Magyar kosaras érmek a világjátékokról!

Az idén hatodik alkalommal került megrendezésre a World Sports Festival Bécsben július 4 - 7. között. A versenyeken a magyar kosárlabdázók kiemelkedő eredményeket értek el! - számol be a kosarsport.hu portál.

Az U12-es vegyes csapatok versenyében, vagyis a legkisebbeknél a bronzérmet a MAFC Budai Rakéták szerezték meg, míg a döntőben a török NE University együttesét legyőzve az Fehérvár KC leány csapata veretlenül lett aranyérmes.

1. korcsoport
1. Fehérvár KC  (HUN)
2. Near East University (TUR)
3. MAFC Budai Rakéták (HUN)

Egy korcsoporttal feljebb, az U14-éves lányok versenyében szintén az FKC hozta el az aranyérmet a már itthon is kiválóan teljesítő korosztályos csapatával. Mind az U12-es, mind az U14-es csapat vezetőedzője a sokszoros bajnok és kupagyőztes, egykori válogatott kosárlabdázó, Zsolnay Gyöngyi, aki az eredményhirdetés után a következőket nyilatkozta:

„Fantasztikus hangulatban, izgalmas tétmeccseket játszhattunk Európa és a világ különböző kosárlabda-kultúrájú csapatai ellen. A mieink végig harcosan, taktikusan küzdöttek, hiszem, hogy a gyerekek pályafutásában ez egy nagyszerű pillanat. Rangos ellenfeleket győztünk le, büszke vagyok a csapataimra."

Szintén szép sikert ért el a Jászberény KSE az U16-os fiúk versenyében, ahol a harmadik helyezett kolumbiai csapatot megelőzve végül ezüstérmesek lettek. Az aranyérmet ebben a kategóriában a német SpVgg Feuerbach együttese szerezte meg.

Háttér:
A World Sports Fesztivál 2013-ban 30 nemzet 11-21 év közötti fiataljainak adott lehetőséget, hogy tudásukat 11 sportágban összemérjék. A versenyek kosárlabda, bowling, tollaslabda, racketlon, birkózás, úszás, squash, tenisz, asztalitenisz, röplabda és taekwondo sportágakban kerültek megrendezésre. A vasárnap délután zárult eseménysorozat éremtáblája a klubcsapatok összesített eredményei alapján a következő: Ausztria, Németország és Magyarország.