Simán győzött a Falco, holnap a Pakssal döntőzik

A második negyedet leszámítva végig irányította a találkozó alakulását a Falco, 88-65-re legyőzte az Eszéket, így bejutott a Horváth Zoltán Emléktorna holnapi döntőjébe.

VIII. Horváth Zoltán Nemzetközi Kosárlabda Emléktorna
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - BC Osijek 88-65 (22-10, 15-21, 26-15, 25-19)
Szombathely, Aréna Savára - 1500 néző

Falco: Govens 11, Perl 15, Váradi 9, Boriszov 12, Tóth 10.
Csere: Pustahvar 11, Norfleet 4, Durázi 4, Zsigeranovics 7, Hódi 3, Kovács 2.

Váradi, Boriszov és Tóth Norbert kosaraival 9-0-val kezdett a Falco, és bár ezután kaptak egy hármast, ellenállhatatlanul kezdték a találkozót, 18-5-re is vezettek - az első 10 perc végén is megvolt még 11 pont az előnyükből. A második negyedet is jóval jobban kezdte a házigazda alakulat, igaz, 31-15 után egy 6-0-s szakaszt futottak az eszékiek, így Szrecsko Szekulovics időt kért. A 18. percben természetesen szólt a taps Horváth Zoltán emlékére, a félidő végére azonban 6 pontra visszazárkózott az Osijek (37-31).

A fordulás után már kettő pontra is felzárkózott a horvát együttes (37-35), ezt követően azonban Pustahvar és Govens vezetésével robbantott a Falco egy 15-3-as szakasszal (52-38). A negyed végére 17 pontosra nőtt a szombathelyiek fórja (63-46), a záró felvonás közepén pedig Perl volt minden helyzetből eredményes (77-55), a 20 pontnál is komolyabb előnyt pedig végig megtartotta már a Falco, 88-65-re győzött - így holnap az ASE-val játszanak a döntőben.