Söpréssel döntőben a Szolnoki Olaj!

Győzelem vagy mindennek vége. Így készülhetett az elődöntő harmadik mérkőzésére az Albacomp együttese, amely 0-2 után hazai pályán az életben maradásért küzdött a címvédő Olaj ellen. Örömteli volt fehérvári szempontból, hogy Wayne Chismre ezúttal már számíthatott Dzunics Braniszlav. A vendégeknél ezúttal Soós Gábor kapott helyet a kezdőcsapatban.

Igen jól kezdett az Albacomp! Chism révén 6-0 volt a hazaiaknak, és bár erre még tudott válaszolni a Szolnok, de El-Amin parádéjára nem. A hazaiak amerikai hátvédje extra dobóformát fogott ki az első negyedben és 6 perc alatt 13 pontot hintett – 3 triplával. 18-8-as állásnál kért időt Pór Péter, de Gay hármasa ellenére is lendületben maradt az Albacomp. Tulajdonképpen lemásolták a csapatok a második meccset – csak fordított felállásban. A Gay ellen ítélt sportszerűtlen után már 30-15-re vezetettek a hazaiak és végül 10 perc után 17 pont volt az előnyük.

Ezúttal nem úgy ment a tripladobás a vendégeknek, mint az első két meccsen, Trotter kihagyott hármasával csupán 1/10 volt a mutatójuk. De néhány előkészítetlen hazai vállalás után Horváth ziccerével közelített az Olaj (32-20). Keller nagy zsákolása az egyetlen hazai kosarat jelentette a negyed öt és fél percében. De a Szolnok is csupán ötig jutott ennyi idő alatt. Pór Péter unta meg csapata szenvedését főleg támadásban. Időkérése után sem táltosodott meg csapata, igaz az is, hogy ez a tíz perc biztosan nem kerül bele a sportág nagykönyvébe… A vendégek számára így is biztatóan végződött, hiszen Mills bravúros hármasával 40-30-ra zárkóztak.

A második félidő két szép fehérvári megmozdulással indult: El-Amin hármasa után Keller két kézzel takartba be Bádert. Ráadásul a hazaiak ezúttal 1,5 perc alatt jutottak el annyi pontig, mint az előző negyedben összesen. Ugyancsak kiemelendő volt, hogy a 22. percben született meg az első Trotter kosár… Hármasa után viszont Mills is eredményes volt, így tízen belülre jutott az Olaj (48-40). Jelentősen javult a szolnoki dobóforma és a negyedbeli 6. hármassal 54-53-nál utolérték az Albacompot. De a vezetést ekkor még nem tudták átvenni.

Nem úgy a záró negyed elején: Gay 4. hármasával 62-61-nél először járt előrébb az Olaj. Rettentően beragadt támadásban az Albacomp, Hollis 2+1-ével ugyan egyenlítettek, de Horváth Ákos hármasa, illetve a zsákszámra lekapott szolnoki támadólepattanóknak köszönhetően az Olaj vezetett. Keller és Chism hatalmas blokkjai tartották életben az Albát, de Brandon Gay hármasaira így sem volt ellenszer (66-75). Másfél perccel a vége előtt Hollis kipontozódása és Trotter közelije megpecsételte a hazaiak sorsát.

A Szolnok tetemes hátrányból fordítva nyerte meg a 3. mérkőzést és kétszer is nyerve Székesfehérváron, söpréssel jutott be a 2012-es bajnoki fináléba!

Albacomp Fehérvár – Szolnoki Olaj KK 71-80 (32-15, 8-15, 21-27, 10-23)
Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, v.: Cziffra, Papp, Török

Albacomp: Simon B. (11/3), El-Amin (24/12), Hollis (10/3), Keller Á. (12), Chism (9). Csere: Hendlein (-), Supola (-), Bódi (3/3), Madár (2). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Szolnok: Trotter (9/3), Mills (11/6), Soós (2), Nikolov (11), Báder (15). Csere: Trepák (2), Horváth Á. (8/6), Fodor M. (4), Gay (18/18), Grebenár (-). Vezetőedző: Pór Péter

Továbbjutott a Szolnoki Olaj 3-0-s összesítéssel.

Kép: foto24.hu