja után Horváth már a második tripláját dobta, majd nem sokkal később Grebenár hozott össze egy kettő plusz egyes akciót. Fodor szép betörés utáni ziccerével már 21 – 14-re ment a magyar bajnok, gyönyörűen futott a szekér, a hazaiak minden játékosa apránként tett hozzá az összteljesítményhez. Grebenár újabb duplájával már 9 volt ide, aztán a montenegrói Jeretin törte meg a vendégek gólcsendjét egy triplával, de Nikolov hasonlóképp válaszolt, ám sajnos utána rögtön beütötte második személyi hibáját is a bolgár bedobó, Fenn ráadásul a kiharcolt fault mellett a ziccert is értékesítette. Kellemes meglepetésként a hetek óta harcképtelen Soós Gábor is játékra jelentkezett az nyitójátékrész vége előtti pillanatokban. A hatalmas iramban folyó találkozó első negyede után 6 egységnyi fórban volt az Olaj.

A második 10 percre megérkezett a vendégek egyik legnagyobb ásza, az „odavágón” 32 pontot szóró Peavy is, gyorsan le is tette a névjegyét egy hatalmas zsákolással, a szolnokiak pedig elkezdtek kapkodni támadásban, de szerencsére védekezésben kimagaslót nyújtottak ebben a szakaszban Trotterék. A honosított irányító a 14. percben egy ügyes közelivel már 11-re növelte a mieink előnyét, de Peavy triplával válaszolt, majd Nikolov és Fodor vesztették el a labdát, így egy újabb vendég duplával már csak 6 volt közte. A gondokat tetézte hogy Strasser távolról volt eredményes, Pór Péternek azonnal időt kellett kérnie, nagyon leült a hazaiak játéka. A rossz sorozat folytatódott, Peavy Nikolovról vágott be egy duplát, majd Hilliard kettesével már a vezetést is átvette a német alakulat. A 0 – 12-es rohamot Nikolov triplája törte meg, de a tarthatatlan Peavy extázisban szórta a kosarakat, hatalmas triplája után már 3 oda, Pór Péter megint időt kellett, hogy kérjen. Egy kicsit csökkent a tempó, amiből a kontrolláltabban játszó Olaj jött ki jobban, Gay hármasával egyenlíteni tudott a Szolnok alig másfél perccel a félidő vége előtt, a játékrészt Horváth briliáns távolija zárta, 4 volt ekkor a magyar előny.

Gyors 8 – 0-s futással startolt a fordulást követően az Artland Dragons, fejben valamiért nagyon nem volt ott ezekben a pillanatokban a Szolnok, Pór mesternek időt kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat. Kinget viszont a folytatásban sem tudta tartani az Olaj, Gay, aki a végül 10 – 0-ig hízó német rohamot törte meg, gyorsan beütötte a 4. faultját, így le kellett ülnie a kispadra. Trotter és Horváth egy 9 – 0-s válasz periódussal hozták vissza a magyar bajnokot, a másik oldalon ráadásul Peavy ütötte be a negyedik személyi hibáját, de a vendégek mestere fenn hagyta őt a pályán. Az amerikai-magyar kettős állampolgárságú szolnoki hátvéd hármasával sikerült a vezetést is visszavenni 3 perccel a 3. etap befejezése előtt. Obie Trotter, a hazai publikum kedvence ráadásul a lepattanók megszerzéséből is szépen kivette a részét ezekben a pillanatokban. Végül jött pár hiba mindkét fél részéről, így mondhatni, igazságos, 65 – 65-ös állásról kezdhették a csapatok a záró periódust.

