Nagyon motivált Falco nyert

A Falco a 27. percben már 24 ponttal is vezetett, a vége mégis izgalmas lett, mert 5 perccel a lefújás előtt 5-re zárkózott a jól hajrázó Körmend. Eztán négy hazai kosár született, így hiába dobott két triplát még Townes, győzött a hazai Falco.

AHOGY ANNO LEVENTE PÉTER MONDTA: BÜNTETÉS? ÁÁÁ, DEHOGY... (A zenei dallamot képzeljük hozzá.) DE LEGALÁBB A KIBÉKÜLÉS KORREKT VOLT

Az előző meccsen - a végeredmény mellett természetesen - egy affér érdemelte ki a legnagyobb érdeklődést. Kálmán és Mladenovic a harmadik negyedben összeütközött (visszafutás során utóbbi állta útját előbbinek, aki hanyatt esve felhúzta magát ezen és vélhetően Mladenovic felé köpött, aki meg erre tuningolta fel az agyát, és mivel neki akart menni Kálmánnak, először őt, majd a szombathelyit is kiállították).

Ahogy azt mindenki előre sejthette, a fegyelmi bizottság csak felfüggesztett büntetéseket rótt ki - Voltaire Candide-ja jut eszünkbe, amelyben Panglos mester minden földi dologgal úgy van megelégedve ahogy az éppen van, jobb, ha nem is változik semmi - nagyjából ez a zanzája világnézetének, s ezek szerint a bizottság is sok Candide-ot olvasott. A lényeg, hogy Kálmán László és Dejan Mladenovic is ott lehetett ezen a meccsen akárcsak Djordje Pantelic, aki meg egy másik, kimutogatós tettéért kapott (visszaesőként, holott anno arról volt szó, aki visszaeső, az nagy ejnyebejnyére számíthat) csak pénzbüntetést, amit 50 darab ezresben határozott meg az MKOSZ FB. Semmi gond, jobb így a párharc, hogy mindenki ott van a fedélzeten, de aki egyszer Á-t mond, utána mondjon B-ét is. Vagy inkább ne mondjon semmit.

Mindenesetre a játékosok sportszerűek voltak, mivel Kálmán a rajt előtt átment Mladenovichoz, és elnézést kért tőle. Ezt így kell...

RAJT

Na, de nézzük a mecset! A harmadikat, amelynek 1-1-es eredménnyel futottak neki a felek. Ezúttal a Falco játszott otthon, és ez meghatározta a meccset. Otthon ugyanis - bár nemrég a Sopron megmutatta, milyen út vezet a Falco legyűréséhez - szinte verhetetlen Bencze Tamás alakulata.

A derbin eleinte még vezetett is a Körmend (4-7), de már az első negyedben nyomatékosította mindenkiben a hazai csapat, hogy nehéz lesz bírni vele ezen a napon. Szabó Zsolt visszavette a vezetést, majd egy hármassal lepecsételte azt. Nyilván nem sejthettük ekkor még, de ezután ugyanis már nem került fórba egyszer sem a Körmend.

ÖT PERC UTÁN MÁR KÖZTE 10

Még nem ért véget az ötödik perc, amikor Pantelic révén 20-10-re vezetett a Falco, vagyis igencsak rosszul állt a Körmend szénája. Itt jegyezzük meg gyorsan, hogy már a Paks elleni remek, ötmeccses párharc során is kiderült, hogy Bellék képesek idegenben olyan gyatrán teljesíteni, hogy még a saját drukkereik is csak tárogatják a kezüket, s egyelőre itt is ez kezdett testet ölteni.

Timberlake már 13 pontnál járt 10 perc után, vele tehát nem bírt a Körmend. Ám nem csak vele, a többi szombathelyivel sem igazán tudott mit kezdeni Zoran Martic alakulata, s ennek folyományaként az a hihetetlen dolog esett meg, hogy a második negyed elején majdnem a közte 20-at is elkiabálhatta a remek hazai publikum. Szanati kosara után már 35-16-re ment a Falco, s még ekkor kezdődött el csak a 12. perc.

Van-e innen visszatérés? Persze, hogy van, ám nem sokan hihették, hogy ez meg is valósul.

Mondjuk eleinte nem tűnt úgy, hogy a klinikai halott MTE Steven Segal módjára feléled, mert egy kis zárkózás után újra elkezdett menetelni a hazai gárda, s Szabó triplájával már 21 ponttal vezetett a nagyszünet előtt.

Jókor jött a pihenő a Körmend számára, volt mit megemészteni az öltözőben.

