Lóránt Péter is remekelt, újra nyert a Roma!

Lóránt Péter sokat játszott és meg is szórta magát a Virtus Roma színeiben a Biella ellen, a harmadik helyezett fővárosiak pedig nyertek is a sereghajtó otthonában a magyar nagyember hathatós segítségével, így ha az utolsó alapszakasz-fordulóban hazai környezetben diadalmaskodnak Lóránték, akkor a harmadik pozícióból kezdhetik a rájátszást.

Lóránt csereként 20 percet kapott, ami alatt 11 pontot szórt 8-ból 5-ös mezőnyözéssel (1-ből 1 tripla), ezen felül 5 lepattanót szerzett, s volt 1 kiharcolt faultja, a negatív oldalra pedig 1 labdaeladást jegyeztek fel nála a 78 - 85-ös római diadallal végződő találkozón.

Angelico Biella - Virtus Acea Roma  78 - 85 (23-25, 40-53, 55-70)

Serie A  29. forduló,  Biella, Lauretana Forum

Angelico Biella : Rochestie 26/6, Raspino 3/3, Caldarisz 11/9, Jurak 17/9, Mavunga 6. Csere: Renzi 7, Lagana 8/6, Uglietti -, Amoruso -

Virtus Acea Roma : Taylor 16/3, Goss 11/9, Datome 12/6 , Czyz 18/3 , Lawal -. Csere: Lóránt 11/3, B. Jones 12 , D'Ercole 3, Tambone 2.

A Virtus Roma ezúttal sem hagyott fel azzal a szokásával hogy gyatrán kezd egy-egy mérkőzést: 11-4-re és 14-7-re is vezetett a jóval esélytelenebb házigazda, a nehezen ébredő fővárosi gárda a több NBA alakulat által is szemmel tartott Gigi Datome, és nem kis meglepetésre az elmúlt hetekben látványosan mellőzött lengyel Olek Czyz eredményességének köszönhetően zárkózott fel, és épp a meglehetősen indiszponált Gani Lawalt centerposzton váltó Lóránt Péter duplájának köszönhetően  lett csak -1 (23-22) római szempontból az első negyed.

A folytatás és a második játékrész már válogatott magas emberünk negyede volt, ebben az időszakban csapata legeredményesebbje volt, betalált közelről, távolról, zsákolt, lepattanókat szedett  és vezetésével  megnyugtató 17 pontos (34-51) előnyt harcolt ki a tabella harmadik római gárda.  A mérkőzés hátralévő részében már ebből az előnyből élt, és ért révbe a Roma, Marco Calvani mester már arra is figyelhetett hogy senkit ne játszasson túl, csapatának győzelme így sem forgott veszélyben. Újabb sikerével a Roma magabiztosan tartja a 3. helyet, és már csak egy lépés választja el Lórántékat attól hogy ezzel a dobogóval az utóbbi 5 év legjobb római alapszakasz helyezését érjék el.

A jövő héten, szintén vasárnap este 8 órától, a Virtus Roma hazai környezetben fogadja a 13. helyezett Sutor Montegranarót. Ha Péterék megtartják a 3. helyet, a jelenlegi állás és a papírforma szerint elkerülik az olasz Euroliga triót (Milano, Cantu, Siena),  és az újonc Reggio Emilia ellen pályaelőnyből vívják majd a rájátszás négy nyert mérkőzésig tartó negyeddöntőjét.

A mérkőzés teljes statisztikája elérhető erre a linkre kattintva!