A 2 - 3-as zónavédekezés után emberfogásra visszaálló Szolnok Mills sikeres távolijával adta meg az alaphangot az utolsó 10 percre, de sorozatban 7 német pont következett. Gay és Mills vették hátukra a Szolnokot, előbbi kettesével egyenlített az Olaj, utóbbi triplájával pedig újra előnyben volt a fehér mezes társaság. Gay, miután kipontozódott sajnos még egy technikait is kireklamált magának. A németek hihetetlen önbizalommal dobták a triplákat, Peavy kétszer, közben pedig Holston egyszer talált be a köríven túlról, máris 2 oda, Pór Péternek időt kellett kérnie kétpontos Artland fórnál. Peavy végül csak beütötte az 5. faultját, majd ő is kiharcolt magának egy technikait. Trepák személyi hibával együtt a gyűrűbe gyötört labdája után még ő maga, majd Trotter is büntetőzhetett, de két csúnya eladott labda után megint a vendégeknek állt a zászló. Nikolov labdaszerzése majd fantasztikus zsákolása volt végül a meccslabda az utolsó percre fordulva. Innen már nem volt visszaút az Artlandnak, elvette a "sárkányok" veretlenségét a magyar bajnok! Az Olaj egy sima, mezei akár csupán egypontos ciprusi győzelemmel is a következő körbe juthat. A Keravnosz formáját tekintve és a mieink akarását, küzdőszellemét elnézve hatalmas ütközet várható, ahol kicsit sem esélytelenebb a magyar alakulat. Jövőhét kedden 19:30-tól, a Sport TV által is képernyőre tűzött derbin minden kiderül!

H-csoport: Szolnoki Olaj KK (magyar, 3 - 2) - Artland Dragons (német, 4 - 1) 90 - 85 (26-20, 22-24, 17-21, 25-20)

Szolnok: Trotter 20/6, Mills 12/3, Horváth 18/12, Gay 7/3, Trepák 8. Csere: Grebenár 10, Nikolov 6/6, Fodor 7/3, Soós -.

Artland: Holston 8/3, Hilliard 8, Strasser 3/3, Grünheid 11/3, King 16. Csere: Fenn 11/3, Njei 2, Jeretin 3/3, Peavy 21/12, Doeinc -, Hartenstein 2.

Kipontozódott: Gay (35. perc), illetve Hartenstein (36. perc), Peavy (39. perc)

Pór Péter, a Szolnok vezetőedzője a lefújás után: "Fontos volt az első 5 perc, jó ritmusban kezdtünk támadásban és védekezésben is, jöttek a külső dobásaink is. Mindig volt egy olyan emberünk, aki megverte az ellenfelét és be tudott találni a legkritikusabb pillanatokban. A harmadik negyedben gyengén kezdtünk, de annak a játékrésznek a második felében bejött a zónavédekezésünk és kicsit megfogtuk őket. A végjátékban úgy tűnt, mintha elfáradt volna egy-két játékos a németeknél, vagy lett volna valami egyéb gondjuk, s így az eladott labdáik miatt némileg könnyebb dolgunk lett. A közönség hatodik emberként buzdított minket és hatalmasat segített a győzelem megszerzésében. Pénteken megpróbálunk pihenni egy kicsit, de arra is úgy készülünk, hogy nyerni akarunk, fontos a győzelem. Kedden jöhet a mindent eldöntő derbi a Keravnosz otthonában."

Stefan Koch, az Artland vezetőedzője a lefújás után: "Olyan nincs a kosárlabdában, hogy egy csapat ne akarna teljes energiával kimenni a pályára. Láttuk, hogy a közönség mennyire buzdítja a hazaiakat, illetve, hogy milyen jól játszott a Szolnok. Ez egyszerűen egy ilyen meccs volt, megérdemelte a győzelmet a magyar bajnok. Folyamatosabb csapatjátékot játszottak, védekezésben nem voltunk elég jók, nem is érdemeltünk győzelmet 90 feletti kapott ponttal. Egyelőre nem tudjuk még, mi lesz a folytatásban és a következő körben, erre majd visszatérünk, ha itt lesz az ideje."

A H-csoport másik mai mérkőzésén: Keravnosz (ciprusi, 2 - 3) - Pau Orthez (francia, 1 - 4) 67 - 70