LEVEGŐHÖZ JUTOTT A KÖRMEND

A harmadik negyed aztán a lejtőn lefelé száguldó szekér megállításáról szólt, tehát közelebb nem került ellenfeléhez a Körmend, de legalább elérte azt hogy nem is törölte fel vele a padlót a Falco. Pedig egy darabig nagyon rosszul alakult a meccs a vendégek számára, s a legnagyobb különbséget, vagyis a 24 pontos fórt is elérte a Szombathely, de Ferencz és Bell révén mégis talpon maradt valamelyest - hogy egy tévés vetélkedő címét idézzük szellemesen...

A remélt sikertől azonban pokoli messze volt az MTE, és bizony azt kezdtük sejteni, hogy lehet, ezt a derbit már fel is adja, lélekben a következőre készülve.

Ám a Körmend megmutatta, nem szabad soha feladni. Hiába teljesített rosszul a csapat ezen a meccsen (érdekesség: English visszatért, és a csapat kutya rossz lett - persze ez lehet véletlen is...), ment előre, s valahogy kiszenvedte, hogy izgalmas legyen a vége.

HOPPÁCSKA! LESZ CSODA?

Első feladatként húszon került belülre, majd a tízes határt kezdte ostromolni a Körmend. Townes és Németh azzal kezdett "játszani", hogy először te, aztán én. Ezt kétszer... Mielőtt félreértené valaki, Townes duplájára Németh hármassal felelt, aztán megint. Ketten dobtak gyorsan 10 pontot. Így a 32. perc végére már csak kilenccel vezetett a Falco. Sőt, Cseh György zsákolt egyet, vagyis 70-63-ra alakult az állás! Na, erre nem számított szinte senki.

Simon László pontjai hosszú hazai gólcsendnek vetettek véget, de ez a negyed teljesen Darian Townesé, a körmendi centeré volt. Újabb két kosarával már csak ötpontos hátrányban volt a Körmend, s még volt hátra idő bőven (mintegy 5 perc).

Az utolsó negyedben 14 pontot szerző Townes mellett azért a hazaiak is be-betaláltak a hátralévő percekben, s mivel Kálmán, Pantelic, Timberlake, majd Szabó egy 8-0-ás szombathelyi sorozatot produkált, gyakorlatilag eldőlt a meccs.

Igaz, az utolsó percben még két hármast is vágott a megtáltosodó Townes, de a nagy nekibuzdulás végül csak arra volt jó, hogy a korábban a mérkőzést már szinte megnyerő Falco dolgát megnehezítse a Körmend.

Egyébként arra is választ kaptunk, hogy ki jött ki jobban a minapi Kálmán-Mladenovic hirigből. Nos, nemcsak együttese győzelme miatt a Falcósé a "diadal", de egyénileg is Kálmán teljesített sokkal jobban, mivel 12 ponttal és 6 assziszttal segítette csapatát, míg Mladenovic teljesen indiszponáltan játszva 0 pontig és mínusz VAL mutatóig jutott. Igaz, ő nem is kapott többet, csak 11 perc játékidőt.

Következik a negyedik mérkőzés, Körmenden. Erre most hétvégén, vasárnap, 19:00-tól kerül sor. Ha idegenben nyer a Falco, döntőbe jut. Ha a Körmend győz, lesz egy mindent eldöntő derbi újra Szombathelyen, két napra rá kedden, este hattól.

Férfi Kosárlabda NB I A, elődöntő 3. meccs
2012. május 10. Szombathely, Arena Savaria
Vezette: Földházi, Győrffy, Király (Görgényi)

Falco-SZOVA KC Szombathely – Fortress-Lami Véd Körmend
82-75 (28-16, 21-13, 21-22, 12-24)

Falco: Kálmán 12, Simon L. 6, Timberlake 29/3, Szabó Zs. 16/6, Pantelic 10. Csere: Szanati 2, Harazin 4, Will 3/3. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Körmend: English 3, Németh I. 12/6, Fodor G. 7/6, Bell 8, Townes 16/6. Csere: Ruják 4, Cseh Gy. 6, Ferencz 12/3, Eilingsfeld 7, Mladenovic. Vezetőedző: Zoran Martic.

Kipontozódott: Simon L. (35. perc)

Bencze Tamás: Hogy ez a párharc mennyire nem lefutott, azt ez a mérkőzés is jól példázza, hiszen volt egy 5 perces kihagyásunk, amikor a Körmend visszajött a meccsbe. 20 pontos vezetésnél sem lehettünk egészen nyugodtak. Ezzel együtt azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk.

Zoran Martic: Az első 20-25 percben szörnyen játszottunk, az egyetlen pozitívum a körmendi szurkolók kitartó lelkesedése és buzdítása volt. Nem tudom, mi történt, egész egyszerűen tragédia volt, amit mutattunk a pályán. Csak a találkozó végére találtunk magunkra, akkor azonban már nem tudtuk elvenni a Falcótól a győzelmet.

A meccs statisztikája az alábbi képre kattintva!

A három nyert meccsig tartó párharc állása 2-1 a Falco javára.

Fotó (1. és slide): zalaihirlap.hu