Nagy derbit nyert a Kecskemét

Kelley és Dénes kosaraival a házigazdák kezdték jobban a találkozót, de Simon és El-Amin tripláival hamar utolérte vendéglátóját a fehérvári együttes (6-6). Keller Ákos ezúttal egy gól jó plusz egyes akcióval iratkozott fel a pontdobók közé, de a Kecskemétre a héten érkező Papp Iván távolijával újra a hazai csapatnál volt az előny (12-11). Nem engedték el egymást a felek a negyed hátralévő részében sem, Dénes Gábor büntetőivel még meg tudott egyszer lépni öt ponttal a Kecskemét (18-13), de a játékrész végére Simon is a vonalra állhatott, és az irányító újabb sikeres kísérleteivel visszamászott ellenfele nyakára az Alba (19-17).

Egy -még az első felvonás végén - Papp ellen meg nem ítélt szabálytalanságot követően technikaival ”jutalmazták" a bírák Ivkovics reklamálását, a vendégek kapitány pedig újra mehetett büntetőzni a második tíz perc kezdetén. Az egykori fehérvári nevelés, Wittmann Krisztián viszont tartotta Simon Balázzsal a lépést, így maradt a minimális hazai előny (21-19). Keller Ákos ezzel szemben nem érezte magát túl konfortosan a büntetővonalon, az amúgy távolról sem zavarba jövő válogatott center 1/5-el kezdte a találkozót, de sikeres közeli gólokkal javította hibáit. Közben Dénes begyűjtötte igen korán a harmadik személyijét, majd egy Supola hármassal meglépett a Fehérvár pár ponttal (25-28). A válasz azonnal érkezett Wittmanntól egy tripla formájában, ezután pedig mondhatni rákaptak a csapatok a távoli kísérletekre. Simon, Vukdainov és Djeraszimovics is betalált kintről, utóbbi kosarával ráadásul ismét átvette a vezetést a vendéglátó együttes (36-33). A Kecskemét szerb légiósa további három pontot rámolt be a fehérvári gyűrűbe, ami már időkérésre késztette Dzunics mestert (39-33). Hiába javult Keller a vonalról a rövid pihenő után (39-35), Hendlein a túloldalon hármas kísérlet közben faultolta Djeraszimovicsot, a helyére küldött büntik után pedig a következő támadásból ismét a szerb volt eredményes a 6,75-ön túlról, ami már a bűvös tízes különbséget jelentette a Kecskemét javára (45-35). Hollis válaszolt még egy hasonlóan távoli góllal, de aztán újra Wittmann lépett elő a végjátékra és az irányító három pontjával ismét visszaállt a kerek differencia (48-38).

Sok hibával és kapkodással kezdődött a harmadik negyed, amiből a Kecskemét tudott jobban kijönni, így a fehérvári szempontból 3-6-al abszolvált első öt perc újra arra késztette Dzunicsot, hogy magához rendelje övéit. 8-3-al nyitott az Alba a röpke pauzát követően (57-49), majd Bencze egyetlen jó büntetője után Keller Ákos duplája már hazai időkérést eredményezett, mert a vendégek újra látótávolságra kerültek a házigazdától (58-53). Elhibázott hazai akciók sora után Hollis küldött még a helyére egy sikeres egypontost, amivel tovább faragott hátrányán a Fehérvár (58-54).

Ha már ”lendületben” volt akkor egy triplát is elsüllyesztett a kecskeméti gyűrűbe a vendégek amerikai ásza, amivel már csak egyetlen egységre olvadt az Alba hátárnya (58-57). Djeraszimovics hosszú idő után újra hallatott azonban magáról, két támadólepattanó után egy távolival jelentkezett, de Simon büntetői után Hollis zsákolása már a Fehérvárt juttatta vezetéshez (63-64). Vukadinov és Djeraszimovics válaszoltak hazai oldalon, de a rutinos Bódi Feri keze jókor sült el vendég szempontból, így nem szakadt le riválisáról az Alba ((68-67). Triplára csak tripla jöhet, Wittmann villant a Kecskemétnél, de Bódi újabb hármasával immár egált mutatott az eredményjelző tábla (71-71). A hazaiak egyese és Chism gyors kosárváltása után Dénes vágott be egy trojkát (76-73), majd újra az ex-fehérvári kisember került a középpontba, egy elrontott dobás után támadófaultot kiharcolva szerezte vissza a labdát a házigazdának. Djeraszimovics azonban lépéshiba után odaajándékozta a labdát az Albacompnak, de Hollis elrontott kísérletét követően visszaszerezte azt a földharcban, mindezt fél perccel a vége előtt. Faultolnia kellett a vendégeknek, Bódi oda is ütött a szerbnek, aki csak egyet dobott be a megítélt büntetőkből, majd Simon száguldott végig a pályán ziccerig (77-75). Ismét fault, ezúttal Wittmann állhatott oda, de ő is csak egyet tudott értékesíteni, így kikérte utolsó idejét is az Alba. Simon azonban elhibázta a triplát, újra odaütött a Fehérvár, így Djeraszimovics két jó kísérlettel állította be a végeredményt (80-75).

Kecskeméti KSE – Albacomp Fehérvár 80–75 (19-17, 29-21,10-16, 22-21)

Messzi István Sportcsarnok , Vezette: Pálla Z., Györffy P. A., Farkas G. (Szabó)

Kecskemét: Djeraszimovics 25/9, Kelley 4, Wittmann 20/6, Dénes 8/6, Bencze 7 Csere: Hegedűs 1, Vukadinov 10/6, Papp 5/3

Albacomp: Chism 7, Keller Á. 12, Hollis 21/9, Simon 15/6, El-Amin 11/3 Csere: Keller V. -, Hendlein -, Juhos -, Supola 3/3, Bódi 6/6

Fotó: kesport.hu